Vívás: két szegedi bronz Debrecenből

2013. január 22., kedd

Az elmúlt hétvégén Debrecenben rendezték a Fülöp Mihály versenysorozat soron következő gyermek és újonc korosztályú tőr, és felnőtt B kategóriás párbajtőr versenyét.

A mezőny a magyarokon kívül szerb, szlovák és román vívókkal egészült ki, az SZTE Vívó Klubot a két nap alatt 5 számban, 12 versenyző képviselte. Szombaton a gyermek korosztályúak (2000-es születésűek) küzdöttek, ahol

Maksa Gergő

higgadt és kiegyensúlyozott vívással a harmadik helyet szerezte meg, így - mint eddig is minden Fülöp Mihály versenyén ebben a szezonban -, újra felállhatott a dobogóra, a ranglistán pedig megtartotta 2. helyét. A legjobb 16 közé jutott még

Bába Csanád

, aki a későbbi első helyezettől szenvedett vereséget és a 13. helyen végzett.

Kelemen Róza

is bejutott a legjobb 16 közé, de itt már nem bírtak erősebb ellenfelükkel előbbi végül a 12., utóbbi a 15. helyen végzett. Szombaton a korosztályos versenyek után rendezték meg a Békessy Béla B kategóriás párbajtőr emlékversenyt, ahol

Nagy Zsoltnak

nem sikerült dobogóra állnia, s az 5. helyen végzett.

Várnay Ernő

kisebb sérüléssel küzdve, a 8 közé jutásért egy nagyváradi vívótól kapott ki és a 10. helyen végzett,

Ferke Norbert

pedig egy kiélezett asszóban 1 tus különbséggel maradt alul debreceni ellenfelével szemben és a 16. lett.

Vasárnap az újonc korosztály (1999-es születésűek) versenyzett, a lányoknál két szegedi vívó állt pástra.

Sike Nóra

kiváló formában kezdte a versenyt, a csoportkörökben minden asszóját megnyerve táblaelsőként várta a folytatást. Első két táblaasszójában folytatta precíz vívását, de a döntőbe kerülésért egy törekvéses vívótól kikapott és a harmadik helyen végzett. Az idősebbek között Andrócki Csenge is elindult, aki az előző napi teljesítményét felülmúlva a 10. helyen végzett. A fiúk versenyében 16 közé jutnia csak Maksa Gergőnek sikerült, majd az idősebb korosztályban két tuson múlt a legjobb nyolc, s végül a 12. helyen végzett.