Kosárlabda: jó játékkal nyert a Kosársuli

2013. január 21., hétfő

Kiváló csapatvédekezéssel, 43 lepattanó szerzéssel és Nyilas fantasztikus dobóteljesítményével az utolsó negyedre teljesen felőrölte a tiszaújvárosi csapat ellenállását a Kosársuli. A szurkolók vastapssal köszönték meg a remek játékot és a régen várt hazai győzelmet.

A bemelegítés, majd a bemutatás egyértelművé tette a lassan gyülekező nézők előtt, hogy új játékossal erősített a Kosársuli. A mindössze 20 éves szerb center,

Marko Marinkovic

fejlődése érdekében igazolt az NB II-as Békésből Vásárhelyre. Szerdán már játszott a tavalyi magyar bajnok Kecskemét elleni U23-as meccsen, és az ott nyújtott játéka (23 dobott pont és 12 lepattanó) biztató volt a pénteki felnőtt meccsre. Az első negyed még nem az újoncról szólt, hanem a csapatvédekezésről és

Nyilas Istvánról

. A kiváló szegedi-vásárhelyi játékos épphogy csak beesett a meccs kezdésére (18 óráig a Naturtex-SZTE-Szedeák U18-as csapatának tartott edzést), alig tudott egy kicsit bemelegíteni. Ennek ellenére az első negyed 16 vásárhelyi pontjából egymaga 14-et dobott! A negyed első fele Nyilas és

Kóthay

dobópárbaját hozta, amelybe vendég oldalon

Pöstényi

is beszállt (5. perc: 10-9). A folytatásban némi meglepetésre a vendégek szereztek előnyt (7. perc: 10-15), de a hajrában az új szerzemény, Marinkovic és Nyilas kosaraival visszavette a vezetést a Kosársuli. A második tízpercben Marinkovic a pontszerzés mellett már a lepattanók gyűjtésébe is beszállt. A hazai csapat ugyan vezetett, de nem tudott megnyugtató előnyt szerezni (13. perc: 20-19, 16. perc: 26-24).

Szilágyi

remekül irányított, Nyilas mellett

Czibere

is betalált, de csak egy kosár előnnyel zárult az első félidő (34-32). A tiszaújvárosiak pontjaik csaknem felét büntetőkből dobták, ráadásul szerencséjük is volt, hiszen két triplát dobtak a támadóidő lejártának pillanatában, egyet meg a félpályáról. A szünet után agresszívebb védekezésre váltott a Vásárhely.

Mócsai

leradírozta az első félidőben remeklő Pöstényit, a palánk alatt meg Nyilasék sapkázták le az odatévedő tiszaújvárosiakat. Az állás 42-34 lett, de két vendég triplával pillanatok alatt 44-42-re csökkent az előny. Szerencsére Nyilas is bevágott két újabb trojkát, amivel a harmadik negyed 52-47-tel zárult. Az utolsó negyed eleje kiegyenlített volt, hazai oldalon

Vas Péter

és Szilágyi, a vendégeknél Pöstényi,

Magyar

és Kóthay gyűjtögette a pontokat (34. perc: 57-52), de utána beindult a hazai henger. A mérkőzésen jóval többet cserélő hazaiak felőrölték a vendégeket, akik 4 perc alatt mindössze 2 pontot dobtak. Elképesztő védekezést nyújtott a Kosársuli, támadásban pedig Vas Péter egyedül betermelt 10 pontot. A 37. percre eldőlt a mérkőzés, 71-54 állt a táblán. A Tiszaújváros azonban nem adta fel, kihasználva a hazaiak hibáit 10 pontra csökkentette hátrányát (71-61). A végjáték már érdektelen volt, ugyanis a vendégek képtelenek voltak kosarat szerezni, a vásárhelyiek viszont szép nyugodtan bedobták a büntetőket. A 80-63-as végeredmény a sokáig szoros parti ellenére reális volt. Ezzel a győzelemmel a Kosársuli utolérte, sőt (az egymás elleni jobb eredménnyel) meg is előzte riválisát.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 12. forduló:

EnterHód Vásárhelyi KS – Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 80-63 (16-15, 18-17, 18-15, 28-16)

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Bogárdi, Mester, Földi

Kosársuli:

Vejinovic -, Czibere 13/3, VAS 16/6, NYILAS 27/15, MARINKOVIC 12.

SZILÁGYI 7, Utasi -, Mócsai 2, Schéda 3.

Elek András.

Tiszaújváros:

Kóthay 11/3, Tóth T. 4, PÖSTÉNYI 23/3, Lajsz 9/3, Magyar 12/9.

Réti A. 4, Sebők B., Brugós.

Brunyánszky István. Elek András:

"Ismét nagyon jól védekeztünk, különösen a palánk alatt voltunk jók. Támadásban Nyilas Pista fantasztikusat alakított, de a többiek is dicséretet érdemelnek. A nézők végre boldogan mentek haza és nekünk ez a legfontosabb."

A 12. forduló további eredményei:

Kecskeméti TE KK – Nagykőrösi SKE 99-68, Konecranes-Salgótarjáni KSE – Óbudai Kaszások 96-43, EKF-Eger-HÉSZ SE – Mezőberényi KK 101-68. Az előző fordulóból elmaradt Mezőberényi KK – Nagykőrösi SKE találkozót január 23.-án (szerdán) 18.30-kor pótolják.