Futsal: kimaradt ziccerek, angolos UTC-vereség

2013. január 14., hétfő

Némi meglepetésre a helyzetek tömkelegét kihagyú UTC "angolos" vereséget szenvedett a forduló előtt a tabella utolsó helyén szerénykedő DEAC otthonában a hétfő esti bajnokin.

Hiába tűnt tartalékosnak az eltiltás miatt három rutinos emberét -

Fekete Viktort, Angyalos Andrást

, és a kapus

Szalánczi Zoltánt

- nélkülöző DEAC, a hazaiak

Berecz Zsolt

irányításával hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, s gyorsan elhúztak 2-0-ra a Brinszky Adrián távollétében ismét a

Koncz Zsolt, Tóth Attila

páros dirigálta UTC ellen. Tóth azonban hamar szépíteni tudott, s a fokozatosan fölénybe kerülő UTC

Nagy Imre

öngólja révén egyenlített is. Komoly veszteség volt ugyanakkor a fekete mezesek számára, hogy Tóth nem sokkal gólja után vádlisérülés miatt idő előtt fel kellett adja a meccset (a csapattól származó információk szerint izomszakadást szenvedett a gólerős támadó). A szünet előtt az UTC képtelen volt hibára kényszeríteni a hosszú percekig öt faulttal játszó DEAC-ot, aki viszont az utolsó percben egy hibát kihasználva

Gyügyei Zoltán

révén ismét előnybe kerültek (3-2). Fordulás után nem sokkal

Kövér István

növelte a hazaiak előnyét, ám

Hegyesi Zsolt

egy szép akció végén visszahozta az újszegedi reményeket (4-3). Nagyot hajtott az egyenlítésért küzdő UTC, hatalmas nyomás nehezedett a házigazdák kapujára, amelyben Szalánczi hiányában rendíthetetlenül s hősiesen helytállt

Bákonyi Norbert

, bravúrok sokaságát bemutatva. A Tisza-partiak sorra hagyták ki nagyobbnál nagyobb ziccereiket, ami aztán a végjátékban meg is bosszulta magát: előbb Kövér duplázott, majd a könnyen fújt faultok ütöttek vissza a szegediekre, s tízméteresből Berecz állította be a 6-3-as végeredményt fél perccel a vége előtt. Az UTC vereségével tovább szakadt le az élmezőny két ászától, a két meccsel kevesebbet játszott, de így is második Rábától, valamint az éllovas Berettyóújfalutól. Szerdán újabb fontos derbi vár Brinszky Adrián egységére: este 19 órától a magyar kupa küzdelmeinek negyeddöntőjében hazai pályán fogadják Trucz Zsolték az NB II Keleti csoport listavezetőjét, a Rákosmenti FC-t.

Férfi futsal NB I 17. forduló:

DEAC Futsal Club - UTC Futsal Team 6-3 (3-2)

Debrecen, Hódos Imre Rendezvénycsarnok, 100 néző. Vezette: Kömpf, Baghy, Czene-Joó.

DEAC:

Bákonyi - Berecz, Nagy I., Varga D., Kövér.

Juhász B., Fábri, Fülep, Pallai, Gyügyei, Tar, Katona (kapus).

Darányi Antal.

UTC:

Tombácz - Trucz, Koncz, Tóth A., Hegyesi.

Dürgő, Puskás, Hernády, Pataki, Juhász I., Fülöp, Béry (kapus).

Megbízott játékos-edzők:

Koncz Zsolt és Tóth Attila.

Berecz (2', 6', 40' - tízméteresből), Gyügyei (20'), Kövér (25', 37'), ill. Tóth A. (8'), Nagy I. (16' - öngól), Hegyesi (27').

Katona (31'), Nagy I. (39'), ill. Koncz (34'), Hegyesi (39'). Koncz Zsolt:

"Sajnos nem sikerült ponto(ka)t szereznünk az utolsó helyezett otthonában. Rengeteg hibával játszottunk, nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, s csak futottunk az eredmény után. Nagyon sok a hiba a játékunkban jelenleg, ennek részben a fáradtság is az oka lehet. Ettől az eredménytől függetlenül úgy gondolom, nem kell elkeseredni, dolgozunk tovább, igyekszünk kiköszörülni a csorbát."

További eredmény és program:

Rubeola FC Csömör - MVFC Berettyóújfalu 2-7 (1-2) Gödöllői Bikák/Vasas Phiten - Colorspectrum Aramis 3-2 (2-0) MAFC BME Docler Akadémia - Rába ETO FC 4-10 (3-6) Üllő FC Cső-Montage - Swietelsky-Haladás VSE

11.MAFC BME Docler Akadémia1623114484-409

40'

Még egy Bákonyi Norbert bravúr a végére, elképesztően védett ma a hazaiak kapusa. Aztán itt a hazaiak 5. faultja. Majd itt a vége is...

39' GÓÓÓL... 6-3.

Eldőlt! Berecz laposan az alsó sarokra tüzel, Tombácz ugyen beleér, de nem tudja kiütni, 6-3.

39'

Nagy Imre, majd nem sokkal később Hegyesi kap sárga lapot. Ballacké ráadásul a hatodik faultunk, tízméteres következik...

38'

Sorozatos Bákonyi bravúrok, kétszer egymást követően hárítja a miein támadásait, lövéseit.

37' GÓÓÓL... 5-3.

Egy újabb szerencsétlen gól szegedi szemszögből: Kövér lép ki, lövése Tombáczról visszapattan, s bár kisodródik, de észreveszi a kipattanót és betereli... 5-3.

36'

Koncz-lövés nagy erővel Bákonyi szögletre üti. Hihetetlen, mindent kihagy az UTC. Kezd reményvesztettnek tűnni a játék.

35'

Újabb faultot fúj be a spori az UTC ellen, Koncz csak egyet kérdez, de sárga lap a válasz. Megjegyzendő azért, hogy a félidő elején a kisebb szabálytalanságokat rendre elnézték a hazaiaknak... Időt kér az UTC.

34'

Trucz és Puskás vezetik fel a támadást, Puskás helyzetben, egy csel, lövés, mellé. Képtelen gólt találni az UTC.

33'

Újabb kimaradt lehetőség: Fülöp cselez ki két embert, majd a kifutó kapus alatt akad el a kapura gurított labda.

32'

Újabb vendég lhetőség úszik el. Nagyon nyom az UTC, ám rendre rossz megoldásokat választanak a fiúk a befejezéseknél. Időt kérnek a hazaiak.

31'

Berecz ismét, elhúzza Tombácz mellett, majd estében lőne, nekiütközik a kapufának fejjel. Gól nincs, kontrázhatunk, de eredmény nélkül. Közben a cserekapus Katona fut be a pályára, sárga.

30'

Egy UTC-szöglet, Trucz keresztbe, érkezik, robban be Pataki, fölé bombáz.

29'

Dürgő szerez labdát a félpályán, egyedül viheti Bákonyira, aztán csel helyett emelni próbál, de elakad a kapusban. Kár az ilyen elrontott ziccerekért... 2-1 a faultarány ide, szabadrúgással jöhet 7 méterről a hazai gárda. A blokkba lövik.

28'

Fülöp lövését védi Bákonyi. Folyamatosan rohamoz az UTC, levegőhöz alig jut az ellenfél.

27' GÓÓÓL!!! 4-3!

Puskás indítja Hernádyt, aki keresztbe ad Hegyesinek, Ballack pedig nem hibázza el! 4-3!

26'

Riadót fúj az UTC, sebességet váltanak a fiúk, nem nagyon jut labdához az ellenfél.

25' GÓÓÓL... 4-2.

Kövér Istvánnak sikerül lefordulnia, elhúzza alssztit a kifutó Tombácz mellett, aki a lövésnél még visszaér, ám a kipattanónál már tehetetlen.

24'

Fülöp szögből tüzel kiszorítva, de ez már nagyon éles. Tóth Attila nagyon hiányzik a pályáról.

23'

Varga Dániel 10 méterről suhint kapura, Tombácz jó érzékkel véd. Hegyesi a másik oldalon, sarokkal szerezne gyönyörű gólt, de mellé.

22'

Tovább zajlik az első félidő nyugalmasabb, kevésbé harcos játéka.

21'

Az UTC kezdi a második félidőt. Hegyesit sikerül szerelni.

SZÜNET!

20'

Komolyabb akció nélkül csorog le az óra, vége az első félidőnek.

20' GÓÓÓL... 3-2.

Gyügyei Zoltán viszi keresztbe a labdát, majd a hosszúra lő, 3-2... Kutyafáját!

19'

Csak nem akar összejönni az a fránya fault, pedig egyszer-kétszer keményebben lépnek oda a hazaiak.

18'

Állóháborúra váltott a dinamikus játék, rövid ideig passzolgat mindkét fél támadásban, majd labdát veszít, s védekezni kezd.

17'

Berecz agilis nagyon, csak szabálytalanul tudjuk megállítani, 5-3 a faultok aránya. A szabadrúgásból nem alakul ki veszélyes szituáció.

16' GÓÓÓL!!! 2-2!

Itt az egyenlítés! Egy kontra végén Puskás játszik össze Hegyesivel, utóbbi gurít aztán a hosszúra a kapus mellett, Fülöp érkezik, ám megelőzi a menteni igyekvő Nagy Imre, és besodorja a labdát a kapuba! nem olyan szép, mintha Fülöp bikázta volna a léc alá, de gól, és a miénk! 2-2!

15'

Időt kér most az UTC! Sikerül-e kitalálni valamit a hátralévő alig több, mint öt percre? Úgy tűnik igen, Dürgő ígéretes helyzetben, de belelépnek az utolsó pillanatban a lövésbe.

14'

Juhásszal szemben szabálytalanság, előnyszabály, támadásban Fülöp, Fülep vele szemben. Fülöp lő, fölé. Utólag megadják a Juhász elleni szabálytalanságot, ez az 5. DEAC-fault.

13'

Juhász iramodik meg, Bákonyi kapussal áll már szemben, de véd a portás a lövésnél. Közben megtudtuk, Tóth Attila már biztosan nem folytatja a mai meccset... 4-2-re alakul a faultarány.

12'

Továbbra is mezőnyben zajlik a játék. Hegyesi lódulna meg, cselek, aztán elakad a passz. Most Ismét Ballack próbálkozik, de menetenek előle.

11'

Tóth Attila valószínűleg meghúzódhatott, még ápolják, a hazaiak orvosa is segít. Közben időt kér a DEAC.

10'

Most ismét csendesebb a meccs. Tóth sántikálni kezd, reméljük nem sérült meg, nehezen tápászkodik fel. Miközben folytatódik a játék Tocit kell ápolni még a pálya mellett.

9'

Közben már négy csapathibánál tart a DEAC! Megússzák-e tízes nélkül?

8' GÓÓÓL!!! 2-1!

Koncz a félpályán szerez labdát, adja tovább Hegyesinek, Ballack kényszerítőzik Tóth Attilával, majd Toci, amikor ismét megkapja a lasztit begurítja! 2-1! Ez már nagyon kellett!

7'

Hát erre azért nem számítottunk, Berecz Zsolt egymaga fűzi fel az UTC-s játékosainkat egymás után, ahogy a góljait is szépen sorban... Mi lenne, ha itt lenne a rutinos Fekete és Angyalos is?... Közben újabb hazai fault.

6' GÓÓÓL... 2-0.

Hidegzuhany... Megint elalszik a védelem, egy hiba, eladott labda, Fülep passzol Berecznek, aki elhúzza Tombácz mellett, majd a kapuba lő, 2-0.

5'

Puskás szép cselei után keresztbe ad az érkező Dürgőnek, aki fölé pörget. Trucz remek keresztlabdájára Pataki robban be, mellé.

4'

Ahogy mondani szoktuk: meddő mezőnyjáték alakult ki: most nem igazán tudnak túljárni egymás eszén a felek. Egy hiba itt is, faultok: 1-1.

3'

Egy fault ott, aztán Puskás cseleit csodáljuk, majd a lövést is, picivel, centikkel megy mellé!

2' GÓÓÓL... 1-0.

Elmélázunk hátul, labdát szerez a hazai csapat, aztán Berecz, ki más, lövi ki a hosszú alsót hét méterről... 1-0.

2'

Nincsenek megilletődve a fiatal hazaiak, Berecz a "korosabb", ő vezeti őket rohamra, ismét Tombi véd.

1'

A DEAC kezdi a meccset. Trucz ereszt meg egy lövést máris, mellé megy. Berecz a túloldalon, Tombácznak kell védenie.

18.30:

Pacsiznak a srácok, hamarosan kezdünk! Tiszta feketében a mieink, tiszta fehérben a hazaiak.

18.25:

Mint emlékezhetünk rá, az őszi, szegedi találkozón 9-4-es UTC-siker született, ám az eredmény ellenére a találkozó nem mindig volt olyan sima, amilyennek az eredmény sugallja. A mieink 4-0-s, majd 6-1-es vezetéséről kapaszkodott fel a hajdúsági alakulat 6-4-re, aztán végül Tóth Attiláék bedarálták a vendégeket. Most hasonlóan jó a mieink sansza, hiszen a vendéglátóknál kulcsemberek hiányoznak eltiltás miatt, míg az újszegedieknél teljes a létszám.

18.20:

A mieinknél továbbra is a Koncz, Tóth páros dirigál, mivel Brinszky Adrián még mindig külföldön tartózkodik - igaz, a mester elviekben itt lett volna a mai meccsen, ám az időjárási viszonyok a határainkon túl is hasonlóak, mint a Dunántúlon. A két csapat már javában melegít egyébként.

18.15:

Köszöntjük Olvasóinkat! Hamarosan kezdődik az UTC soron következő bajnoki meccse a Debrecen egysége ellen. A mieink gond nélkül ideértek, az időjárás nem fogott ki rajtuk, szerencsére a 47-es főút mentén még nem havazik. Az Üllő - Haladás meccs esetében nem mondható el ugyanez, a találkozó ugyanis az időjárási és utazási körülmények miatt már biztosan elmarad ma, ahogyan két NB II-es meccs is.