Kosárlabda: simán kikapott Óbudán a Kosársuli

2012. december 4., kedd

Ezúttal sem sikerült nyernie Óbudán a Vásárhelyi Kosársuli csapatának, sőt az előző évekkel ellentétben most még a szoros mérkőzés sem jött össze Mócsaiéknak.

Az első félidő végéig közepes játékkal is partiban voltak a vásárhelyiek (46-44), de a harmadik negyed elején 5 perc alatt sikerült elveszíteni a meccset. Hiába játszott fantasztikus formában

Czibere

, ahogy mondani szokták: "egy fecske nem csinál nyarat"... Remekül kezdtek a vásárhelyiek,

Vejinovics

és Czibere kosaraival 0-7, majd 6-11 állt a táblán. Jött azonban néhány eladott labda, pár kimaradt dobás, és centereik révén máris fordítottak a hazaiak (22-13). Az időkérés és a cserék után

Mondzinger

Vas

pontjaival sikerült szépíteni (26-19), de a második negyed végéig tartotta az Óbuda az előnyét (45-38). Ekkor az addig is kiválóan dobó Czibere tripláival sikerült egyenlíteni (44-44). Az utolsó pillanatban szerzett kosárral a hazaiak kétpontos előnyével zárult a félidő. A szünet után 5 perc alatt eldőlt a meccs. A Kosársuli három percig kosarat sem dobott, miközben az ellenfél minden kísérlete sikeres volt. Hiába próbálkozott mindenféle csapatszerkezettel a Vásárhely, hiába cseréltek gyakran, hiába volt az időkérés, a negyed végére 20 pont fölé nőtt a hátrány (77-56). Az Óbuda amerikai irányítója

Warren London

foghatatlan volt, de társai is bevágták a triplákat. A vendégcsapatból csak Czibere és

Nyilas

tudott kosarat szerezni, de ez még a felzárkózáshoz sem volt elég. Az utolsó negyed már kiegyenlített küzdelmet hozott, minden pályán lévő vásárhelyi betalált, de nem sikerült közelebb zárkózni. A hazaiak nagy örömére az utolsó pillanatokban sikerült a 100. pontot is megszerezniük. Ezzel az Óbuda versenyben maradt a legjobb négy közé jutásra, míg az EnterHód maximum a hatodik helyért küzdhet. A vásárhelyiek számára pénteken este kötelező lesz a győzelem a sereghajtó, az elmúlt bajnoki évben még két Vásárhelyen szerepelő kosarassal –

Kiss Gergővel

Rácz Tamással

felálló - Mezőberény ellen.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 8. forduló:

Óbudai Kaszások - EnterHód Vásárhelyi KS 100-78 (26-19, 20-25, 31-14, 23-20)

Budapest, 100 néző. Vezette: Radnóti M., Kovács Z., Szabó A.

Óbuda:

WARREN 28/6, Korona 7/3, DOHÁR 20/6, Tóth L. 6, MIKE 14.

KOLLÁR 19/9, Nagy B. 2, Losonczy 4, Köntös, Szabó M.

Kosársuli:

Vejinovics 8, CZIBERE 31/21, Vas 8, Mócsai 2, Mondzinger 13. Csere: Szilágyi 6, Nyilas 6/3, Ollé, Schéda 4.

Edzők:

Elek András, Utasi Gábor. Elek András:

"Nem sikerült múlt heti dobóformánkat átmenteni, és a védekezésünk is elég halovány volt. Sajnos Cziberén kívül ezúttal senki sem játszott jól."

A 8. forduló további eredményei:

Debreceni EAC – Kecskeméti TE KK 82-111, Bajai Bácska FKE – Nagykőrösi Sólymok KE 75-55, Konecranes-Salgótarjáni KSE – EKF-Eger-HÉSZ SE 85-66, Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK – Mezőberényi KK 81-72.