Kézilabda: 32 gólos Pick-győzelem a Kecskemét ellen + FOTÓK

2012. december 5., szerda

Megerőltetés nélkül, az első félidőben a cseresor, a másodikban a fiatalok parádéjával 32 gólos győzelmet aratott a Pick Szeged a becsülettel küzdő kecskeméti ifjak ellen.

Az első félidőben gyakorlatilag a cseresorát játszató Pick szinte percről-percre szerezte góljait,

Kekezovity Marinko

Antonio Pribanic

indításokból,

Balogh Zsolt

átlövésekből, betörésekből, mindezt tették a hazaiak közönségszórakoztató módon. A vendégek becsülettel viselték sorsukat pár szép lövést is bemutattak, kapusuk,

Árki Roland

pedig hárított néhány ziccert is. Jellemző a hazai fölényre, hogy

Skaliczki László

mindössze egyet cserélt a játékrészben,

Ancsin Gábor

állt be nem sokkal a szünet előtt. Fordulás után Skaliczki mester több fiatalnak is lehetőséget adott, akik remek játékkal és szebbnél-szebb gólokkal hálálták meg a bizalmat - közülük kiemelkedett

Hegedűs Márk

, a maga 11 találatával. A vége 50-18 lett egy becsületes, sportszerű találkozón. A Pick Szeged legközelebb vasárnap Cegléden lép pályára, az NB I 14. fordulójában.

Férfi kézilabda NB I 13. forduló:

Pick Szeged - Kecskeméti KSE 50-18 (24-8)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Heim, Jolántai.

Pick Szeged:

TATAI - KEKEZOVITY 7, PRIBANIC 6, Blazevic 3, Buday 2, BALOGH 6, Nagy N. 4.

MIKLER (kapus), Ancsin 3, HEGEDŰS 11, Tóth B. 3, Fekete B. 5.

Skaliczki László.

Kecskemét:

Árki - Gyárfás 1, Kriskó 4, Petrik 2, HARASZTI 8, Erdős 2, Csányi 1.

Kovács G. (kapus), Majoros, Nagy L., Németh, Bán.

Apró Ferenc.

-, ill. 2/2.

4 perc, ill. 2 perc. Skaliczki László:

"Remélem, volt csapatom életben tud maradni. Igyekeztünk kézilabdázni, örülök, hogy sportszerű mérkőzést vívhattunk. A fiúk komolyan vették a feladatot, ezzel is megbecsültük az ellenfelet."

60' Lesz, Ancsiné! 50-18! Tóth kiáll. És itt a vége. Remek edzőmeccs volt, szimpatikus ellenféllel, reméljük, hallunk még róluk. 59' Ki nem találnák, Hegedűs ismét, ez a 11. találata, 49-18. Lesz-e 50? 58' Haraszti Mikler lába között lövi el, majd Fekete talál be ismét, 48-18. 57' Hegedűs 10. gólja, 47-17. 56' Fekete jobb szélről, indításból, 46-16! Közteharminc. Haraszti válaszol, 46-17. 55' Hegedűs visszatért, 44-16. Közeleg a harminc... Mikler véd. Hegedűs szépen kivezetett mozdulattal, 45-16! 54' Fekete Kovácsba bombázza a ziccert, Nagy Norbert potenciális gólpasszt lop le. Mikler néz bele egy lövésbe. 53' Mikler bravúrja Harasztival szemben. Kriskó indul, Mikler-bravúr. 52' Hegedűs kap két perc pihenőt. Tóth Balázs kap remek labdát üresen, 43-16. 51' Beállósgól a másik oldalon, Petrik szépen forog be, 42-16. 50' Hegedűs beállóból "zubais" gólt lő, 42-15! 49' Ancsin a fal fölé emelkedik, 41-14. Kriskó válaszol, 41-15. 48' Kriskónak jár a taps, 38-14. Hegedűs hattalálatos, 40-14. 47' Tóth Balázs bal szélről szép gólt ragaszt a bal felsőbe, 39-13! 46' Nagy Norbert indul, 37-13. Fekete 3. gólja, Majoros kiállítása az első a meccsen. 38-13. 45' Most kihagynak a csapatok. 44' Haraszti előtt kapitulál Mikler átmenetileg, aztán Fekete kényszeríti megadásra Kovács Gergőt, 36-13. 43' Lelkes, szép, de eredménytelen játék a vendégek részéről, megmutatják, hogy ők is ismerik a játékot. Hegedűs, 35-13. 42' Tóth Balázs indul, bebombázza, 34-12. Még a kapusaink nem lőttek gólt. 41' Fekete Bálint is benn, a labda is általa, 33-12. 40' Hegedűs beállóból a léc alá, 32-12. Elhúzza a nótájukat. 39' Majoros és Erdős indul, utóbbi vágja a ziccert Miklerbe. csányi egy kipattanót bever, 31-12. 38' Hegedűs tör át a fel nem álló falon nagy rössel, hatalmas hálószaggató gól, 31-11! Húszközte. 37' hegedűs talál be ismét, 30-11. Erdős lövését sáncolja a hazai fal. 36' Kekezovity, 28-11! Aztán labdaszerzés, lerohan Marinko, 29-11. 35' Erdős önbizalommal telve lő, de leér Mikler, hárít. Ancsin lövése a kapufán döndül, csaknem kiszakad a kapu. Majoros indul, hetes, Haraszti, 27-11 34' Balogh kilövi a jobb alsót, Gyárfás válaszol, 27-10. 33' Kriskó próbálkozik, Mikler véd. 32' Haraszti, 25-9, Hegedűs első gólja! 26-9! 31' A Pick kezdi a második félidőt, Hegedűs és Tóth Balázs is a pályán. S persze Mikler is. Nagy Norberté a gól indítás után, 25-8. SZÜNET!30' Tatus ismét megpróbálja, a taps jár, gól nincs. 24-8 a félidő. 29' Végtelen vendég támadás ismét, majd Tatai véd. Ancsin Árki szeme közé céloz, véd a kapus. 28' Balogh megy át a falon, laza csukló, szép cunder, 24-8! Eladott labdák. 27' Ancsin első gólja, 23-7! Haraszti nagy gólja, 23-8. 26' Kriskó átlövése után a kipattanót megszerzik, aztán hetest harcol ki Petrik, Kriskó belövi, 22-7. 25' Blazevic és Kekezovity hal meg a szépségben, eladják a lasztit. Hosszú vendég akció, gyenge lövés, Tatai ismét próbálkozik, fölé. 24' Szép bejátszás a magas emberek felett Petriknek, és szép gól, 22-6. 23' Erdős kap óriási tapsot, 21-5. Blazevic is, 22-5. Az első szegedi csere, Ancsin. 22' Pribanic is megnézi a távolságot, ahogy kinn áll Árki, aztán Kekezovitynak passzol, ő meg lazán pörget, 21-4. 21' Nagy Norbi indul, 20-4! Tatus gólt lőne, 20 centivel mellé, hatalmas taps. 20' Jó védekezés, vagy gyenge vendég támadás, mindegy, Balogh aztán rossz passzt ad be. 19' Gyenge lövés, aztán Pribanic indul, 19-4! Ha ahány perc, annyi szegedi gól, akkor sok lesz a vége... 18' Nem jön be egy szemfüles vendég passz a beállósnak, aztán a Pick is ront elől. Csányi szélről, reménytelen. Kekezovity indul, 18-4. 17' Most Csiroé a gólpassz, Buday középről, 16-4. Harasztit sáncolják a mieink, Pribanic indul, 17-4! Ezt is le kell játszani. Időt kér a vendégcsapat. 16' Balogh lop labdát, indulnak Blazeviccsel, övé a gól, 15-4! 15' Tatai könnyedén véd, aztán övé a gólpassz, Pribanic indult, 13-4! Baloghé a köztetíz, számolás elmaradt, 14-4. 14' Balogh pókhálózza ki a jobb felsőt, 12-4. Nem sokára számolunk. 13' Kekezovity rohan le, 11-4. Erdős lövését, Tatai védését tapsolja meg a közönség. 12' Most nem sikerül, Dani, mint kés a vajba, tör a falba, 10-4. 11' 11 méterről Kriskó ugrik, blokk. Budayt tartják meg. 10' Hibák, labdaszerzések mindkét oldalon. Blazevic veri be a 9. hazai gólt, védhetetlen, 9-4. 9' Nem sokat áll az óra, Haraszti sem, ott a második gólja, Kekezovity reagálja le hamar, 7-4. Harasztit védi Tatus, Nagy Norbi lerohan, 8-4. 8' Pribanic harmadszor egy gyenge Kriskó-átlövési kísérlet után, 6-3. Nyugis edzőmeccs. 7' Kriskó indulhat, nem is mennek rá a mieink, 4-3. Baloghé az 5. Pick-gól. 6' Erdős, szépen lő át, 4-2. Eladjuk a labdát. 5' Kekezovity teszi naggyá Árkit lerohanás után. Pribanic is indulhat, 4-1! 4' Haraszti Botond szép átlövése gólt és tapsot ér, 2-1. Balogh válaszol, 3-1! 3' Erdőst sáncolja Blazevic, két fejjel magasabb a horvát. Legalább. 2' Nagy Norbi indul, ziccert véd Árki Roland! Kekezovity indult, felsőlécről benn, 2-0! 1' A vendégek kezdenek. Tatai véd könnyen egy gyenge lövést. Balogh elnézős bejátszása után Pribanicé a cunder beállóból, 1-0! 18.00: Miközben bevonulnak a csapatok, a Pick-bika mellett egy (Pick?-)Mikulás dobál a lelátóra szaloncukrot. Jut a játékvezető sporttársaknak is. Meg a csapatoknak is. Jonas Larholm most ismerkedik egy hungarikummal, ő is megkapta a sajátját. Túl vagyunk közben a bemutatásokon, hamarosan kezdünk! 17.55: Nem lesz telt ház az biztos, néhány száz néző van a lelátókon, miközben a meccshez készülődnek a csapatok. 17.50:Mint hírül adtuk, a Pick jótékonysággal köti össze a jövő heti Vác elleni magyarkupa- illetve bajnoki találkozókat, melyekre 200 forint lesz a belépő, s ismét lesz plüsseső is! 17.45: A vendégek kerete szűkös, mindössze 12 fő alkotja a nehéz anyagi helyzetben, de a bajnokságban becsülettel küzdő vendégek Szegedre látogató, rendkívül fiatal csapatát. 17.40: Mivel az erőviszonyok a legkevésbé sem nevezhetőek kiegyenlítettnek a két csapat, az éllovas Pick és a sereghajtó Kecskemét között, így Skaliczki László bátran szavazhat bizalmat a kevesebbet játszó fiataloknak. Ma este Nagy Norbert, Fekete Bálint, Hegedűs Márk és Tóth Balázs várhatóan sokkal több szerephez jut, mint általában. 17.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol félóra múlva kezdődik a Pick Szeged soron következő bajnokija a Kecskemét ellen. Már dübörög a zene, pályán a csapatok, megy a melegítés. Beharangozónk itt olvasható!