Női vízilabda: két vereséggel kezdett az SZTE EHÖK SE

2012. november 26., hétfő

Nagy reményekkel utazott az SZTE EHÖK SE OB I/B-s női vízilabdacsapata szombaton a fővárosba, azonban sem a Szentes, sem a felnőtt keretből alaposan megerősített Honvéd utánpótlás ellen nem sikerült győzniük a szegedi lányoknak.

A fővárosi Tüzér utcai, volt Honvéd-uszodában rendezett 2. OB I/B-s forduló nyitótalálkozóján, a Csongrád megyei szomszédvár elleni mérkőzésen jól kezdtek a Tisza-parti lányok, a szentesi nevelésű

Gémes Ivett

találatával meg is szerezték a vezetést, ám a Kurca-partiak egy büntető és egy megúszás után fordítani tudtak (1-2). Érezhetően fölényben játszottak a szegediek, s az újonnan igazolt kapus, a csapat magjához hasonlóan korábbi universitasos

Bük Zsanett

is többször remekül segített be védekezésben labdaszerzéseivel. Azonban a lövések rendre kimaradtak, míg a kék sapkások pontosabban tüzeltek, így csak "úsztak az eredmény" után a fehérek: Gémes duplázása, majd

Kuczora Imola

gólja kellett az egalizáláshoz, ám szünetre így is szentesi előnnyel mentek a felek (3-4). Fordulás után többet birtokolta a labdát a Szentes, ám fölényük meddőnek bizonyult, ugyanakkor a szorításból kiszabadulva az EHÖK SE lányai sem tudtak eredményesek lenni. Már úgy tűnt, változatlan marad az állás, amikor az utolsó másodpercben a szentesi OB I-es csapatban is mind több tapasztalatra szert tevő

Elbert Zsófia

villant, majd

Dudás Dóra

növelte az előnyt háromra, s végül egy büntető is sújtotta a mieinket, melyet Bük nem háríthatott, így már tetemes, négygólos előnybe kerültek a szentesiek (3-7). A záró felvonás Kuczora gyors góljával indult, ám később újabb ötöshöz jutottak a Zantleitner-tanítványok, melyet ismét értékesítettek, eldöntve a mérkőzést.

Makra Melinda

szabaddobásgólja, s Gémes fórkihasználása a végén még kozmetikázta az eredményt, ám a kettő között Elbert megúszás után is betalált, így végül 9-6-os szegedi vereséggel zárult az első találkozó. A szegediek másik mérkőzése a tornarendszerben zajló forduló utolsó találkozója volt a Honvéd utánpótláscsapata ellen, mely összeállításában alig különbözik a Kőér utcaiak OB I-es csapatától, azaz keményebb meccseken, erősebb ellenfelek ellen edződött egységgel kellett szembenézniük Bordás Tímeáéknak. Az összeszokottság azonnal érződött is a Honvéd csapatán, két góllal nyerték az első hét percet, majd a másodikban négy minutum alatt állva hagyták az EHÖK SE-t: három akciógól és egy büntető után már 6-0 állt az eredményjelzőn a javukra, rendeznie is kellett a sorokat a szegedi alakulatnak.

Polyák Edina

nyitotta meg végül a gólgyártást a mieink részéről, majd Kuczora két gyors gólja a szünet előtt valamelyest lélegzethez juttatta a nehezen összeálló, a ritmust nehezen találó EHÖK SE-t (6-3). A két rutinos honvédos

Ráduly Fanni

Leimeter Dóra

azonban mindössze két perc alatt összesen három akciógóllal ismét hatra növelte az előnyt, melyből

Bordás Tímea

faragott egy remekbe szabott lövéssel (9-4). Az igazi gólzáport hozó negyed közepén Makra négyre zárkóztatta övéit, ám Bordás kiállítását egyetlen értékesített fórjával torolta meg a Honvéd, s bár Kuczora gyorsan betalált kétszer, fórból és szabaddobásból is harmadik és negyedik gólját jegyezve, Leimeter sem hibázott kritikus pillanatban (11-7). A negyedik negyedben tovább kapaszkodott az SZTE EHÖK SE, a szegedi lányok elképesztő erőfeszítésről tettek tanúbizonyságot, midőn előbb Makra, majd Gémes talált be

Kerecsen Fanni

kapujába, míg hátul Bük egyre jobb formában hárította a "honvédlányok" kísérleteit. Az utolsó percben a háromig jutó Makra szerezte a remekül hajrázó szegediek 10. találatát, akik az utolsó negyedpercben még az egyenlítésért is támadhattak, ám mínusz hatról felállva végül nem sikerült a bravúr, a Honvéd győzött 11-10-re. Javításra legközelebb december 15-én lesz lehetőségük Molnár Gyöngyiéknek, a szentesi 3. fordulóban, amikor a pesterzsébeti Honvéddal, valamint a házigazdákkal kell megküzdeniük a bajnoki pontokért. Az október elején, az újszegedi sportuszoda sátorállítási munkálatai miatt elmaradt 1. (szegedi) fordulót várhatóan januárban pótolják.