Labdarúgás: Dóra döntött az FK javára az alsóházi derbin + FOTÓK

2012. november 17., szombat

Paprikás hangulatú összecsapást vívott az FK 1899 Szeged és a Röszke, két piros lapot és egyetlen gólt láthattunk a villanyfényben. A kék-feketék fontos győzelmet könyvelhetnek el.

Kurtán-furcsán szerezte meg az FK 1899 Szeged a Röszke elleni nagyon fontos, ahogy mondani szokták: hatpontos győzelmet. A kék-feketék egy bravúros Dóra János-góllal szerezték meg a vezetést a második felvonásban, s tartották azt meg lefújás pillanatáig. Ha a játék, a kidolgozott helyzetek összességét tekintjük, akkor kijelenthető, hogy megérdemelt a győzelem, hiszen nagy gólhelyzetek maradtak ki a 90 perc alatt hazai részről. Mégis azt kell mondani, Turjánék meggyőzőbb játékához ma egy adag szerencse is párosult, bírói bizonytalankodás formájában. Ritkán fordul elő ugyanis az egy focipályán, hogy a játékvezető visszavonja a megadott büntetőt. Négy perccel a rendes játékidő lefújása előtt ma ez történt, amit a sereghajtó Röszke bánt.

A megyei I. osztály 14. fordulójában:

FK 1899 Szeged - Röszke SK 1-0 (0-0).

Szeged, Felső Tisza parti stadion, műfüves pálya, 150 néző, vezette: Cseh Géza (Gáleg Ferenc Lajos, Nyakas Szabolcs).

Hegedűs - Szalai, Turján (Meszes 93'), Gonda, Simon (Nagy V. 43'), Csuka (Ács 90'), Dedovics, Imre (Klippel 95'), Lajkó, Holecska (Dóra T. 82'), Dóra J. Vezetőedző: Hüvös Gábor.

Röszke:

Szabó - Nagy Torma, Papdi, Fülöp, Cinder, Bálint (Kohajda 46'), Tanács, Lacak, Takács (Lőrinc 58'), Balogh (Véber 75'), Mácsai (Répás 64'). Vezetőedző: Molnár Tibor.

Gólszerző:

Dóra J. (57')

Kiállítva:

Ács S. (91'), illetve M. Cinder (71') Hüvös Gábor:

"Feszült hangulatú mérkőzés volt a mai, hisz tudtuk, hogy vereség esetén az utolsó helyre csúszunk vissza. Nem szép játékkal, de végre egyszer szerencsés győzelmet is sikerült aratnunk egy számunkra nagyon fontos találkozón."

Molnár Tibor:

"Sajnálom, hogy nem a két csapat játszotta a főszerepet a meccsen. A játékvezető nagyban befolyásolta a mérkőzés kimenetelét."

Az alsóházban továbbra is elképesztő a tülekedés. A 14 ponttal kilencedik HFC II. mögött a SZVSE, a Bordány és a Kistelek jelenleg 13 pontos, a Mindszent 12, az FK 1899 Szeged 11 pontjával feljött a tizennegyedik helyre, megelőzve az ugyancsak 11 ponttal álló UTC-t. A 6 pontos Röszke leszakadni látszik. Igencsak izgalmas és feszült lesz jövő vasárnap a Bordány - FK 1899 Szeged csata is!97. perc: Röszkei szabadrúgás ívelődött előre, egy vendégjátékos összeesett a büntetőterületen belül, de nem győzte meg Cseh Gézát, aki le is fújta az igen heves hajrába torkollt derbit. 96. perc: Már a ráadás hatodik percét tapossuk, a középpályán gyűrik egymást a csapatok. Klippel kapott sárgát. 95. perc: Klippel Ádám is a pályán a hazaiknál, Imre Zoltán jött le. A játékvezető még hagyja a csapatokat. 93. perc: Turján combja megpattant, meghúzódott, Meszes Csaba érkezett a helyére. 91. perc: KIÁLLÍTÁS!A frissen beállt Ács a középpályán rácsúszott az egyik röszkeire, s fél pernyi játék után már be is fejeződött számára a meccs, piros lapot kapott. Elképesztően paprikás a végjáték! Papdi Szabolcsot közben ölben vitték le a pályáról a társai, ápolásra szorul. 90. perc: Időhúzó FK-csere: Csuka le, Ács Sándor be. 89. perc: Hosszú várakozás után lehetett elvégezni a szabadrúgást, mely nem hozott helyzetet. 86. perc: A játékvezető büntetőt ítélt a Röszkének, miután Nagy Vince futott versenyt Kohajda Gergellyel, majd összeakadtak, s elestek. A hazaiak hevesen reklamáltak, majd az asszisztens bejött Cseh Gézához, tanácskoztak, végül az a döntés született, hogy a tizenhatos oldalvonalától következhet szabadrúgással a vendégcsapat. Ezt az ítéletet a látogatók vitatták! 82. perc: Cserélt az FK is: Dóra Tamás érkezett Holecska helyére. Ő a védekezést hivatott erősíteni, s Csuka lép feljebb. Minden bizonnyal azért döntött a változtatás szükségessége mellett a szegediek szakmai stábja, mert a Röszke az elmúlt percekben kicsit kijött a szorításból, s tíz emberrel is végig tudott vinni néhány kontratámadást. A vendégek nem adták föl, ami mindenképpen dicséretükre válik. 75. perc: Répás sárgult be a vendégeknél. Közben negyedik cseréjét is végrehajtotta a Röszke: Véber Máté lépett a pályára, Baloghot kapták le. 74. perc: A félpálya vonaláról, jobbról indult meg a röszkei kapu felé Csuka, méterekkel megelőzte a védőket. Szabó kapus kijött, zárta a szöget, az FK-játékos a bal alsót vette célba ahelyett, hogy megmozgatta volna a portást, s a lövés végül centikkel mellé ment. 72. perc: Imre 22 méterről végezte el a szabadrúgást, a kapu előterébe ívelt játékszert 4 méterről Dóra fejelte a földre, a labda végiggurult a gólvonal előtt, végül a kapufa mellett hagyta el a játékteret. 71. perc: KIÁLLÍTÁS! Egy csúnya talpalásért a röszkei Mario Cinder kapott egyből piros lapot. 65. perc: Óriási helyzet maradt ki a szegediek előtt! Imre bal oldali - sokadik - szögletét Turján a védők fölé emelkedve okosan lefelé, a kapus lábához stukkolta, Szabó portás remek reflexszel hatalmasat védett, a kipattanót Turján közelről fölé perdítette. 64. perc: Mácsai Dávid helyett Répás Sándort küldte be Molnár Tibor, a Röszke mestere mindent megpróbált, frissít, hogy felrázza csapatát. Ez a vereség bizony nem nagyon férne bele a sereghajtónak! 63. perc: Dedovics Márk remek 28 méteres átlövése csapódott a kapu fölé. Az FK-t magabiztossá tette a vezetés, irányítja a játékot, a vendégek kontrákra rendezkedtek be. 58. perc: Azonnal változtatott a Röszke: Takács Csaba ült le, Lőrinc Árpád a pályán. 57. perc: GÓÓÓL 1-0! Vezetést szerzett az FK 1899 Szeged! Imre tekert be jobbról egy szögletet, Dóra János a hosszún védőjét megelőzve mellel tette maga elé a bogyót, majd az ötös vonala környékéről kapásból a léc alá bombázott. A rutinos, 36 esztendős csatár immár hatgólos ebben a bajnokságban. 54. perc: Imre 22 méteres szabadrúgása a négyes sorfal fölött tekeredett a jobb felső felé, centikkel suhant végül mellé. Szabó kapus nyújtózott, de nem kellett közbeavatkoznia. A játék továbbra is igen kiegyenlített. 51. perc: A másik kapu előtt Dóra János puskázott el egy lehetőséget. Az egyik védőtől ajándékba kapott labdával a tizenhatos vonalánál balra indult meg, ám megállították. A lecsorgót Holecska igyekezett még hasznosítani, két ember között akart lőni, ám ők ügyesen blokkolták. 50. perc: Helyzet ugyan még nem alakult ki, de ebben a játékrészben is a Röszke kezdett aktívabban. A csereként beállt Kohajda nagy lendülettel tört előre a szélen, majd 9 méterről lőtt, az egyik szegedi védő azonban bele tudott lépni a kísérletbe. 46. perc: Útnak indult a bogyó a második felvonásban is. A szünetben Kohajda Gergely állt be Bálint Dávid helyére a röszkei csapatban. Tőle mindenképpen a támadójáték hatékonyabbá tételét várja Molnár Tibor mester. SZÜNET!45. perc: Vége az első félidőnek. Gólt nem láttunk, egyelőre nem bírnak egymással a felek. Persze abban azért bízhatunk, hogy megélénkülnek kicsit a folytatásra, mert ez az iksz nekik bizony nem jó, annál inkább a riválisoknak... 43. perc: Sajnos cserélni kellett, Nagy Vince állt be a combizomsérülést szenvedett Simon helyére. Az előbb Lajkó bal oldali szabadrúgása szállt a kapu elé, Turján György centikkel maradt le róla. Közben ütközött a röszkei portással, Szabót ápolni kellett, de neki szerencsére nincs komolyabb baja. 40. perc: Simon Miklós sérült meg a szegedi csapatból, ápolásra szorul. Reméljük, tudja majd folytatni, s nem kell cserélni - több szurkoló ez utóbbitól tart... 37. perc: Körbelőtte a röszkei kaput az FK! Előbb Holecska Norbert tört előre a jobb oldalon, középre ívelt, a lepattanó labda átperdült Csuka fölött, de Imre a túlsó szárnyon visszaszerezte, s újra centerezett, végül Dóra lőhetett félfordulattal 13 méterről, fölé. 32. perc: Dóra ziccerben ugorhatott volna ki a Lajkó Ádámmal való kényszerítőzése után, ám lesen állították meg. A vendégek is eljutottak a szegedi ketrecig, egy keresztpasszt Hegedűs a kapujából kifutva szedett föl a támadók elől, majd jobbösszekötőből, 26 méterről Takács Csaba tüzelt teli rüszttel, egy méterrel fölé. 25. perc: Szegedi rohamok jellemzik a meccset, egyértelműen átvették a kezdeményezést Hüvös Gábor legényei. Jobbról Imre ívelt az imént a kapu elé, Dóra a tizenegyespontról stukkolt, de nem találta el jól, a labda a bal kapufa mellé szállt. 20. perc: Kis híján vezetést szült a hazai taktika! Egy gyors FK-kontrát figyelhettünk: Szalai Norbert viharzott el a bal szárnyon, majd a tizenhatos oldalvonalától Csuka Tamással történt kényszerítő után félmagasan centerezett. Középen Dóra érkezett, ám 3 méterről nem tudta a kapuba továbbítani a lasztit, mert sem lábbal, sem fejjel nem érte el tökéletesen, végül magasra emelt lábbal sodorta fölé. 17. perc: Kiegyenlítetté vált a játék, még mindig a Röszke birtokolja többet a labdát, de már nincs akkora fölényben, mint az elején. Úgy tűnik, az FK kicsit tudatosan állt vissza, s épít a gyors megindulásokra, kontrákra. Turjánék mélységi indításokkal igyekeznek előretörni a két szélen. A vendégek lapos passzokkal építkeznek, ám az utóbbi percekben nem túl veszélyesek az akcióik. 9. perc: Itt az első szegedi lehetőség: Imre Zoltán bal oldali sarokrúgását Dóra János magasra felugorva fejelte rá 6 méterről, Szabó Gergely kapus vetődve védett. 8. perc: Három akciót jegyezhettünk föl a lendületes vendégek részéről. Az első kettő szabadrúgást hozott, ezeket Mario Cinder végezte el: egyiket a kapu mellé tekerte, a másikat középre ívelte, de nem volt veszélyes. Egy szögletet is kiharcoltak aztán a röszkeiek, Papdi Szabolcs a hosszún fejelhetett a védőjéről lemozogva, de két méterrel a bal kapufa mellé. 1. perc: A Röszke kezdte a mérkőzést, mégpedig igen bátran. Két passzt követően Balogh Ádám vagy 30 méterről azonnal rászúrta, Hegedűs letérdelve vette ölre a bogyót. 17.00. perc: Kis közjáték az elején: Cseh Géza játékvezető kapusmezt cseréltetett Hegedűs Viktorral, egészen pontosan megkülönböztető trikót kellett húznia a portásnak a szürke felsőre. 16.50: Fehér felsőben kék oldalcsíkkal, fekete alsóban, fehér sportszárban a Szeged, míg a Röszke oldalt fehér díszítésű zöld szerelésben lép pályára. Szerencsére még igen kellemes az idő, a villanyfény sem csalta ide a ködöt. 16.45: Köszöntjük olvasóinkat a Felső Tisza parti stadionból. A hazai csapatban Brunczvik Dániel vállsérülése miatt nem állhat a kapuba, a fiatal Hegedűs Viktor helyettesíti. Az ifimeccset 6-3-ra a szegediek nyerték. A felnőttek összecsapását Cseh Géza dirigálja az eredetileg kijelölt Tompai Zoltán sporttárs helyett, aki megbetegedett - jobbulást kívánunk neki!

Nemcsak az élmezőnyben, de az alsóházban is elképesztően nagy a tülekedés akkor, amikor már csak két forduló van hátra a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi szezonjából. Mivel az NB III Alföld csoport tabellájára pillantva sajnos erősen fenyeget a veszély, hogy a jövő nyári átszervezéssel akár mind a négy Csongrád megyei résztvevő elbúcsúzik a ligától, a megye I-ben a legjobb tíz közé kell kerülnie annak, aki biztosan benn akar maradni. 13 játéknapot követően az látszik, hogy hét együttesnek sikerült meglógnia, onnantól lefelé viszont egyre elkeseredettebb a harc. A nyolcadik Nagymágocs 17 pontos, s picikét nyugodtabb lehet, a 14 ponttal kilencedik HFC II. lehet, hogy automatikusan kiesik, ha a Vásárhely egyes számú alakulata váltja ebben az osztályban, s a 13 ponttal tizedik SZVSE-től kezdve mindenki az életéért harcol. A szombat esti villanyfényes összecsapás mérkőző felei közül az újonc FK 1899 Szeged 8 ponttal jelenleg a tizenötödik, míg a Röszke 6 pontjával sereghajtó, tehát mindkettőjüknek úgy kell a győzelem, mint egy falat kenyér. A hazaiak bravúros mindszenti sikerüket követően egymás után kétszer hagyták el vesztesen a pályát, tehát javítani akarnak, míg a vendégek múlt héten az UTC 3-1-es legyőzésével szerezték meg első sikerüket - kérdés, lendületet ad-e nekik ez a diadal. Annyi bizonyos, hogy egyik gólszerzőjük, Sztuparity Gábor ezúttal öt sárgája miatt nem szerepelhet. Egyik együttes sem jeleskedett egyébként az eddigiek során ami a támadásokat illeti, a kék-feketék 16 alkalommal köszöntek be ellenfeleiknek (legeredményesebb játékosuk az 5 gólos Dóra János), míg a röszkeiek csak 10 találatot jegyeznek (Tanács Attila és Kohajda Gergely vállalt 3-at). Élő közvetítésünkből kiderül, mire mennek egymással a felek ezen a roppant fontos találkozón!