Jégkorong: fordulatok után Volán-vereség a ráadásban

2012. november 12., hétfő

Kétgólos hátrányból is fordítani tudott, ám az egyenlítést követő hosszabbításban végül alulmaradt a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC OB II-es jégkorongcsapata Dunaújvárosban.

Idei első hazai, 7-2-re végződő remek hangulatú meccsén diadalmaskodni tudott a szegedi alakulat a dunaújvárosiak ellen október 21-én. Azóta Rózsahegyiék Debrecenben óriási csatában,

szétlövésben maradtak alul

két hete (2-3), míg a vasárnap esti vendéglátók legutóbb a hajdúságban 31:30-nál, azaz alig félóra elteltével, foghíjas keretük révén "elfogytak", így 13-0-s debreceni vezetésnél le kellett fújni a találkozót... Az "elfogyás" most nem fenyegette a Dunaújvárost: számos MOL Ligás játékos erősítette keretüket, igaz, most

Kalocsa László

tanítványai sem voltak foghíjasak, hiszen három teljes sorral, köztük négy ferencvárosi fiatallal, tudtak kiállni. Érdekesség, hogy a szegedi csapat soraiba visszatért

Wéhli Márk

, aki korábban a Tisza-parti klubtól épp a Duna-partiba igazolt. A találkozó elejétől érezhető volt, hogy erősebb Dunaújvárossal kell szembenézniük a szegedi hokisoknak, mint három hete, azonban a vezetést mégis a vendégek szerezték meg a 10. perc elején

Varga Dávid

révén, úgy, hogy előtte két emberelőnyük is kihasználatlan maradt. Az egyenlítésre alig fél percet kellett várni,

Szabados Róbert

révén érvényesítették fölényüket a hazaiak, így kétgólos dunaújvárosi vezetéssel jöhetett az első szünet (2-1). A második harmad elején a hazaiaktól

Szepessy Gergőt

fejre irányuló támadása miatt 2+10 percre küldték ki a játékvezetők, vele párhuzamosan Varga Dávid is kapott két minutát. A dunaújvárosi védő nehezen tűrte a szerinte túl szigorú ítéletet, ám nemtetszésének kifejezésével csak azt érte el, hogy végleg kiállították a 25. percben. Ennek ellenére a vendéglátók még így is emberelőnybe kerültek rövidesen

Fekecs Norbert Léránt René

átadásából javított 3-2-re. A szegedi gólt követően kapust cseréltek a vendégek,

Cziller Andrást Valentincik Áron

váltotta a ketrec előtt. Egy pillanatnyi kihagyást kihasználva, gyakorlatilag a középkezdésből Virág talált be ismét, 4-2-re módosítva az állást, amely ennyi is maradt a játékrész végéig. A hazaiak nyomása nem enyhült, sőt talán még nyomasztóbb lett, mint az első harmadban. Újabb előnyöket sem fújtak a játékvezetők, akik - hozzá kell tenni - kissé érdekes felfogásban fújtak, hiszen a rendkívüli rutinnal bíró hazai csapatkapitány,

Vargyas Lászlót

olyannyira tisztelték, hogy számtalan túlzottan kemény, kiállítást érő megmozdulásait a találkozó egésze során megtorlatlanul hagyták. A harmadik harmadban aztán hősiesen védekezte ki

Muzsik Norbert

kiszórását Kalocsa László alakulata, amely aztán négy perc alatt szinte csodát vitt véghez. A 46. perc elején Varga Dávid szépített ismét, majd a középkezdés után azonnal lecsapott egy pontatlan korongra, s nem is hibázott a kapussal szemben (4-4). Visszajött a meccsbe a Szeged, sőt! Alig két perccel az egalizálást követően ismét a fradista ifjak villogtak:

Németh Ádám

és Fekecs készítettek elő Lérántnak, aki magabiztosan meg is szerezte a vezetést a Szegednek. A feléledő Volánnak állt a zászló, ám egy hazai kapu előtti dunaújvárosi szabálytalanságért nem ítéltek semmit, mire a gyors ellenakcióból egyenlített Pavuk. Mindezek tükrében jöhetett a hosszabbítás, amelyet a hazaiak bírtak jobban, ismét Szabados volt eredményes, ezzel megfordította a visszafordított találkozót a Dab.Docler. Következő alkalommal a háromcsapatos OB II-es bajnokság szuperderbije következik Szegeden: a városi műjégppályán a Debreceni HK egységét fogadja a Tisza Volán-Szegedi Vízmű együttese, kissé talán szokatlan, déli 12.30-as időpontban - aminek persze megvan az előnye, hiszen így a hokimeccs nem ütközik a nap másik fontos eseményével, a Pick Szeged - Barcelona Bajnokok Ligája kézilabda-mérkőzéssel, s lehet mindkettőn szurkolni!

Jégkorong OB II alapszakasz:

Dab.Docler HK - Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC 6-5 (2-1, 2-1, 1-3, 1-0) hu.

Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Babic, Abonyi, Józan.

Dunaújváros:

Ciller - Vargyas, Szepessy, Pavuk, Virág, Papp Cs. - Valentincik (kapus), Láng, Oros, Kiss R., Faragó, Nagy F. - Jelinek, Krukk, Kis, Szabados, Major - Baki.

Strenk Hunor,

Balázs - Hídvégi, Muzsik, Rózsahegyi, Varga D., Egyed - Máté, Maslac, Fekecs, Németh Á., Léránt - Wéhli, Mohai, Ambrus, Bosnyák, Barcsik.

Büntetés:

8 perc + 10 perc fegyelmi (Szepessy) + 20 perc végleges fegyelmi (Szepessy), ill. 10 perc. Kalocsa László:

"Enerváltabbak voltunk, mint a Debrecen ellen két hete. Ezt a meccset nyernünk kellett volna, attól függetlenül, hogy a Dunaújvárosnál most több MOL Ligás játékos is ott volt a jégen, s a kezünkben is volt a találkozó, de számos egyéni hibát vétettünk."