Jégkorong: hiába vezetett, kikapott a Volán a Debrecentől + FOTÓK

2012. november 18., vasárnap

A szokatlan, kora délutáni időpont ellenére is népes szurkolóhad előtt nagy csatában egygólos vereséget szenvedett a Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC jégkorongcsapata az OB II vasárnapi találkozóján.

A mintegy 800 fős szurkolóhad előtt rendezett OB II-es bajnoki rangadón az első két perc debreceni pillanatokkal telt,

Ambrus András

löketét kellett hárítania a portásnak. Azonban a 7. percben már tehetetlennek bizonyult a vendég portás, amikor emberhátrányban támadott a Volán, egy rávezetett korongot védett Duschek, ám a

Németh Ádám

a kipattanónál már nem hibázott (1-0). Pillanatokkal később a visszaálló Muzsik már gólpasszt is jegyezhetett,

Fodor Zoltánt

szolgálta ki, aki védhetetlenül bombázott a vendégek kapujába (2-0). Nem hagytak alább ezután sem a hazai rohamok

Barcsik Gergely

üresen kapott pakkot suhintott kapura, ám ezt a portás hárítani tudta. Maradt a folytatásban is a Szeged maradt fölényben, több lövést is bravúrral kellett védenie a vendégek kapusának. Kissé kiszabadult aztán negyedóra elteltével a nyomás alól a DHK, s egy egyéni akció végén a rutinos

György József

vette be Balázs kapuját, a 17. percben, egy túlcsorgó, potyaízű koronggal. A szünetig hátralévő időben rohamozott tovább a Volán, ám nem sikerült visszaállítani a két gólos különbséget. A második játékrész kiegyenlítettebben kezdődött, mindkét kapuvédőnek akadt dolga, ám az eredmény nem változott. Egy páros kiállítást követően előbb a Volán, majd később a Debrecen került emberelőnybe, ám a kapusokon továbbra sem lehetett kifogni, s észrevehetően bizonytalankodtak a befejezéseknél a hazai támadók. Aztán a 33. percben éppcsak lejárt

Maslac Michael

kiállítása, egy gyors ellentámadás végén 2 az 1 ellen jöhetett a Debrecen, melynek a végén

Csorba Dávid

nem is hibázott (2-2). A hosszú ideje tartó hazai gólcsendet végül megtörte

Kalocsa László

legénysége: Duschek Varga és Ambrus lövését még védeni tudta, végül a lecsorgó korongért vívott küzdelemben előbbi kotorta be a korongot (3-2). Számos alkalommal még növelhette volna előnyét a házigazda, ám a helyzetek sorra kimaradtak, Duschek kapus is egyre jobb formában védett. Még a szünet előtt egy bunyó is borzolta a kedélyeket: Bosnyák Márkóba rúgott egyet

Barabás Sándor

, azután majd' egy percbe is beletelt, mire a jégen viaskodó két játékost szétszedték a játékvezetők. Bosnyák megúszta két perccel, "küzdőtársa" azonban már nem térhetett vissza.

A harmadik harmad elején Egyed Máté kiállításával véget is ért a Volán ötperces előnye, igaz, Németh Ádám, miután körbe korcsolyázta a debreceni kaput, csaknem behúzta a hazaiak negyedik gólját. Muzsik Norbert 46. percbeli kiállítását aztán Nagy Zoltán előkészítése után villámgyorsan értékesítette György József, újra teljesen nyílttá téve a meccset - a rutinos debreceni hokis óriási gólt akasztott a bal oldali bulikörből a hosszú felsőbe (3-3). A bekapott gól után hamar előnybe kerültek a hazaiak, majd rövidesen Csorba is mehetett a büntetőpadra gáncsolásért, ám a 38 másodpercig tartó kettős fórt nem tudta kihasználni a Szeged, jóllehet kapujához szegezte ellenfelét. Alighogy kiegészült a hajdúsági egység, ketten vihették a pakkot a kapura a hazaiaknál, ám nem sikerült bevágni a ziccert, igaz Salánki Attila kiszórása révén ismét létszámfölénybe került a Volán, de sem ezt, sem a következőt nem sikerült kihasználniuk Lippaiéknak. Sőt, egy ellentámadás végén a már visszaállt Salánki asszisztálásával ismét György József talált be (3-4). A hátralévő időben kétségbeesetten próbálkozott a hazai alakulat, ám a befejezésekben továbbra is sok volt a pontatlanság, a vendégek kapusteljesítménye sem idézte már az első harmadbelit a mérkőzés ezen szakaszában, így nem sikerült az egyenlítés és a hosszabbítás kiharcolása. A szegedi hokisok legközelebb december 2-án, vasárnap este 18 órától a Dab.Docler ellen vívják következő hazai mérkőzésüket.

Jégkorong OB II alapszakasz:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - Debreceni HK 3-4 (2-1, 1-1, 0-2) Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas, Perduv, Popovic Szeged: Balázs - Máté, Lippai, Rózsahegyi, VARGA D., Egyed - Hídvégi, Muzsik, Maslac, Ambrus, BOSNYÁK - Wéhli, Kovács Á., Fodor, Németh Á., Barcsik. Vezetőedző: Kalocsa László. Debrecen: DUSCHEK - Pozsár, Nagy Z., GYÖRGY J., Salánki, Barabás - Mokrai, Hegedűs, Fábián, Gaál, Csorba - Kelemen, Matkó. Játékos-edző: György József. Gól: Németh Á. (Fodor, 6:39: 1-0 - emberhátrányból), Fodor (Muzsik, 8:29: 2-0), György J. (16:23: 2-1), Csorba (32:26: 2-2), Varga D. (Bosnyák, 37:25: 3-2), György J. (Nagy Z., 45:57: 3-3 - emberelőnyből), György J. (Salánki, 54:10: 3-4 - emberhátrányból). Kiállítás: 12 perc, ill. 20 perc + 25 perc végleges (Barabás). Kalocsa László: "Mindenféleképpen nyernünk kellett volna a nagyon tartalékosan felálló Debrecen ellen. Én szégyellem magam a csapat helyett... Köszönjük a szurkolóknak, hogy ebben a szokatlan időpontban is ennyien kijöttek és biztatták a csapatot. "