Vízilabda: Somogyi Somogyban parádézott

2012. október 16., kedd

Több kulcsembert pihentetve is hozta a kötelező győzelmet az A-Híd-Szeged VE együttese Kaposváron, a férfi vízilabda OB I 2. fordulójának mérkőzésén.

Bár a hazaiak szereztek vezetést, zsinórban öttel felelt az első negyedben

Vincze Balázs

alakulata - Somogyi Balázs már ekkor hármat szórt

Aaron Younger

Joseph Kayes

találatai után - , mely a vezetőedző döntése értelmében több kulcsemberét is nélkülözte, igaz a kaposváriak keretbe foglalták a negyedet a játékrész utolsó pillanataiban szerzett találattal (2-5). Büntetőből faragták hátrányukat a szívósan küzdő hazaiak, majd Younger duplázott, amire Juhász-Szelei Norbert duplázása volt a válasz, ám ekkor megállt a somogyi tudomány. A fiatal Vincze Márk, Younger és Somogyi, majd a szünet után

Aljosa Kunac

és ismét Somogyi szórta meg az ellenfelet (4-11). A negyed hátralévő részében teret engedett a hazaiaknak a Vincze-csapat, egy 3-1-es etap után 12-7-es szegedi vezetéssel jöhetett a záró negyed, melyben hosszú gólcsend után

Decker Ádám

, majd büntetőből

Kiss Csaba

talált be, kialakítva a 14-7-es szegedi győzelmet hozó végeredményt. Következő bajnoki meccsét az újszegedi sportuszodában október 24-én, szerdán 19 órától vívja az A-Híd Szeged, az ellenfél pedig nem más lesz, mint a szintén bajnoki címre aspiráló Szolnok!

Férfi vízilabda OB I 2. forduló:

Kaposvári VK - A-Híd Szeged VE 7-14 (2–5, 2–4, 3–3, 0–2)

Kaposvár, városi uszoda, 150 néző. Vezette: Dodog, Vogel.

Kaposvár:

Nagy P. – Hoppál, Kutasi, Bakó, Balogh Z. 1, JUHÁSZ-SZELEI 3, Pataki.

Maár 2, Práczky, Berta J., Horváth D. 1, Prikidanovics, Gyurováth.

Bereczki Miklós.

BAKSA – Kunac 2, Kiss Cs. 1, Kayes 1, Hegedüs, SOMOGYI 5, YOUNGER 3.

MOLNÁR D. (kapus), Juhász Zs., Decker 1, Vincze M. 1, Márkus, Lakatos, Hulmann.

Vincze Balázs.

Emberelőny:

4/-, ill. 7/4.

Ötméteres:

2/1, ill. 3/2.

EKF-EgerFood-Imola - TEVA-Vasas 8-14 (3-4, 1-2, 2-4, 2-4) PVSK-Fűszért - ZF-Eger 2-9 (1-2, 0-3, 1-2, 0-2) BVSC-Zugló - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉ 5-6 (2-3, 2-1, 0-1, 1-1) FTC Waterpolo-Debreceni VSE 8-15 (1-3, 2-4, 3-4, 2-4)