Női futball: gázolt a Femina Szegeden + FOTÓK

2012. október 15., hétfő

Újabb súlyos csapást szenvedett el a Szegedi AK: két tartalékos csapat bajnoki mérkőzésén Lipták Lilláék kiütéses vereséget szenvedtek hazai pályán a Feminától.

Mindkét csapat tartalékosan állt fel sérülések és betegségek miatt. Az első tíz perc tapogatózó játékkal telt, mindössze

Zvara Tímea

ismétlésénél szintén. Az ezutáni szögletet a 12. percben a védők kifejelték, de a labda

Balogh Henrietta

elé került, aki azonnal a hálóba lőtte azt (0-1). Nem sokkal később

Papp Dorina

17 méterről lőtt néhány centivel mellé, majd 10 perccel később az ő buktatásáért járó szabadrúgást Szil Tünde lőtte valamivel fölé. A második félidő elején, egygólos hátrányban a hazaiak egyáltalán nem látták kilátástalannak a helyzetet, hanem elszántan rohamozni kezdtek az egyenlítésért. Ezáltal kinyíltak, és ez hamar megbosszulta magát: az 51. percben egy vendég kontra végén

Zamira Aisah Tiarához

került a labda, aki az ötös sarkáról a bizonytalankodó hazai kapus mellett a hálóba bombázott (0-2). A 60. percben szépíthetett volna a SZAK egy

Lévai Nikolett

, Szil Tünde,

Szalai Ágnes, Zimányi Kovács Anikó

összjáték végén, de Mátra védte a mellette eltekert labdát, a kipattanót pedig kivágták. Öt percre rá Nagy Dzsenifer passzát Papp centikkel durrantotta fölé. Az ellentámadásból azonban Zvara adhatott középre, amit az iménti gólszerző ezúttal sem hibázott el (0-3). Megfogta a gól a hazaiakat, gyorsan jött a negyedik, miután

szaladt el a bal szélen, jól centerezett be, és az érkező

Pálinkás Réka

senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba (0-4). Kevéssel később ismét Papp próbálkozott, ez is mellé ment. Percekre rá Zimányi Kovácsnak nem volt szerencséje, élesen becsavart sarokrúgása a kapufán csattant, majd röviddel ezután Papp szabadrúgását magabiztosan védte a fővárosi kapus. Kontrázott a Femina, Földesi kényszerült védeni. Ám a vendégek nyomását nem lehetett bírni: a 82. percben egy bedobásba

Szeitl Szilvia

csúsztatott bele, egyenesen a kapuba fejelve (0-5). A hátralévő időben még kétszer kellett Földesinek extrát nyújtania, mindkét alakalommal mentve kapuját a góltól. Egyre nehezebb helyzetbe kerül a SZAK, miután az elmúlt öt nyerhető meccséből négyet elveszített. Ezen a mérkőzésen is egy idényre való lehetőséget tékozolt el a hazai csapat. Hiába vannak meg azonban a helyzetek minden meccsen, ha egyszerűen nincs, aki a hálóba találjon. A kihagyott helyzetek a Femina ellen is megbosszulták magukat. Folyamatosan nő a nyomás a lányokon, és a maradék három meccs sem ígérkezik könnyűnek, hiszen a tavalyi három érmessel fognak játszani, ahol ott továbbra sem ők az esélyesek...

Női labdarúgó NB I 9. forduló:

Szegedi AK - 1. FC Femina 0-5 (0-1)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Borbás (Fejes, Kérdő)

SZAK:

Földesi - Harcel, Kardos, Boros, Németh Zsó. (Miklós 60'), Szalai (Nagy Dzs. 60'), Lévai, Szil, Zimányi Kovács, Papp, Lipták (Fehér 72').

Cserenkó Szabolcs.

Femina:

Mátra - Lengyel, Szeitl, Ács, Balogh H., Kaszás (Pálinkás 63'), Kanta, Zvara, Hegyi (Bukor 73'), Derzsi (Zamira 44'), Ködmön.

Herczku István.

Balogh H. (12'), Zamira (51', 66'), Pálinkás (69'), Szeitl (82').

Harcel (65'), Papp (86'), ill. Szeitl (38'). Cserenkó Szabolcs:

"Sajnos igen rossz szellemben kezdtük a mérkőzést, már a bemelegítésnél is látszott, hogy nincsenek ott fejben a lányok. Védekezésben bele-bele hibáztunk az első percektől kezdve, és kapusposzton is eléggé rossz napot fogtunk ki, illetve a támadójátékunk sem volt az igazi. Sajnos nagyon kevés gólt lőttünk az egész szezonban, nem találjuk a góllövőcipőnket! Néhány emberben nagyot csalódtam a mai mérkőzésen..."

Herczku István:

"Ez egy jó iramú találkozó volt. Meglehetősen rossz pályaviszonyok mellett a játékvezető megfújta a hazai pályát, de ennek ellenére a betegségek és sérülések miatt tartalékos csapatunk, egy igen masszív hazai együttes ellen ért el nagy különbségű győzelmet."

Hegyvidék SE - BNLC-Csepel 2-4 (2-3) MTK Hungária FC - Viktória Trend Optika FC 4-2 (3-2) UTE Profisport - Páter Fit-Well-Nagypáli 3-0 (2-0) Nyíregyháza Spartacus FC - Astra-Bíró-Kert FC 0-3 (0-0)