Labdarúgás: férfias küzdelem, kétgólos dorozsmai győzelem Tápé ellen + FOTÓK

2012. október 14., vasárnap

Egy mozgalmas, jó játékot hozó első félidőben Tápénak voltak nagyobb lehetőségei, a gólokat a második félidőben mégis a hazaiak rúgták, így otthon tartották a három pontot.

Az első játékrész egy fordulatos, helyzetekkel is kecsegtető 45 percet hozott. Mindkét csapat szerezte támadásait, s bár a Kiskundorozsma papíron esélyesebb gárdának számított, az első félidőben a nagyobb helyzetei - két akcióból szerzett kapufája - a vendégeknek akadtak, igaz ziccert a hazaiak is vezettek Kispéter kapujára. A második félidőben visszaesett a játék irama, a vendégek egyre többet szorultak be saját térfelükre, és az NB II-es játékosokkal megerősített hazai csapat végül eldöntötte a találkozót.

A megyei I. osztály 9. fordulójában:

Kiskundorozsmai ESK - Tápé ESK 2-0 (0-0).

Kiskundorozsma, 100 néző. Vezeti: Farkas Csaba Zsolt (Győri László, Szebegyinszki Róbert).

Kiskundorozsma:

Trepák - Győri, Mórocz, Kiss Cs., Radnai, Marjanucz, Kiss D., Csányi (Nagy N. 73'), Kéri, Farkas (Fődi 46'), Pócs. Vezetőedző: Bóka Ferenc.

Tápé:

Kispéter - Cseh (Kecskés 62'), Hegyesi, Szélpál, Kozó, Németh L., Márki, Brinszky, Kárász (Pöszmet 56'), K. Tóth, Bubori. Vezetőedző: Paksi Péter.

Gólszerző:

Mórocz (55'), Kéri (68').

Kéri (73'). Bóka Ferenc:

Izgalmas első félidő után a második játékrészben felőröltük az ellenfelünket, így megérdemelten szereztük meg a három pontot.

Molnár János, csapatvezető:

Jobb lett volna a Dorozsmával játszani és úgy kikapni. Nem tudom, hogy a megye I. osztály labdarúgásának mi szüksége van erre.

VÉGE90' Vége a mérkőzésnek 87' A másik oldalon Péter lőtt be élesen laposan egy labdát. Két vendégtámadó elől Trepák vetődve fogta meg a labdát. 86' Mórocz hosszú cselsorozata után bal oldalon kerül labda Kiss D. elé, aki egyet igazított és 25 méterről, egy méterrel fölé lőtte 81' Mindkét csapat cserélt, a hazaiaknál Kérit váltotta Németh A., a vendégeknél pedig Péter jött föl Bubori helyére. 80' Pócs egy rövid passzt csípett el félpályánál a jobb oldalon. Egészen az alapvonalig tudott vele előretörni, onnan visszacselezte magát a tizenhatoson belülre, ahonnan a rövid sarokra lőtt - Kispéter vetődve védett. 77' A Tápé az előbb egy szabadrúgással jutott a hazai kapu közelébe: Brinszky 28 méterről szúrta rá, de a sorfalról szögletre pattant a löket. A szögletbe betekert labda a kapu előterébe pattogott egy ideig, mire felszabadított a hazai védelem. 73' SÁRGA LAP Kéri kapott sárga lapot. Közben cserél a hazai gárda: Nagy N. megy fel Csányi helyére. 68' GÓÓÓL! Kéri kapott keresztbe labdát a jobb oldalon, a tizenhatos vonalánál. Védőjétől kísérve szaladt be a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről, nagy erővel kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0 67' A játék minőségében nem javult, sőt kissé nagy volt az iram, annál paprikásabb a hangulat, kemény összecsapások jellemzik a találkozót. 62' Cserél egyet a hazai gárda is: Cseh helyére ment fel Kecskés. A Tápé egyre gyakrabban jön ki a szorításból, két három akciót is indított, de a védők sorra levédekezték próbálkozásaikat. 56' Csere a vendégeknél: Kárász jött le, Pöszmet váltotta. 55' GÓÓÓL! Megszerezi a vezetést a hazai gárda. Bal oldalsó szabadrúgást tekerhetett be Radnai: a középre érkező ívelésre Mórocz futott keresztbe üresen, megelőzve védőjét a kapu jobb oldalába fejelt öt méterre. 51' A vendégek kezdték aktívabban a második félidőt, pontrúgásokkal támadnak. 46' Kezdődött a második félidő, a szünetben a hazai oldalon cseréltek. Farkas helyére állt be Fődi. SZÜNET45' Vége az első félidőnek. 44' A félidő vége felé inkább a hazaiak irányítanak. Ismét gyakoriak a felívelt labdák náluk, helyzetet azonban nem tudtak kialakítani. A csúszkálás is jellemző továbbra is. 38' Jobb oldalról kapta K. Tóth a labdát, és hozta magát lövőhelyzetbe. Húsz méterről, két védő között tekerte kapura a labdát, Trepák elérte a bal kapufa mellé tartó lövést. 34' Meleg pillanatok a vendégek kapuja előtt: bal oldalról egy hosszú, magas ívelés került át a tizenhatoson belülre, jobb oldalra, ahol végül Pócs az alapvonalról visszaemelte azt. A játékszert Kéri kapta, aki egy lövőcsellel hat méterre került lövőhelyzetbe, és a hosszú sarok felé bombázott nagy erővel. Kispéter kapus kezét súrolva hagyta el a labda a játékteret. 31' Megvan a kék mezesek második kapufája: ezúttal Kozó tudott elmenni bal oldalon, az alapvonalnál a védő mögé került, és szemfülesen passzolta vissza az üresen érkező Buborinak a labdát, aki bal oldalról, tizenkét méterről lőtte el a hosszú oldalra a labdát, amely a bal kapufán csattant. 25' Egy középről bejátszott labdával Kéri tört kapura, versenyt futva védőjével, Csehvel. Kispéter kicsúszott a támadó szöktetésére, de megcsúszott, így Kéri el tudta vinni mellette a labdát bal oldalt, azonban annyira kisodródott, hogy nem tudta már az üres kapura bepasszolni. Egyébként nagyon gyakoriak a csúszkálások a pályán, fel van ázva a fű, és talán sokan nem a legjobb cipőt választották hozzá. 21' Körülbelül azonos arányban birtokolja mindkét csapat a labdát. Legutóbb a vendégek voltak aktívabbak a támadás tekintetében, bal oldali sarokrúgásukból végül nem lett veszély. A hazaiak inkábbn felívelésekből próbálnak kialakítani támadásokat, ezt azonban eddig biztosan hárították a kékek. 16' A zöld-fehérek jobb oldali kontratámadása okozott feladatot a vendégek védelmének. A belőtt labdát becsúszva kellett felszabadítani a kékeknek, az így átkerült a bal oldalon felfutó Radnaihoz, aki egyet tolt rajta középre. Belső tekerésébe nem szorult túl sok erő, Kispéter jobbra vetődve fogta a játékszert. 13' K. Tóth a jobb összekötő helyéről tekert meg egy beívelést, melyre jó ütemben érkezett Kárász. 14 méterről kapásból, nagy erővel kapura lőtt, a labda a felső lécen pattant Trepák mögött, onnan a földre, majd vissza a mezőnybe. 11' Márki húzta meg a bal szélt, élesen belőtt labdájára K. Tóth érkezett, de Kiss Cs. ki bírta rúgni előle a labdát és felszabadított. 5' Kárász csípett el egy labdát Mórocztól középen, de a hosszú szöktetésére jó ütemben csúszott be Trepák, 25 méteren becsúszva szerelt. 3' Az első támadás a vendégek nevéhez fűződik: egy felpasszolt labda után szabálytalanul állították meg az akciót a hazaiak harminc méterre a kapujuktól. A szabadrúgást Kárász szúrta rá, a sorfalról levágódott a labda, azt pedig Németh a tizenhatoson belül, jobb oldalról löbbölte át a hosszúra, de ott már fel tudtak szabadítani a dorozsmaiak. 1' A hazaiak hozták játékba a labdát, bő tízperces csúszással indulhat a meccs! 14.35 A csapatok most vonulnak fel a pályára, rövidesen kezdődhet a mérkőzés. A hazai gárdánál nem kell Bóka mesternek nem kell nélkülöznie senkit, míg az ellenfél csapatánál Kőszegi, Dlusztus és Juhász nincs a keretben. 14.30 A mérkőzés a vendég csapat kérésére tíz perccel később kezdődik, a szereléssel adódtak kisebb gondok. 14.25 Üdvözöljük olvasóinkat! Javában melegít a hazai csapat, zöld-fehér összeállítású szerelést választott, a vendégek világoskék szerelésben, fehér csíkokkal léptek a pályára. Egyelőre nem esik az eső, bár az ég borult és felhős, reméljük az égiek jó idővel kedveznek a kilátogató szurkolóknak és játékosoknak!

A 9. fordulót megelőzően a 18 pontos Dorozsma csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorult a tabellán az Ásotthalom mögé, igaz, Bóka Ferenc együttese bő egy héttel ezelőtt még az élen állt, azonban a HFC II. otthonában elért soványka 0-0 után át kellett adnia listavezető pozícióját. Vangel Rolandék célja nem lehet más, mint visszatalálni a győztes útra, ugyanakkor nem lesz könnyű dolguk, mivel a 13 ponttal hetedik Tápé több mint masszív alakulat. Brinszky Adriánékat ugyan szeptemberben kicsit megfogta a rangadók sorozata (az Ásotthalom, az Algyő, illetve a Sándorfalva ellen csak egy pontocskára futotta erejükből), ám múlt héten megverték a Mindszentet, s most már nagyon szeretnének zárkózni. Éles, hajtós kis meccs lesz, amit élőben követhetnek portálunkon!