Labdarúgás: szünet után döntött az Algyő a SZVSE-pályán

2012. október 21., vasárnap

Legalább egy pontra esélyük volt a vasutasoknak hazai környezetben, ám büntetőt hibáztak, s végül a rutinos Algyő Hadár Attila nélkül is elvitte a három pontot.

Két eltiltott játékosa,

Takács Roland

Hadár Attila

nélkül látogatott a megyei I. osztály 10. fordulójában az Algyő, melynek mindenképpen szüksége volt az újabb győzelemre, hogy tartsa a lépést az éllovas hármassal. A hazai gárda nem az érmekért, hanem a bennmaradásért harcol, s ugyanúgy a három pontért lépett pályára. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, picit talán a vasutasok kezdeményeztek többet, s két hatalmas ziccert is elpuskáztak. Az algyőiek előtt is adódott egy nagy lehetőség, de ekkor még ők sem tudtak élni ezzel. Végül is nem esett gól a szünetig, s valljuk be, a döntetlen akkor megfelelt a játék képének. A fordulást követően aztán előnyhöz jutottak a látogatók. Az 50. percben sarokrúgást íveltek középre,

Gábor Zoltánról

egész egyszerűen elfeledkeztek a szegediek, s az előrehúzódó rutinos védő magabiztosan bólintott

Pluhár

kapujába; 0-1. Tíz perccel később érkezett az egyenlítés:

Hegyesi Zsolt

értékesített egy jogosan megítélt tizenegyest; 1-1. Nem sokáig örülhetett azonban az egyenlítésnek a SZVSE, mert a 62. percben

Daróczi László

egy rövid mentés után 16 méterről ballal, kapásból bombagólt ragasztott a hazaiak ketrecébe; 1-2. Nem sokkal később jött az újabb fordulat: ismét büntetőt kapott a vendéglátó. A kijelölt Hegyesi,

Szalma Gergely

kettős elől azonban ekkor

Busa Bence

elragadta a játékszert, s ő jelentkezett ítélet-végrehajtónak, ám rajtavesztett, hiszen fölé zúdította a bogyót. Ez lelkileg megfogta a szegedieket, majd a kegyelemdöfést a 85. percben Daróczi László pompás szabadrúgásgólja jelentette; 1-3. Daróczi tehát ugyanúgy kétszer köszönt be, mint két hete az UTC-pályán, ám találatai ezúttal nemcsak a pontmentésre voltak elegendőek, hanem ezúttal a győzelmet jelentették

Takács Zoltán

gárdájának. Sikerével az Algyő 23 pontos, s továbbra is negyedik, tapadva a 25 pontos Ásotthalomra és Dorozsmára, valamint a 24 pontos Sándorfalvára. A SZVSE 7 pontjával jelenleg a tizenharmadik, s kapaszkodnia kell, hogy feljebb léphessen az első tízbe. A következő körben mindkét alakulatra kőkemény próbatétel vár. Az Algyő október 27-én (szombaton) 14 órakor rangadón fogadja a listavezető Ásotthalmot, míg a SZVSE október 28-án (vasárnap) 14 órakor Sándorfalván vendégszerepel.

A megyei I. osztály 10. fordulójában:

Szegedi VSE - Algyő SK 1-3 (0-0).

SZVSE-pálya, 100 néző, vezette: Bartucz Ferenc (Bartucz Tamás, Szöllősi Ferenc).

SZVSE:

Pluhár - Bálint (Kozma 72'), Pécsek, Ágoston, Nagypál, Szántó, Busa, Németh, Szalma, Árva, Hegyesi Zs. Vezetőedző: Berki István.

Algyő:

Szűcs - Makai, Gábor, Gonda, Daróczi, Balogh, Sebők, Pataki, Farkas (Kiss 61'), Hegedűs, Fejes (Koza 78'). Vezetőedző: Takács Zoltán.

Hegyesi Zs. (11-esből 60'), illetve Gábor Z. (50'), Daróczi L. 2 (62', 85')

Jók:

Szántó D., Németh V., Busa B., illetve Daróczi L., Gábor Z. Berki István:

"Megérdemelt a vendégek győzelme, amit fegyelmezetlenségeinkkel segítettünk elő."

Takács Zoltán:

"A második félidőre összekaptuk magunkat, s ha nem is könnyen, de elhoztuk a három pontot."

Ifi: SZEOL-SZVSE - Algyő 5-2.

Gól: Petrovics (2), Németh, Pink, Rádai, illetve Sötét, Bella