Labdarúgás: simán verte a HFC II. a Röszkét

2012. október 22., hétfő

A megyei I. osztályú bajnokság tizedik fordulójában a Hódmezővásárhelyi FC második csapata magabiztos játékkal győzte le a szebb napokat is megélt, jelenleg a kiesés ellen küzdő Röszke gárdáját.

A vásárhelyieknél bekövetkezett hétközi edzőváltások annyiban mindenképpen éreztették hatásukat, hogy a HFC II. csapatában öt olyan labdarúgó (

Boros, Bokor, Hanyecz B., Konc A.

Szabó M.

) is pályára lépett, akik vagy eltiltás miatt nem játszhattak az NB III-as együttesben, vagy a keretben voltak ugyan, de legfeljebb egy félidőt, illetve egyetlen percet sem játszottak szombaton Tökölön. Külön érdekesség volt, hogy ismét kék-sárga szerelést húzott

Szűcs Róbert

, aki egy órányi játéklehetőséget kapott edzőkollégájától,

Rostás Károlytól

. A találkozó első negyedóráját nagyon meghajtották a hazaiak, a vendég gárda ebben az időszakban alig tudott kijönni saját térfeléről. Több kihagyott hazai lehetőség után a negyedóra végén egy nagy védelmi hibát követően a rendkívül agilis

Juhász II. Sándor

használta ki a lehetőséget és 10 méterről a kiszolgáltatott helyzetben lévő

Szabó

kapus mellett lőtt a röszkei kapuba, 1-0. A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék, de mégis szinte a semmiből egyenlítettek a vendégek, amikor

Sztuparity Gábor

a bal oldalról, mintegy 30 méterről lövésre szánta el magát és a labda remek ívet leírva úgy pattant a vásárhelyi kapuba, hogy a hosszú felsőnél mindkét lécet érintette, 1-1. Az egyenlítést követően felbátorodtak és többet támadtak a zöld-fehérek, aminek a 35. percben a 20 éves vásárhelyi támadó, Juhász II. Sándor újabb gólja vetett véget. Ekkor a még mindössze 17 éves

Huszka Milán

kapott remek kiugratást, aki rávezette a labdát Szabó kapusra, majd önzetlenül oldalra passzolt és az érkező Juhásznak már csak az üres kapuba kellett lőni, 2-1. Szünet után keményebb lett a játék. A 61. percben egy kapu elé ívelt labdát Boros Ádám közelről lőtt a röszkei hálóba és ezzel el is dőlt a három pont sorsa, 3-1. A hajrában Szabó Márk használt még ki egy adódó lehetőséget és ezzel fölényessé tette a hazaiak sikerét (4-1).