Labdarúgás: legyűrte a Pitvaros a Móravárosi Kinizsit + FOTÓK

2012. október 7., vasárnap

A Csongrád megyei labdarúgás két régi-új szereplőjének bajnokiján hazai siker született. A Móraváros többet támadott, de még tizenegyest is hibázott. A Pitvaros céltudatossága három pontot ért.

A megyei III. osztály Tisza-Maros csoport 8. fordulójában:

Pitvaros KSK - Móravárosi Kinizsi 1-0 (1-0).

Pitvaros, 100 néző, vezette: Takács János (Varga István, Kérdő Bálint).

Pitvaros:

Nagy - Szépe, Csordás, Cződör K., Tóth, Zöldi (Boros 64'), Fülöp, Balla, Gróf (Bogdán 82'), Cződör L., Varga G. Edző: Harcsás Ferenc.

Móraváros:

Krébesz - Paksi, Tisztl, Varga P., Lukovics (Koncsek 81'), Laczi N., Valkai Z. (Bába 75'), Makra, Gerebicz, Laczi Z., Valkai J. Játékos-edző: Gerebicz Attila.

Gólszerző:

Balla B. (27') Harcsás Ferenc:

"Küzdelmes mérkőzés volt, mely akár döntetlenül is végződhetett volna. Örülök a győzelmünknek."

Gerebicz Attila:

"Mondhatnánk, hogy nem volt szerencsénk, azonban pontosabb úgy fogalmazni, hogy megérdemelten nyertek a hazaiak, mert ők kihasználták egy helyzetüket, míg mi nem."

91. perc: Vége a mérkőzésnek. A Móravárosi Kinizsi ugyan többet támadott, s jóval többet birtokolta a játékszert, ám büntetőből sem tudott a hálóba találni. A hazai Pitvaros szélsebes kontrái jóval veszélyesebbek voltak, ráadásul ők egy lehetőségüket kihasználták, egy szép gólt szereztek, így összességében megérdemelten nyertek. 90. perc: Gerebicz Attila lőhetett még az utolsó percben, mellé szállt ez a kísérlet is. Jó messziről kell visszahozni a labdát. 89. perc: Valkai János birkózta ki magának a lövőhelyzetet, majd a tizenhatos vonaláról a pitvarosi ketrec fölé durrantott, nem is kevéssel. 87. perc: Gerebicz távoli, megpattanó lövését húzta le Nagy hálóőr. 86. perc: Fülöp előtt adódott a meccslabda, teljesen egyedül vezette Krébeszre, de kétszer is megcsúszott, másodszorra a móravárosi portás begyűjtötte előle a bogyót. 86. perc: Laczi Z. szöglete magasra sikeredett, érintés nélkül ment ki a túlsó oldalvonalon. 82. perc: Lukovics sérült meg, Koncsek váltotta a szegedi együttesben. A másik oldalon Gróf kapott pihenőt, Bogdán pedig lehetőséget. Egyre fáradtabbnak tűnnek a legénységek, a hazaiak taktikusan őrzik a soványka előnyt. A Móraváros nem tud most helyzetet kidolgozni. 78. perc: Rendkívül mozgalmas a hajrá, a pitvarosi drukkerek szinte minden jelenetet hangosan kommentálnak. Valkai Z. helyére az előbb Bába érkezett a vendégeknél, akik mennek előre nagy elszántsággal, ám annál pontatlanabbul. A hazai falon nem találnak rést. 73. perc: Görcsösnek tűnik most a Móraváros játéka, oldottabbnak, gördülékenyebbnek a Pitvaros futballja. A vendégek ívelgetnek, ezeket a hazaiak könnyedén hárítják el. Sok a hiba is most, ebben a szakaszban nem látszik, hogy be tudnának találni Gerebiczék. Lehet, hogy egy gól dönt? 69. perc: Gróf és Fülöp is gólt lőhetett volna, de százszázalékos helyzetben nem találták el jól a labdát a tizenhatoson belül. A következő beívelést Krébesz már felszedte Balla elől. Az utóbbi percekben a Pitvaros vette át az irányítást. Nem sokkal ezelőtt Fülöp ütközött is a vendégek kapusával, a nézők tizenegyest szerettek volna, ám a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Mindenesetre megváltozott a játék képe, ez tény. 64. perc: Óriási, ám meddő fölényben a Kinizsi, mely szinte tábort vert a vendéglátók térfelén. Ezt most törte meg a pitvarosiak ellenakciója, Balla beadását ki tudták vágni a szegedi védők. 63. perc: Az első cserét a hazaiak követték el. Zöldi hagyta el a játékteret, s Boros állt a helyére. 59. perc: Egyre idegesebbnek tűnnek a csapatok. A hazaiak egymással is pörölnek, nem ízlik nekik, hogy kapujuk előtt zajlik a játék. A vendégek pedig kezdenek türelmetlenné válni, mert nem akar összejönni az egyenlítés. Ebben a pillanatban Lukovics ívelését vágják ki az ötösről, Valkai J. nem tudott hozzáférni a labdához. 55. perc: Két móravárosi helyzet között egy pitvarosi ziccer! Laczi N. 28 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant ki. Majd Gróf lépett ki egyedül, ám ahelyett, hogy a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt volna, gyengén emelt 14 méterről, ez Krébesz ölében halt el. Ezt követően Laczi Z. végezhetett el szabadrúgást mintegy 27 méterről, a felpattanó lasztit üggyel-bajjal szedte össze a hazai portás a berobbanó móravárosiak elől. 50. perc: Ismét a móravárosiak szervezik az akciókat, a hazaiak pedig állják a sarat. Valkai János lőhetett volna az imént, de kicsit többet várt a kelleténél, így odalett a lehetőség. Gerebicz pedig négy emberen verekedte át magát, mielőtt fennakadt az ötödiken, ezért ő sem tudott helyzetbe kerülni. 46. perc: Itt a folytatás, a pitvarosiak kezdték a második félidőt. Csere nem történt a szünetben. SZÜNET!45. perc: Vége az első félidőnek. Pitvarosi előnnyel fordulnak, ám nyíltnak és izgalmasnak ígérkezik a második felvonás. 42. perc: A hazaiak kitörtek a szorításból, több remek lövéssel vétették magukat észre. A mezőny legalacsonyabb embere, Fülöp pedig 8 méterről fejelni tudott, Krébesz azonban hárított. Közben érdekes disputát is folytat a pitvarosi publikum tagjaival, hogy úgy fogalmazzunk: megy a fűzge rendesen, senki sem marad adósa a másiknak! Fontos lenne persze, hogy mindez ne Fülöp játékától vegyen el energiát. 38. perc: Cződör Krisztián nagy nehézségek árán mentett szögletre, a sarokrúgást Paksi nagyszerűen tekerte befelé, Laczi Zoltán combjáról centikkel ment a bal kapufa mellé a zsuga. Továbbra is jóval többen birtokolja a labdát, s kezdeményezőbb a Móraváros, amint ez a lehetőség is igazolja. Persze így a pitvarosiak előtt is megnyílhat a terület az ellencsapásokra. 34. perc: A vendégek nagy erőket mozgósítanak a gólért, ám a Fülöp által vezetett szélsebes kontrák most veszélyesebbek, mint a móravárosiak akciói. A pitvarosi szélsőt az imént a tizenhatos vonalán közös munka eredményeként tartóztatta fel több szegedi. Színvonalas és jó iramú mérkőzést látunk október első vasárnapján. 30. perc: Lukovics egyenlíthetett volna: Laczi Norbert bal oldali szabadrúgását az ötösről hatalmas helyzetben fejelte mellé. Az ellentámadásból Fülöp ment el a jobb oldalon, centerezését Gróf 10 méterről, senkitől sem zavartatva belsőzte mellé-fölé. Akármelyik háló zöröghetett volna, de most szerencséje volt a két portásnak. 27. perc: GÓÓÓL 1-0! Móravárosi fölény közben pitvarosi vezetés! Egy kontratámadás végén Zöldi balról adott középre, Balla Balázs maradt egyedül, s a kimozduló Krébesz mellett 14 méterről helyezett a kapuba. 24. perc: Túl a félidő felén parázzsá vált a hangulat. Egy Valkai János által elkövetett kezezés szándékosságát vitatják a felek. A móravárosi játékos kétszer is lőni tudott, miután a keze segítségével maga elé tette a bogyót: egyszer a védőkről pattant le kísérlete, a másik alkalommal a kapus hárított. 20. perc: Fülöp Zoltán, a pitvarosiak alacsony és gyors szélsője többször is remekül tört előre a jobb szárnyon, eddig nem nagyon tudnak mit kezdeni vele a vendégek. Élményszáma megy a játéka. 19. perc: Óriási gólszerzési esélyt szalasztott el a Móraváros! A hazai kapus rossz ütemben lépett ki Valkai János elé, aki elgurította mellette a labdát, majd ütköztek. A bíró tizenegyest ítélt, s sárga lapot mutatott fel a kapusnak. A büntetőt Laczi Norbert végezte el, s a jobb alsó sarkot vette célba, de mellé gurított... 15. perc: A pitvarosi Csordást vonzza a távolság, vagy 45 méterről durrantotta rá ezúttal, ez a próbálkozása jócskán elkerülte a ketrecet. Sebaj, a bátorságot és a vállalkozókedvet érdemes megdicsérni. Hatalmas elánnal küzdenek a csapatok, látszik, hogy mindkét fél a győzelemre hajt. 10. perc: Csordás jobb külsővel tűzte rá 32 méterről, Krébesz nagy bravúrral kapta ki a léc alól. A másik oldalon Lukovics 35 méterről eresztett egy sistergős bombát, a kapufa és keresztléc találkozásánál csattant, Nagy portás szemmel verte a kísérletet. Eddig nagyszerű az összecsapás, ez a két látványos löket pedig magasabb osztályban is tapsot érdemelt volna. 5. perc: A vendégek kezdtek aktívabban. Laczi Zoltán 30 méteres szabadrúgása alig szállt fölé. Ezt követően felébredtek a hazaiak, s átvették az irányítást, beszorították a Kinizsit, de még csak szögletig jutottak el. 1. perc: Köszöntjük olvasóinkat Pitvarosról, a megye III-as derbiről. A hidegfront előszele megérkezett, viszonylag erős légmozgás kíséri a meccset, de nincs még hideg. A hazai gárda hosszú idő után tért vissza a megyei labdarúgás vérkeringésébe, akárcsak a vendégek. A megye keleti szélén fekvő faluban élénk futballélet van, ma is mintegy százan látogattak ki. Piros-fehér keresztcsíkos felsőben, piros nadrágban és piros-fehér csíkos sportszárban a Móraváros, míg a Pitvaros világoskék felsőben, sötétkék nadrágban és sportszárban lépett pályára. A látogatók hozták játékba a labdát. A 8. forduló előtt a Pitvaros 13 ponttal az ötödik, míg a Móraváros 7 ponttal a tarsolyában a tizedik helyen tanyázott a Tisza-Maros csoportban. Online közvetítésünkből kiderül, kinek sikerül előrébb lépnie.