Labdarúgás: izgalmas végjáték és pontosztozkodás Nyíregyházán + FOTÓK

2012. október 5., péntek

Eseménytelen első félidő után izgalmas találkozó kerekedett a Nyíregyháza - Szeged 2011 meccsből, ahol Toca szemfüles góljára egy szabadrúgásbomba volt a válasz, majd az egalizált végeredményt egy izgalmas hajrá tette színessé.

Amilyen álmosan indult a meccs a második félidőre, annál inkább vált izgalmassá a találkozó. Az első játékrészben a hazai gárda uralta a játékteret, a Szeged taktikusan védekezett, és próbált kontrákból építkezni. A félidő első és egyetlen gólhelyzete a kék-feketékhez kötődik, az ifjú, 17 éves nyíregyházi kapusnak nagyot kellett nyújtóznia, hogy a léc alól kipiszkálja

Petrók Viktor

fejesét. A második félidőben teljesen kiegyenlítődött küzdelmet láthatott a mintegy 1000 néző a nyírségi arénában. A Szeged egyre veszélyesebben játszott, több ívelt indítással, bejátszással sikerül a hazai védelem mögé kerülniük Kiséknek. A vezető találat is egy oldalsó szabadrúgásból született, a nyírségi védelem asszisztálása mellett. De rögtön érkezett is a válasz a Szparitól: egy távoli szabadrúgás kötött ki a ficakban. Az utolsó negyedóra aztán tényleg nyílt sisakos küzdelmet hozott, akadt dolga a kapusoknak rendesen. Az akciók mérlege a Szeged 2011 felé billent egy leheletnyivel, mindenesetre a döntetlent egyik csapat sem érezheti igazságtalannak a 90 percre visszatekintvén.

Bekim Kapicot Nyíregyházán vizsgálják

Friss információnk a mérkőzés 36. percében egy esés során egy időre eszméletét is elvesztő, és agyrázkódást szenvedett Bekim Kapiccsal kapcsolatban, hogy a védőt a nyíregyházi kórházba vitték kivizsgálásra, ahol azonban további vizsgálatokra tartják benn, így nem tud a csapattal hazautazni Szegedre ma este. Mint megtudtuk, az MRI-vizsgálatra azért is van szükség, hogy kiderüljön, megsérült-e az ágyék- és a hátcsigolya közötti porc. Szerkesztőségünk mielőbbi gyógyulást kíván Bekim Kapicnak!

Labdarúgó NB II Keleti csoport 8. forduló:

Nyíregyháza Spartacus FC – Szeged 2011 1-1 (0-0)

Nyíregyháza, Sóstói úti stadion, 1000 néző. Vezette: Berger József (Demeter, Szvetnyik).

Nyíregyháza:

Hrabina - Ambrusz, Reznek, Pákolicz (Davidov 79'), Germán (Simon A. 76'), Kovács Á., Mészáros, Ur, Farkas A., Petneházi, Kristófi (Montvai 55').

Brekk János.

Belecan - Laczkó, Petrók, Kapic (Tóth 40'), Farkas Z., Markovic, Borbély, Toca, Lisztes (Geiger 65'), Jovánczai (Varga B. 80'), Kis.

Tóth Bálint.

Petneházi (75'), ill. Toca (67').

Pákolicz (18'), Farkas A. (79'), Davidov (84'), ill. B. Kapic (16'), Kis (71'), Petrók (80'), Laczkó (87'), Belecan (90'). Brekk János:

Számítottam arra, hogy a Szeged harapni fog, hiszen nem rossz csapat, ráadásul a meccs előtt derült ki, hogy két alapemberem nem hadra fogható. Voltak lehetőségeink, de majdhogynem azt kell mondanom, hogy elégedettek lehetünk a döntetlennel. Csalódott vagyok, hiszen nyerni szerettünk volna, de a csapatot sem tudom hibáztatni, középpályán ment a játék, talán a Pákolicz-Germán párosból hiányzott némi lendület, de a cseréink sem kapták el igazán a fonalat, ma ennyi volt bennünk.

Tóth Bálint:

Először is szeretnék köszönetet mondani a szurkolóknak, akik három vereség után is eljöttek Nyíregyházára és támogattak minket, ez lélektanilag rendkívül fontos a csapat életében. Az alaptaktikánk az volt, hogy három vereség után egy döntetlennel jöjjünk haza, és majd abból tudunk építkezni. Nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy ezt túlteljesítsük, talán egy picivel több figyelem és némi szerencse. Az ikszért megdolgoztunk, egy jó utat mutat ez a következő mérkőzések előtt, szeretnénk jóvátenni közönségünknek azokat a bakikat, amiket az elmúlt mérkőzéseken elkövettünk.

VÉGE!92' Mészáros átlövése vet véget a meccsnek: egy méterrel mellé. 90' A játékvezető 2 percet hosszabbít, Belecan sárgát kap időhúzásért. 89' Nem kevés izgalom a végére. A szegedi oldalon egy bal oldali beadást kell kivetődve öklöznie Belecannak. 88' A másik oldalon Toca fejelt nagy erővel egy jobb oldali beadást az öt és feles sarkáról kapura, Hrabina lábbal védett. 87' Laczkó sárgát kap, majd egy lesgólt is szereznek a hazaiak. Montvai csúsztatott egy mélységi felívelést, Belecan bravúrral védett, de a kipattanónál ismételt a támadó: gól - közben a partjelző zászlaja a magasba lendült. 86' Farkas beadására vetődik ki a hazai hálóőr, érkezik Kis, de labda elszáll mindkettőjük előtt. 84' Toca felvágásáért Davidov kap lapot. A Szeged nyomás alatt tartja most a hazai gárdát. 82' Toca jól irányzott 18 méteres átlövését védte vetődve a hazai kapus. 80' Petrók is besárgult, közben egy csere a Szegednél is: Jovánczai helyére Varga B. állt be. 79' Pákolicz helyére Davidov állt be. 79' Kis ígéretes megindulását Farkas A. lerántással állítja meg: sárga lap. 76' A Nyíregyházában Germán jött le, Simon ment fel. 75' GÓÓÓL 1-1! Petneházi 28 méterről a balösszekötő helyéről tekert egy szabadrúgást a jobb fölső sarokba. 71' Kis reklamálásért kapott sárgát. Továbbra is pezsgő iram jellemzi a meccset, a hazaiak kitámadnak, a Szeged védekezik. 67' GÓÓÓL 0-1! Vezetéshez jutott a Szeged 2011! Kis 40 méterről, a balösszekötő helyéról tekert be egy szabadrúgást, mintha a teljes hazai védelem elaludt volna, a labda Toca elé pattant az öt és feles vonalán, aki a kapu jobb oldalába pofozta azt. 65' Geiger érkezik Lisztes helyére. 64' Ur 15 méteres ollózása hull Belecan kezébe. 62' Farkas jobb oldali, 40 méteres szabadrúgása tréfálja meg kis híján Hrabinát, a kapusnak a felső lécre kell tolni a mögé hulló labdát. 59' Felpörögtek az események, most a szegedi oldalon kerül Kovács elé egy rövid felszabadítás, aki 15 méterre a vendégkaputól, a jobb oldalon lekezeli a labdát, egyet igazít és a kapufa bal felső sarkára bombáz. 57' Jovánczai két védő mellett szerzett előnyt a jobb oldalon, a piros-kékek tizenhatosán belülre kerülve 14 méterről lőtt: oldalháló. 56' Csere: Kristófit váltja Montvai. 55' A játék kiegyenlítettebb, mint az első félidő elején. Mindkét csapat szervez akciókat. Az utóbbi percekben a Szeged többször próbál a bal oldalról a hazai védelem mögé bejátszani, de a labdák felakadnak a védőfalban. 51' Kis cselezi tisztára magát, kényszerítőzik Laczkóval, majd a visszakapott labdát Lisztesnek játssza be, aki 14 méterről, jobb oldalról löbbölve próbál kapura emelni, de néhány centivel célt téveszt. A szegedi öltözőből kaptuk a hírt, hogy Bekim Kapic az esésnél a fejét is bevágta, és agyrázkódást szenvedett, szerencsére komolyabb sérülés nem történt.46' Elkezdődött a második félidő, és mindjárt egy hatalmas ziccerrel. Kovács lódult meg a bal összekötő helyéről Pákolicz labdájával, egyedül tört kapura, de Belecan kifutva kapujából zárta a szöget, a támadó nem tudta ellőni mellette a labdát. SZÜNET!45'+ 2' Vége az első félidőnek 45' Két percet hosszabbít a játékvezető. 43' Meddő mezőfölényben a hazai gárda, az előbb Kristófi a tizenhatos sarkától tekert egy erőtlen labdát Belecan kezébe. 40' Tóth Imre jön B. Kapic helyére. 39' A védőt hordágyon hozzák le, kényszerű csere lesz. (A szegedi futballista már eszméleténél van, de komoly zúzódást szenvedett.) 36' B. Kapic egy fejelésnél a gerincére esett, lent marad, egy orvos is berohan a pályára (mintha eszméletét vesztette volna a bekk). 34' Farkas jobb oldali szögletét Petrók fejelte a léc alá, de Hrabina nagy bravúrral tornázta ki - az első gólhelyzet a meccsen. 33' Kovács bal oldali beadásába Pákolicz bólintott bele, két méterrel fölé. 29' Petneházi vállat el egy 35 méteres szabadrúgást, a jobb külsős tekerésében volt huzat, irányzék már kevésbe. 28' Kis a szokásos lövőcseleivel eteti meg a hazaiak bal oldalát, a 16-oson belül Liszteshez passzol, a visszakapott labdát 8 méterről a bal kapufa mellé belsőzi. 25' Jovánczai verekedte be magát a jobb oldalon, belőtt labdájába Kis pörgetett bele becsúszva az öt és feles sarkánál, de Hrabina jól zárta a szöget. 19' Szabadrúgáshoz jut 17 méterről a Szeged. Borbély a sorfalba lő, Farkas ismétel, de kapáslövését is "lesáncolja" a védőfal. 18' Pákolicz is besárgult. Közben megérkeztek a szegedi ultrák, a stadion mögött kisebb csetepaté alakul ki. 10 perc múlva már mindkét gárda szurkol.16' B. Kapic kapott sárgát. 15' Félpályán szerzett labdát a Spartacus, egy bejátszás után végül Germán adott be jobb oldalról, egy védő fej blokkolt. 13' Továbbra is a nyíregyházaik birtokolják többet a labdát, a Szeged zártan védekezik és kontrákból próbál támadást szervezni, eddig kevés eredménnyel. 8' Mélységi indítást kezelt le Kovács a szegedi tizenhatos vonalánál, de a jó ütembe kilépő Belecan 15 méternél levette lábáról a zsugát. 6' Eddig a vendégek térfelén folyt a játék, a Szeged egy bedobásból tudott feljutni a hazaiak bal oldalán, de Jovánczai lapos beadását könnyedén hatástalanították a piros-kékek. 3' Germán ment le a jobb oldalon, az alapvonaltól belőtt labdáját a középen érkező Kovács elől sikerült a szegedieknek felszabadítaniuk. 1' A Szpari kezdte a meccset. 14.58: Felvonulnak kezdéshez a csapatok. A lelátón eddig mintegy 500 néző, a hazaiak kék felsőben és piros alsószerelésben, a vendégek pedig tiszta fehérben, oldalt kék csíkkal küzdenek majd. 14.50: A csapatok befejezték a melegítést, bevonultak az öltözőbe, hogy harci dresszbe öltözzenek. A sajtópáholyban a Duna Televízió is "élesíti" kameráit. 14.35: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat egy igazán hangulatos arénából, a nyíregyházi Sóstói úti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a Szeged 2011 vendégjátéka a hazai Szpari ellen! Az időjárás kellemes hűvös, elő-elő bújó napsütéssel a gyenge felhők közül.

Ha minden a tervek szerint alakul, és a biológiai folyamatok sem lassulnak le – vagyis a sérültek a megfelelő ütemben gyógyulnak –, akkor optimális kerettel indulhat a Szeged, hogy bevegye a nyíregyházi várat. A hét közepén Laczkó János arról beszélt portálunknak, hogy a hullámvölgyből sok munkával, alázattal lehet kijönni, és elengedhetetlen hozzá a pozitív szemlélet és a feltüzelt hangulat. Nos, utóbbit Tóth Bálint vezetőedző is kulcsfontosságúnak tartja a mérkőzésen. A sérültek közül egyedül Rézműves nem mozgott a héten, továbbá legutóbbi kiállításuk miatt Ulvicki és Radnai 1-1 meccses eltiltását tölti, ők sem léphetnek pályára. Beharangozó írásunkat itt olvashatják!