Labdarúgás: ismét gól és pont nélkül maradt a Volán + FOTÓK

2012. október 14., vasárnap

Több lehetőséget is kialakítottak a szegediek Kecskeméten, ám gólt csak a hazaiak szereztek. Az edzőváltás utáni első meccs is vereséggel zárult.

Az NB III Alföld csoport 9. fordulójában:

Kecskeméti TE II. - Tisza Volán SC Szeged 1-0 (0-0).

Kecskemét, 100 néző, vezeti: Flinta Zoltán (Viczián Mátyás, Kalmár Máté).

Kecskemét II.:

Antal - Kalapács, Dichiara, Szántó (Faragó Bé. 78'), Sáfár, Füle Á., Sztehlik, Máté (Nagy D. 89'), Nagy P., Gréczi (István 88'), Maszlag. Vezetőedző: Kemenes György.

Dongó - Pénzváltó, Vida, Farkas, Buzási, Heredea, Dargó, Szilágyi, Szélpál, Beretka, Kazi (Harmos 78'). Szakmai igazgató: Halkó Pál.

Gólszerző:

Maszlag T. (83') Halkó Pál:

"A mérkőzés teljes játékidejét tekintve igen nagy iramú, színvonalas, sportszerű csatát vívtunk. Úgy gondolom, az utolsó perc eseményét nem számítva kitűnő játékvezetéssel is találkoztunk. Akkor négy az egy ellen vezettünk akciót, s Vida Gergelyt százszázalékos helyzetben indokolatlanul állították meg, mert nem volt lesen. Csapatom 90 százalékban végrehajtotta a megbeszélteket, roppantul sajnálom a fiúkat, mert minden edző legfőbb vágya, hogy játékosai ilyen magas százalékban feleljenek meg az elvárásoknak. A Kecskemét egy gólja kivételével a hazaiak akcióit remekül kontrolláltuk, s olyan támadójátékkal rukkoltunk elő, melynek során sok helyzetet szépen fejeztünk be. Sajnálatos, hogy kétszer is a kapufa mentette meg az ellenfelet, illetve kapusuk több ízben bravúrral hárított. Ha előrébb akarunk lépni, azt kell megtanulnunk, amit a Kecskemét ma megcsinált: egy ziccerből egy gólt rúgni. Minden játékosom magas osztályzatot érdemel mai teljesítményéért. Megyünk tovább, már készülünk az üllői mérkőzésre, ahonnan ha hasonlóan tudatos és fegyelmezett játékot mutatunk, mint ma, pontokkal térhetünk haza."

93. perc: Három perc hosszabbítás után itt a vége, ismét 1-0-s vereséget szenvedtek a szegediek, akik újra nem tudták gólra váltani helyzeteiket. Sorozatban harmadik alkalommal voltak képtelenek a hálóba találni a mieink, akik így zsinórban harmadik vereségüket könyvelhették el. 90. perc: Elképesztő balszerencse: Heredea Máté bal oldali bedobásából Buzási Péter 18 méterről, fordulásból hatalmas kapufát lőtt! Egyszerűen semmi nem jön össze a Volánnak. 83. perc: GÓÓÓL 1-0! A mezőnyjáték kecskeméti gólt szült. Maszlag Tibort ugratták ki a hazaiak két védő között, ő pedig higgadtan gurított a bal alsó sarokba. 76. perc: Egy-egy ígéretes akció mindkét oldalon. Előbb Pénzváltó Bence vitt végig egy szegedi kontrát, jobbról élesen lőtt középre, labdájáról azonban lemaradtak a többiek, így az a kapu mellett gurult ki. Kecskeméti részről Máté próbálkozott, beadását Vida Gergely önfeláldozóan mentette. 68. perc: Úgy tűnik, nem nagyon jutnak dűlőre egymással a legények. Láttunk néhány halovány távoli lövést mindkét részéről itt a felvonás közepén, ám ezek magasan fölé szálltak. Tipikusan egygólos meccs ez, de az is könnyen elképzelhető, hogy még az a bizonyos egyetlen találat sem születik meg... Érdemes azért megjegyezni, hogy szervezetten és taktikusan futballoznak a szegediek. A góllövéssel viszont továbbra is hadilábon állnak, ez a kilencedik bajnokijuk, s mindössze háromszor köszönte be az ellenfeleknek. 60. perc: Még egyik mester sem cserélt, bíznak a kezdőkben, akik gyűrik egymást rendesen, ám elég sok hiba csúszik a játékba mindkét oldalon. Komolyabb lehetőség most nem adódott, már ebben a pillanatban Buzási fordulásból, 18 méterről tüzelt, de ez a kísérlet is jócskán mellé szállt. Még fél óra áll a srácok rendelkezésére, hogy döntésre vigyék a dolgot. Az egy pont igazából senkinek sem jó ebben a sorozatban... 52. perc: Mindkét legénység igencsak lendületesre vette a figurát a második játékrész elején, s szerencsére eddig a mieink a veszélyesebbek, meggyőzőbbek. Ez persze nem azt jelenti, hogy sikerült volna megszerezni a vezető gólt, bár roppant közel álltunk hozzá... Történt, hogy Szélpál ugrott ki, kapuját elhagyva zárta a szöget Antal, s támadó 18 méterről végül ahelyett, hogy a kapus fölött a hálóba ívelt volna, inkább balra, oldalra ívelt, ám az érkező társak elől a védők mentettek. Hatalmas lehetőség maradt ki! 46. perc: Rövidke, hétperces szünetet követően - ez itt Kecskeméten így szokás; mivel messze van az öltöző a hátsó pályától, így nem mennek be a csapatok - el is indult a második félidő. SZÜNET!45. perc: A félidő utolsó perceire ismét lelassult a meccs, eseménytelenül csordogált a játék, egészen pontosan nem láttunk helyzetet. Gól nélküli felvonás ért véget. 39. perc: Felébredtek a csapatok, amit egy-egy kapufa is jelzett! Előbb Buzási Péter ívelt be balról a kecskeméti kapu elé, Szélpál pedig fordulásból, az ötös sarkáról fölé durrantott, majd nem sokkal később Szilágyi pompás szögletét Buzási a felső léc alsó lapjára bólintotta, ahonnan balszerencsénkre kifelé pattant a laszti. Erre már a hazaiak is feleltek egy ravasz, 18 méteres lökettel, ami a jobb kapufa tövéről vágódott vissza a mezőnybe, emiatt most nem szomorkodtunk... 31. perc: A váltakozó küzdelemben ezúttal egy szegedi lehetőségnek lehettünk szemtanúi. Szilágyi Norbert szerzett erőszakosan labdát a felezővonalnál, majd a jobb oldalon tört előre. Középre tekert, s Antal Botond hálóőr ugyan nem érte el a zsugát, azonban a támadók sem, így az akadálytalanul hagyta el a játékteret a kapufa mellett. 22. perc: Nagy Patrikot buktatták a látogatók 25 méterre a kapujuktól. A sértett szabadrúgása megpattant a sorfalon, de ez sem zavarta meg Dongót, aki hárítani tudott. A szegediek előtt egyelőre nem adódott komolyabb lehetőség, bár a széleket többször is igyekezetek meghúzni. Az imént Szélpál Tamás száguldott el a jobb szárnyon, ám centerezését lövés helyett passz követte, végül labdát szereztek a lila-fehérek. 14. perc: Továbbra is elsősorban a két tizenhatos között folyik a játék. Egy veszélyes kecskeméti szabadrúgást azért már feljegyezhettünk: Máté Gergő 25 méteres lövését Dongó Dénes kapus biztos kézzel csípte el a jobb felső saroknál. 7. perc: Mezőnyjátékkal telnek-múlnak az első percek, ahogy mondani szokás, keresik egymáson a fogást a felek. A kapuk még nem forogtak veszélyben. A mieink nyilván óvatosak lesznek, hiszen semmiképpen sem lenne jó, ha az ellenfél szerezne vezetést. Ahogy már ebben a bajnokságban többször bebizonyosodott, nagyon fontos az első gól. Ha a Szeged érné el, alkalmazhatná kedvelt taktikáját, villámgyors támadóit dobhatná kontratámadásokba a megnyíló területeken. 1. perc: A hazai együttes kezdte meg a találkozót. A kecskemétiek - akik azért nem vonultatnak fel annyi NB I-es futballistát, mint amennyitől tartottunk, annál több viszont kezdőjükben a roppant fiatal tehetség - lilás mezben és sportszárban, fehér nadrágban futottak ki, a szegediek narancssárga felsőben, fekete nadrágban és sportszárban rúgják ma a bőrt. Borús időben rendezik a meccset a hírös városban, de szerencsére most legalább már nem esik az eső, mint néhány órával ezelőtt. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.