Labdarúgás: kiütötték az Alsóvárost Forráskúton

2012. október 23., kedd

Nagy gólkülönbségű hazai győzelem született a két középmezőnybe tartózó csapat kilencven percéből a labdarúgó megyei III. osztály Homokháti csoportjában.

Az első félidő jelentős része a pálya közepén zajlott, inkább alsóvárosi próbálkozásokkal, melyek közül Farkast tizenegyesgyanús szerelését, valamint

Polyák

közelről fölé lőtt labdáját érdemes megemlíteni. A pihenő előtt némiképp meglepő módon háromszor is megrezdültek a hálók. Előbb a 35. percben

Jenei

kicsit balról, 16 méterről laposan lőtt a bal sarokba (1-0), majd négy perc múlva Polyák védők mögé tett labdájával Farkas lépett ki, és 16 méterről lőtt a jobb sarokba (1-1). A 43. percben egy gyors bal oldali támadás végén a középen jókor érkező

Tóth P.

10 méterről lőtt a kapu közepébe (2-1), így hazai előnnyel fordulhattak a felek. A második félidőt jobban kezdő Forráskút hamar eldöntötte a találkozót: az 51. percben a tizenhatoson belül üresen maradt

Kálmán

12 méterről csavart a kapu jobb oldalába, majd hat perccel később a tétovázó, egymásra váró vendég védők közül kilépő

Kormányos

lőtt a kapuba (4-1). A játékvezető ezt követően tovább mélyítette a vendégek visszaesését: Polyák szabályosnak tűnő találatát nem adta meg (a partjelző nem intett lest), majd

Müller

megkapta második sárga lapját, így tíz emberrel folytatta a vendégalakulat. A kegyelemdöfést a 76. percben

Sörös

gólja adta meg: nehéz szögből, az alapvonal közeléből bombázott a léc alá (5-1). A lefújásig sikerült valamennyire rendeznie sorait az Alsóvárosnak, így elkerülte a további hazai találatokat. Szombaton a Kiskundorozsma II. együttese látogat a Szabadság térre.