Kosárlabda: az első negyedben ment el a vásárhelyi hajó

2012. október 23., kedd

Hiába játszott Vas Péter fantasztikusan, nem bírt a Kosársuli a kiváló Tiszaújvárossal és a kevésbé dicsérhető játékvezetőkkel. A gyenge védekezés és a támadásban elkövetett túl sok hiba okozta a vásárhelyiek újabb vereségét.

Utasi Gábor

, a vásárhelyiek egyik edzője részletesen kielemezte a hazai csapat minden figuráját, kidolgozta az ellene való védekezés taktikáját, amit egész héten gyakorolt is a csapat, ezután érthetetlen, hogy a mérkőzésen sorra kapták Mócsaiék a kosarakat az ismert és elméletben könnyen levédhető tiszaújvárosi támadásokból. Az első negyed maga volt a katasztrófa a Kosársuli számára, hiszen jó kezdést követően pár perc elteltével előbb 11-5, majd 17-10 után a negyed végén 26-15 állt az eredményjelzőn. A védekezés csődje mellett

Vejinovics

megint túlzottan izgult és rengeteget hibázott.

Vas

Nyilas

ponterőssége pedig csak a szépítéshez volt elég. A második negyedben folytatódott a rémálom: hiába voltak cserék, hiába volt időkérés, a Kosársuli hátránya egyre nőtt. A 35-20, majd a 44-27 már-már kiütéses vereség rémét jelezte, de Vas,

Czibere

és Nyilas kosaraival szépen sikerült felzárkózni. A 49-43-as félidő a kezdés után nem is tűnt rossznak. Szünet után valamelyest feljavult ugyan a védekezés, de pontot szinte csak a bedobó trió tudott szerezni. A Tiszaújváros a vezetés tudatában nagy önbizalommal játszott, és a játékvezetők is támogatták őket rendesen. A Kosársuli öt triplát is dobott ebben a negyedben, de a hazaiak szinte mindenért büntetőt dobhattak. A 28. percre sikerült 68-66-ra felzárkózni, de ekkor technikait kaptak a vásárhelyi edzők, miután a negyed 1-10-es faultarányát reklamálták. 20 másodperc alatt így a négy büntetővel, plusz mezőnykosárral ismét 9 pontra nőtt a hátrány (75-66). Vas és Nyilas viszont tarthatatlan volt, az utolsó tíz percet 78-77-el kezdhették a csapatok. Végre működni kezdett a védekezés, Vejinovics is magára talált, ezzel gyorsan sikerült átvenni a vezetést: 78-80. Sajnos Nyilas bokája megsérült, de ennek ellenére 84-84, majd a 40. perc elején 85-86 lett az állás. A végjáték nem sikerült, támadásban sorra hibázott a Vásárhely, így a hazai közönség ünnepelhetett.

Férfi kosárlabda NB I/B Keleti csoport 3. forduló:

Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK - EnterHód Vásárhelyi KS 90-86 (26-15, 23-28, 27-29, 14-14)

Tiszaújváros, 200 néző. Vezette: Gaál, Pernei, Bagi.

Tiszaújváros:

Kóthay 22, Pöstényi 17/6, Tóth T. 15/6, Lajsz 18/3, Magyar 10/6.

Sebők 5, Réti I. 3, Brugós, Réti A.

Brunyánszky István.

Kosársuli:

Vejinovics 14, VAS 31/18, NYILAS 14/6, Mócsai, Mondzinger 6.

Czuprák 4, Czibere 12/3, Schéda 3/3, Ollé 2.

Elek András, Utasi Gábor. Elek András:

"Remekül játszott a Tiszaújváros, megérdemelten nyertek. Magabiztos irányítás és jó védekezés nélkül nem lehet győzni. Bedobóink ponterős játéka biztató volt."

A 3. forduló további eredményei:

Debreceni EAC – Bajai Bácska FKE 77-90 Óbudai Kaszások – Konecranes Salgótarjáni KSE 85-83 Mezőberényi KK – EKF-Eger-HÉSZ SE 61-114 Nagykőrösi SKE – Kecskeméti TE KK 51-73

A bajnokság állása:

1. Kecskeméti TE KK 3 mérkőzés/6 pont 2. EKF-Eger-HÉSZ SE 3/3 3. Bajai Bácska FKE 2/4 4. Nagykőrösi SKE 3/5 5. Konecranes Salgótarjáni KSE 3/5 6. Tiszaújvárosi Tisza TV-Phoenix KK 3/4 7. Óbudai Kaszások 3/4 8. EnterHód Vásárhelyi KS 3/3 9. Debreceni EAC 2/2 10. Mezőberényi KK 3/3