Kézilabda: sok hibával győzött a Pick + FOTÓK

2012. október 22., hétfő

“Lementünk a büfébe. Ha a Pick-mezhez méltóan akartok játszani és dolgozni, akkor szóljatok!!!” - fogadták az ultrák a Picket, amely végül sok hibával játszva is könnyedén verte a Csurgót.

Érdekes közjátékkal indult a találkozó, a B-közép szurkolói a bevezetőben idézett transzparenssel fejezték ki elégedetlenségüket a csapat nemzetközi szereplése miatt, s valóban távol maradtak egy ideig a találkozótól. Így nem láthatták, ahogyan

Jonas Larholm

vezérletével gyűjti góljait a Pick, illetve lemaradtak

Rajko Prodanovic

több kimaradt zicceréről, valamint Mikler Roland bravúrjainak soráról is. Negyedórán át a jelenlévő közel másfélezer hazai drukker ellenére a 20-30 fős csurgói ultrák szurkolását lehetett hallani, melyet időnként tört meg egy-egy egységes Pick Szeged skandálás a szektorokból. Negyedóra után azonban teljes hangerővel tért vissza a kék-fehér kockás tábor, 8-4-es hazai vezetésnél. Nem potyogtak a gólok, de a hazaiaknál Larholm mellett

Ancsin Gábornak

is sült a keze ezúttal, a fiatal tehetség az elmúlt mérkőzésekhez képest jobb teljesítményt nyújtott, igaz akadtak hibák most is játékában. A játékrész végére magabiztos előnyt szedett össze a Pick, melynek védekezése - és kapusteljesítménye - rendkívül magabiztosan állt ellen a csurgói rohamoknak, egy szakaszban 10 perces gólcsendre kárhoztatva a vendégeket (13-7). Fordulás után már nyolcgólosra is növelte előnyét a hazai csapat, ám jött egy hullámvölgy, amelyet apránként használtak ki a vendégek, egészen 15-11-ig felkapaszkodva, ám a félidő közepére ismét elment nyolccal a Skaliczki-csapat (20-12). Itt újabb hullámvölgy következett, ezúttal ötre kapaszkodtak fel a somogyiak (21-16). Ekkor azonban ismét összeszedték magukat a hazaiak, akiket a feljavuló Prodanovic, és a végig remek formában játszó Larholm vitt a hátán, míg a kapuban a második játékrészben

Tatai Péter

vitézkedett. A végére ismét nyolcra növelte előnyét a hazai csapat, mely végül megérdemelten nyert ekkora különbséggel is, jóllehet a dicséret elsősorban a védekezést illeti, a megszokott, gólerős támadójátékot illetően maradhatott hiányérzet a kilátogatókban. Az azonban bizonyos, hogy ennyi nem lesz elég a vasárnapi Pick - Veszprém szuperderbin, az elmúlt két Bajnokok Ligája fordulóban a topsorozat tavalyi két döntősét egyaránt legyőző bakonyiak ellen...

Férfi kézilabda NB I 8. forduló:

Pick Szeged - Csurgói KK 26-18 (13-7)

Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Andorka, Hucker.

Pick Szeged:

MIKLER - Prodanovic 6, CZINA, Sulc 1, Zubai, Blazevic, Vadkerti A. 1.

TATAI (kapus), LARHOLM 9, ANCSIN 5, Buday, Kekezovity 1, Balogh Zs. 3, Pribanic.

Skaliczki László.

Csurgó:

Wyszomirski - Miss, Kedzo 2, SZÖLLÖSI 4, Herbert, Grebenár 3, Széles 2.

Pallag (kapus), Vadkerti G. 1, Cifra, Simon 1, Borsos, Oláh 4, Országh 1.

Imre Vilmos.

3/3, ill. 2/1

8 perc, ill. 10 perc. Skaliczki László:

"Csak egy edzéssel készültünk erre a fontos meccsre. Örülök azonban, hogy az első félidei védőjátékunk a sok kihagyott ziccer ellenére is kitermelte ezt a különbséget. Nyolc góllal nyertünk, volt aki hozzá tudott tenni, akadt aki nem - úgy érzem nem kell magyarázkodnunk. Ez most a Pick Szeged."

60' Egy egész Országh sem tud gólt lőni Tatusnak, pedig szépen készítettek elő a csurgói szélsőnek. Időt kér a hazai csapat. 32 mp vissza. Vadkerti suhint, véd Pallag, vége. 59' Két csurgói drukker kőkeményen szidja 3-4 méterről az alapvonalnál álló sporit. Ront a Pick, a hangulat nyugszik. Jó védekezés, Sulc passza után Balogh Zsolt! 26-18! 58' Prodanovic hangulatjavító 6. gólja, 25-18! Csurgói időkérés. Kibekkeljük. 57' Oláh végül, most nem hetesből, hanem félmagasan, csípőből átlőve. Skaliczki mester nem vidám, 24-18. 56' A vendégek és a sporik szerint hazai belemenés, mindenki más szerint nem. Hosszas csurgói attak. 55' Pallag jön avégére a vendégeknél, az ő nevét könnyebb lesz leírni mint Wyszomirskiét... Tatus nagy bravúrral ment egy túlcsorgó lasztit a gólvonal előtt! Balogh Zsolt avatja fel akcióból! 24-17! 54' Vadkerti Attila nem önszántából törli fel a padlót, de nem fújnak. Passzívan támad a Pick, de még hagyják. Elveszik. 53' Határozottan alábbhagyott a csurgói tábort hangja. Mire leírjuk erősödik, pláne Grebenár góljánál, 23-17. 52' Simon Bence higanymozgással tör be, de lövését védi Tatai. Prodanovic szélről, 23-16! 51' Kekezovity nagyot fut a hatoson, de mellé húz. Csurgói gól az ellentámadásból, 21-16. Balogh Zsolt! 22-16! 50' Larholm egy lövőcsellel ellépi, Széles indul, ő nem ront, 21-15. 49' Pallag jön Larholm hetesére, de Észak Oroszlánja nem kegyelmez! 9. gólja, 21-13! A meccs embere. Országh farag, 21-14. 48' Hibára is kényszeríti őket az idő, Tatus véd! Prodanovic eladja, Grebenár be is lövi, 20-13. 47' Tatus nagyot véd, de marad a vendégeknél a laszti. Blazevic kettő perce. Kissé passzív a Csurgó. 46' Kekezovitynak nem jön be a szem közé. Indulna a Csurgó, de nem tud, Sulc kap inkább labdát, első gólja, 20-12! Nagy a kapkodás, időkérés fogja vissza az iramot. 45' Szöllősi ront elől, Rajko indul, Tatai nagy passza, és ott a gól, 19-12! Csurgói hetes, Oláh lazán, de a felsőlécre pattint, Tatai mozdulni sem tudott, nem is kellett. 44' Balogh Zsolt lövését olvassa a csurgói hálóőr, Larholmé olvashatatlan! 18-12! 43' Kekezovity növeli az előnyt! 17-11! Oláh hetese, 17-12. 42' Larholm kisodródva is a lengyel szeme közé lő, 16-11! Aztán elszórakozott vendég indítás. 41' Czina ismét két perc. Oláh belemegy, de befelé ítélnek, tüntet a lelátó. Oláh végül a passzív közepén beveri, Tatai pöröl mindenkivel aki közel van, 15-11. 40' Szöllősinek kettő perc. Cifra indul hátrányban, Kekezovity beéri, blokkolja! 39' Vadkerti Gabriel ellépi az indítást. Hosszas Pick ostrom. 38' Szöllősi kihasználja az előnyt, 15-9. Oláh Gábor is 15-10. 37' Vadkerti szélről, leszedi az ejtést a lengyel kapus. Buday hasonlóan szépen szerezne labdát az indításnál, de belefújnak. Czina két perc pihenője következik. 36' Csökken a színvonal, csurgói lépéshiba, hazai eladott labda, csurgói gól, Vadkerti Gabriel, 15-8. 35' Eladja a labdát a Csurgó, de nem tud indulni a Pick. Prodanovic betalál ismét, 15-7. Grebenár kettő percet kap. 34' Tatai spárgáz egyet. Egy hazai lövés, véd a kapus, de becsorog, a sporik nem adják meg, pedig egyértelműen benn volt. Meglepő módon harmatos a reklamálás. 33' Lassan már a hazai drukkerek is passzívat reklamálnak, aztán sikerül eladni. 32' Hosszas Pick attak. Kissé passzív a hazai támadás. 31' A Pick kezdi a második félidőt, és Larholm is belekezd ismét, megint hetessel, 14-7! SZÜNET!30' Ancsin most fölé, Cifra magasról, Mikler lábbal véd, de Szöllősit már nem lehet, 13-7. 29' Ha bomba akkor a hazai nehéztűzér, Ancsin a gólszerző! 12-6! Vadkerti Attila indul, 13-6! 28' Jó védekezés után Larholm indul, 11-6! Szöllősilöését úgy leblokkolják, hogy az ablak beleremeg a csattanásba. 27' Ront elől a hazai gárda. Cifra sáncolva, aztán üres területbe indítunk. 26' Vadkerti Gabriel próbálkozik parketta alatt, nem jön be. Cifra-láb. A vendég drukkereket nem idéznénk szószerint és átvitt értelemben sem... 25' Kedzo kétperce. Buday Dani is a pályán. Hiba elől ismét. 24' Ancsin Gabi lebombázza a kaput, 10-6! Simont védi Mikler! 23' Simon lökete a két vas talkálkozásán csattan, a szélről Széles szerzi meg a kipattanót, középről cunderez, Miller verve, 9-6. 22' Kedzo töri meg a 10 perces csurgói gólcsendet egy szerencsés, megpattanó, Miklert becsapó lövéssel, 9-5. Rajko ront elől, illetve a kapus ismét védi a próbálkozását. 21' Vadkerti Gabriel húz vissza egy átlövést, mellé. Nem egy gólzáporos meccs. Jól védekezünk. Kár, hogy csak hazai szinten... 20' Ancsin tör be, de földre teremtik. Larholm küzd nagyot, s akad fenn a falon, aztán passzív. 19' Grebenárt Czina sáncolja. A másik Vadkertit, Gabrielt Zubai blokkolja, de már szabaddobás. Ellépik. 18' Időt kér a Pick is. A szurkolótáborok hangpárbaja eddig látványosabb, mint a mérkőzés. Ancsin a hosszú alsóba bombáz! 9-4! 17' Véd Wyszomirski, aztán ront elől a Csurgó. 16' Időt kérnek a vendégek. Na de most aztán már teli torokból szól a hazai biztatás. Mikler óriási formában! 15' Prodanovic most szélről ahogy szokta, 8-4! Zubai kineveti a sporit amikor kiszórja két percre. Visszajött a B-közép a büféből, dörögnek a dobok. Negyedórás figyelmeztető sztrájk volt. 14' Rajkót szélről ismét védi a kapus, de visszaszerzi a kipattanót, Vadkerti, Ancsin, mellé. A másik Vadkerti lő, Miklernek csemege a középre tartó félmagas löket. 13' Vadkerti Attilához nem jut el a passz, de nem is tud indulni a Csurgó. A 20-30 lelkes somogyi ultra megállás nélkül szurkol. Grebenárt védi Mikler! 12' Larholm mozgása mindenkit becsap, mintha csak üres kapura lőne a legnagyobb elánnal! 7-4! 11' Kedzo most betalál, 6-4. Herbertet kiszórják két percre. 10' Kedzo klasszis löketét Mikler védi. Ancsin blokkal és kapussal együtt lő gólt, működik az a hajítókar! 6-3! 9' Prodanovic is beveszi a kaput végre! 5-3! Ultrák nélküli spontán hazai drukk próbálja felvenni a versenyt a vendég táborral. Mikler véd! 8' Larholm középről lő át, 4-2, majd ujjong a csurgói tábor, Grebenár talál be, 4-3. 7' Czina remekül védekezik, Rajko indul, ezt is védi a kapus... Mikler is hárít. Marad a 3-2. 6' Szöllősi megalázó gólja, magasra ugrik, majd alacsonyan pörget Mikler lába között, 3-2. 5' Grebenár suhint mellé, Ancsin meg a lengyel kapus szeme közé! 3-1! 4' Larholm ismét, ezúttal nem hetesből, 2-1! 3' Széles lövése túl széles. Szöllősi két perc. Csak vendég szurkolás van, dacára az ezernél is több szurkolónak. 2' Szöllősi egyenlít egy hosszú ostrom végén, 1-1. 1' A vendégek kezdik a meccset. Vadkerti indítja Prodanovicot, a lengyel Piotr Wyszomirski nagyot véd! Larholmot nem lehet, a megítélt hetesből talál be, 1-0! 17.00: Kezdődnek a bemutatások. A vendégeknél a sérült egykori szegedi Katzirz helyett a szintén egykori pickes Herbert a cséká. A vendégdrukkerek szurkolásba kezdenek, a hazaiak kitettek egy transzparenst: "Lementünk a büfébe. Ha a Pick-mezhez méltóan akartok játszani és dolgozni, akkor szóljatok!!!" A keretek! Pick: Tatai, Mikler (kapusok), Buday, Kekezovity, Vadkerti A., Nagy N., Larholm, Pribanic, Zubai, Balogh Zs., Blazevic, Czina, Prodanovic, Sulc, Hegedűs, Ancsin. Csurgó: Balogh T., Wyszomirski, Pallag (kapusok), Herbert, Cifra, Széles, Grebenár, Borsos, Oláh, Miss, Vadkerti G., Országh, Kedzo, Szöllősi, Simon, Nagy M. 16.55: Utolsó előkészületek, rövidesen bemutatások és kezdés. 16.45: Gyűlnek a szurkolók is, egész sokan leszünk, ezer feletti nézőszámra tippelünk. Van csurgói B-közép is, pirosba öltözve szektoruk elején tömörülnek. 16.35: Már pályán a csapatok zajlik a melegítés mindkét gárda részéről. 16.30: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat az újszegedi sportcsarnokból, ahol ezúttal nem a hétfő esti futsalról, hanem a hétfő délutáni kézilabdáról jelentkezünk! Félóra múlva ugyanis összecsap a Pick és a Csurgó a férfi kézilabda NB I-ben!

A két gárda legutóbb az elmúlt szezon bajnoki elődöntőjében találkozott, itthon sovány, 27-26-os Pick siker született az első meccsen, majd 28-20-as kiütéssel nyerték Prodanovicék a csurgói visszavágót. E párharcot megelőzően az alapszakaszban itthon sima tízközte (36-26) eredmény született, ám a somogyi találkozón csak egy 29-29-es döntetlenre futotta. Utóbbi mérkőzés előtt és után játszotta kupacsatáját is a két alakulat, az első meccsen 24-22-re Katzirzék diadalmaskodtak, ám a hazai visszavágón a Pick helyre állította a világ rendjét (29-16). A két csapat jelenlegi formáját tekintve látványos mérkőzésre, ugyanakkor magabiztos Pick győzelemre lehet számítani. Beharangozónk itt olvasható!