Kézilabda: Minszkben javíthat a Pick

2012. október 17., szerda

A vasárnapi Füchse Berlin elleni fiaskó után csütörtökön Minszkben javíthat a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Kedd délben indult útnak Szegedről, majd az esti győri edzést követően szerda délelőtt Bécsből repülővel utazott tovább a fehérorosz fővárosba

Skaliczki László

egysége. Vasárnap sokáig kiegyenlített meccset vívtak a Tisza-parti fiúk a német rókákkal, akik azonban a végén csúnyán kifogtak a mieinken. Így ezúttal mindenképp javítani kellene az eddigi teljesítményen, hiszen egy újabb idegenbeli vereséggel egyre nehezebb helyzetbe kerülhetnek Vadkerti Attiláék. A csapat keretéből

Czina József

kivételével mindenki egészséges, de a 31 éves védő sérülése is javul, várhatóan számíthat rá Skaliczki mester. A két alakulat két évvel ezelőtt is egy csoportban szerepelt az európai topsorozatban, az idegenbeli mérkőzésen a minszkiek némi meglepetésre 33-29-es győzelmet arattak, azonban a 2010 decemberi szegedi óriási hangulatú találkozón a frenetikusan játszó

Frantisek Sulc

17 találatával a Pick diadalmaskodott 37-34-re. A D csoport utolsó helyén, a Pick mögött tanyázó fehéroroszok a nyitókörben 29-25-ös vereséget szenvedtek a hétvégén Szegeden is diadalmaskodó berliniektől, majd 27-27-es döntetlent játszottak Minszkben a Picket szintén verő CO Zagrebbel, legutóbb pedig a Barcelona otthonában kaptak ki mindössze egy góllal, 25-24-re, úgy, hogy a beloruszok a szünetben még 13-12-re vezettek, a második félidőben pedig már hattal is mentek 20-14-re - innen fordítottak a katalánok. Idei három BL-meccsük tükrében első félidei játékuk tűnik erősebbnek, hiszen egyik alkalommal sem voltak hátrányban az első harminc perc után, de a barcelonai példa is mutatja, hogy elképesztő energiákat képesek mozgósítani a második félidőben is. Mindent egybevetve: nem lesz könnyű dolguk Zubaiéknak. Hazájuk bajnokságát az utóbbi négy évben zsinórban megnyerő minszkiek keretében a két évvel ezelőtti két mérkőzéshez képest történt némi változás, például az akkori két találkozón 9-9 gólt jegyző

Oleg Szkopincev

neve és játéka sem lehet ismeretlen a szegediek számára, hiszen ugyanabban az idényben a Csehovszkije Medvegyi elleni BL-meccseken testközelből is megtapasztalhatták Zubai Szabolcsék, mivel akkor még az orosz medvéket erősítette a balszélső. A minszki arénában csütörtök este, magyar idő szerint 17.30-kor kezdődő mérkőzést a

Sorin-Laurentiu Dinu

,

Constantin Din

román játékvezetői páros fogja dirigálni.

A Pick Szeged utazó kerete:

Mikler Roland, Tatai Péter (kapusok), Rajko Prodanovic, Ancsin Gábor, Balogh Zsolt, Buday Dániel, Fero Sulc, Zubai Szabolcs, Antonio Pribanic, Czina József, Jonas Larholm, Alen Blazevic, Vadkerti Attila, Marinko Kekezovity, Hegedűs Márk.

Skaliczki László.

A Dinamo Minszk kerete:

Dimitrie Pejanovic, Vagyim Bogdanov, Alekszandr Markelov, Rade Mijatovic (kapusok), Vasko Sevalevic, Gyenyisz Rutenko, Andrej Hapal, Makszim Babicsev, Oleg Szkopincev, Alekszandr Seveljev, Dmitrij Daroscsuk, Remigius Cepulis, Dmitrij Nyikulenkov, Pavel Atman, Nyikolaj Sztecjura, Vlagyiszlav Osztrousko, Hleb Garbuz, Szergej Onufrijenko, Sztanyiszlav Nahajenko, Ivan Brovko.

Szergej Bebesko.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája D csoportjának jelenlegi állása:

1. Barcelona 3 3 0 0 92 – 70 6 2. Berlin 3 2 0 1 81 – 81 4 3. Zagreb 3 1 1 1 84 – 82 3 4. Pick Szeged 3 1 0 2 79 – 88 2 5. Schaffhausen 3 1 0 2 80 – 90 2 6. Minszk 3 0 1 2 76 – 81 1