Kézilabda: könnyed győzelem a lettek elleni nyitányon

2012. október 31., szerda

Az olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatott könnyedén, 32-25-re nyert a vendég lett csapat ellen Gyöngyösön a 2014-es Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában.

Eleinte fej fej mellett haladtak a csapatok, és ez főleg a gyenge magyar védekezésnek volt köszönhető. A 19. percben, 11-10-es vezetésnél

Mocsai Lajos

szövetségi kapitány időt kért, és keményebb védőmunkát követelt. Mivel változatlanul nem sikerült ellépni, ezért fokozatosan cserélt a szakvezető. Ettől jobb lett a játék. A 28. percben, 16-12-nél már a vendégek próbálták rendezni a soraikat, de a különbség a szünetig megmaradt. A második félidő elején tovább nőtt az előny.

Schuch

Ilyés

kiállítása miatt kettős létszámfölénybe kerültek a lettek, de így is sikerült Nagy Kornélnak betalálnia. A vendégek időt kértek, ám negyedórával a vége előtt 28-20-as hátrányba kerültek. Kisvártatva kétszámjegyű lett a különbség (49. perc: 30-20), a végére ez 32-25-re módosult. A Pick Szeged játékosai közül

Mikler Roland

kezdett a kapuban és remekül védett, de

Tatai Péter

is szerepet kapott. A mezőnyjátékosok közül a beállós

Zubai Szabolcs

ugyancsak jól teljesített és két találatot jegyezhet, míg a Pick csapatkapitánya, a balszélső

Vadkerti Attila

egy gólig jutott. A magyarok - akik a 2013-as spanyolországi vb-re is készülnek - vasárnap Eperjesen (Presov) a szlovákokkal találkoznak. A sorozat ezt követően áprilisban folytatódik.

Férfi kézilabda Európa-bajnoki selejtező, 4. csoport, 1. forduló:

Magyarország - Lettország 32-25 (18-14)

Gyöngyös, 1500 néző. Vezette: Michael Johansson, Jasmin Kliko (svédek)

Magyarország:

MIKLER – Harsányi 5, Nagy L. 2, CSÁSZÁR 6, ZUBAI 2, Ilyés, Iváncsik G. 4.

Tatai (kapus), Schuch, Nagy K. 5, MOCSAI T. 5, Vadkerti 1, Krivokapics 1, Szöllősi, Lékai 1, Putics.

Szövetségi kapitány:

Lettország:

Kuksa – Pavlovics 2, Dude 3, KRISTOPANS 6, Valkovskis 1, Muscins 2, Tuminskis 2.

Tihanov, Kozlov (kapusok), LILIENFELDS 3, Grisanovs 1, Borodovskis 1, Arajs 2, Blums 2.

Dimitrijs Braznikovs

6/4, ill. –.

10 perc, ill. 12 perc. Mocsai Lajos:

"A mérkőzés úgy alakult, ahogy azt várni lehetett. Azt a fölényt, amit az első félidőben kiharcoltunk, a második félidő elején tovább érvényesítettük, és húsz perc alatt eldöntöttük a találkozót."