Jégkorong: parádés győzelemmel kezdett a Tisza Volán + FOTÓK

2012. október 21., vasárnap

Parázs hangulatú, indulatoktól sem mentes, ám parádés, közönségszórakoztató játékot hozó mérkőzéssel kezdte a szegedi jégkorongcsapat az OB II küzdelmeit vasárnap este.

Népes szurkolóhad előtt rosszul kezdődött a találkozó a hazaiaknak. Már az 1. perc végén

Kiss Richárd Attila

a hazai bulikörből lövésre szánta el magát egy ártalmatlannak tűnő szituációban, s bár

Balázs Csongor

bravúrral védett, a kesztyűjéből kiperdülő pakk túlcsorgott a gólvonalon (0-1). Heves rohamokkal válaszolt a Volán, ám emberelőnyben sem sikerült betalálni. Nem úgy a dunaújvárosiaknak, akiknél emberhátrányban ismét Kiss elé került egy kapu mögötti kavarodás után a korong, s be is vágta (0-2). Továbbra sem enyhült a hazaiak fölénye, amely azonban meddőnek bizonyult, emberelőnyben

Varga Dávid

passzát

Rózsahegyi Ádám

a vendég kapu torkában állva sem találta el jól. Kiegyenlítettebbé vált ezt követően a játék, a vendégeknek adódtak jó pillanatai a szegedi kapu előtt, ám Balázs védései nagyon magabiztossá váltak. Aztán csak összejött a Volán szépítése,

Varga Dávid

lövését nem védhette

Kéri Erik

(1-2). Keményen gyűrte egymást mindkét csapat, lendületes hokit mutattak be a felek a harmad hátralévő részében, ám újabb gólt nem ért el egyik fél sem.

A második játékrész két vendég lövéssel indult, ám Balázs ismét remekül védte ketrecét, majd Ambrus ugrott ki ziccerben, ám egy dunaújvárosi védő önfeláldozóan vetődve be elé, elkotorta előle a forintos pakkot. Kiegyenlített játék zajlott a jégen,s hogy az eredmény is kiegyenlítődjön arról ismét Varga Dávid gondoskodott, amikor a vendég kapunál kapott koronggal kifelé terelte a korongot, majd egy csel után a kapu elé került és ki is lőtte a hosszú felsőt (2-2). A 27. percben aztán emberhátrányban a dunaújvárosiaktól Láng Zoltán került összetűzésbe a hazai Muzsik Norberttel, majd miután ellökte a szegedi játékost, a jégen bele is rúgott, amiért azonnal végleges kiállítást kapott. Amíg Muzsikot ápolták helyette Kovács Ádám töltötte le a két percet, míg Láng helyett Nagy Ferenc ült a büntetőpadra öt percre. A Tisza Volán azonban rossz csere miatt hamar elvesztegette emberfórját, s létszámfölényt élvező vendégektől Komáromi került ziccerbe, ám a Balázs mellett elhúzott korongot a kapufára tette, kihasználatlanul hagyva a meccs ziccerét. Az időközben kiegészülő Tisza-partiaknál még így is Balázs kapusnak akadt dolga, de mindkét oldalon veszélyben forogtak a kapuk. Aztán gyorsan fordított a Volán! Előbb egy Fodor Zoltán által kivágott korongot még a vendég harmad előtt megszerzett Bosnyák Márkó, s bár két védő is siklott vissza, a hazai támadó balról közeledve hat méterről lőtt a hosszú felsőbe (3-2). Sőt! Másodpercekkel később Ambrus András csapott le Fodor pakkjára, s a jobb oldali bulikörből a hosszú sarokra leadott lövése a kapun belüli vason csattanhatott, mert némi tanakodás után a játékvezetők gólt ítéltek (4-2). Rövidesen Máté László esett neki az egyik vendég hokisnak a hazai kapunál, ami miatt rövid időre emberelőnybe kerültek a vendégek, de egy újabb veszélyes szegedi kiugrást könyökkel állított meg Komáromi, így kiegyenlítődött a létszám. Nem úgy az eredmény! Bosnyák Márkó a megzavarodott védők között száguldott kapura Fodor passza után, s laposan a hosszú alsó sarokba lőtt, majd rövidesen Rózsahegyi és Varga Dávid ment 2 az 1-ben Kéri kapujára, előbbi kiszorított helyzetből balról emelte be a pakkot a középen üresen lévő társnak, aki előbb korcsolyával levette a korongot, majd kapásból a kapuba ütötte azt (6-2). Igazi parádéval zárta a második negyedet Kalocsa László együttese. Emberhátrányban kezdte a vendég csapat a harmadik harmadot, s Missoundou Balázs hamar faragott is a hátrányon, miután a kapu mögül húzott vissza egy korongot a hazai kapuba (6-3). Rövidesen páros kiállítás után növekedni kezdett ismét a vendég nyomás a hazai kapun, ám kis szerencsével, remek kapusteljesítménnyel és jó védekezéssel sikerült kibekkelni ezt a periódust. A szegediek gyors ellentámadásokkal veszélyeztettek folyamatosan, s többször is eldönthették volna végleg a mérkőzés sorsát, ám a 2 az 1-bn vezetett ziccereknél is becsúszott egy-egy pontatlanság az utolsó pillanatban. A harmad derekán egy kakaskodást és kisebb verekedést követően aztán pár pillanatig már négyen ültek a büntetőpadon a Dunaújvárosnál, hárman a Tisza Volánnál, s 4 a 3 ellen támadhatott a hazai csapat, ám nem sikerült újabb gólra váltani az előnyt. Aztán a hajrában Maslac Michel passza után ismét Ambrus ugrott ki, ezúttal előnyben, s nem is kegyelmezett a vendégek kapusának, végleg eldöntve a találkozót (7-3). Újabb vendég percek következtek Rózsahegyi 2+2 perces kiállítását követően, támadásról támadásra, buliról bulira tűz alá vették a piros mezesek Balázs Csongor kapuját, ám az erdélyi hálóőr állta a lövéseket. Az utolsó percben a több száz kilátogató drukker egy emberként éltette kedvenceit, megköszönve a parádés nyitányt. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a Dunaújváros csapatkapitányát, a rendkívül rutinos öreg rókának számító Vargyas Lászlót nagyon tisztelték a hazaiak, ha ő birtokolta a korongot szinte a közelébe sem mentek. A következő alkalommal, jövő vasárnap újabb nagy csata vár a szegedi korongkergetőkre: Ambrusék Debrecenbe látogatnak.

Jégkorong OB II alapszakasz:

Tisza Volán-Szegedi Vízmű SC - Dab.Docler HK 7-3 (1-2, 5-0, 1-1) Szeged, műjégpálya, 800 néző. Vezette: Fazekas Gy. (Fazekas T., Popovic) Szeged: Balázs - Hídvégi, Muzsik, Rózsehegyi, Varga D., Egyed - Pópity (kapus), Máté, Maslac, Ambrus, Fodor, Bosnyák - Kovács Á., Barcsik. Vezetőedző: Kalocsa László. Dunaújváros: Kéri - Vargyas, Krukk, Missoundou, Kiss R., Komáromi - Láng, Oros, Nagy F., Faragó, Horváth G. - Jelinek, Baki, Kis. Vezetőedző: Szakács Ferenc. Gól: Kiss R. (00:57: 0-1), Kiss R. (Komáromi - 05:38: 0-2 - emberhátrányból), Varga D. (Muzsik - 13:45: 1-2), Varga D. (25:15: 2-2), Bosnyák (Fodor - 34:18 - 3-2), Ambrus (Fodor - 34:56: 4-2), Bosnyák (Fodor - 38:45: 5-2), Ambrus (Rózsahegyi - 39:15: 6-2), Missoundou (Kiss R., Vargyas - 41:11: 6-3 - emberhátrányból), Ambrus (Maslac - 54:29: 7-3 - emberelőnyből). Kiállítások: 30 perc + 10 perc fegyelmi (Máté) + 10 perc fegyelmi (Bosnyák), ill. 26 perc + 25 perc végleges (Láng) + 10 perc fegyelmi (Krukk). Kalocsa László: "Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, 0-2-vel indultunk, a csapat bennmaradt az öltözőben, ahogy mondani szokás. A második harmadban nagyon magunkra találtunk és szebbnél szebb gólokat lőttünk, a harmadik azonban csak arról szólt, hogy az ellenfél 'darálta a játékosainkat'. Gratulálok a csapatomnak és köszönjük a hatalmas szurkolást a kilátogató sok száz embernek!"