Futsal: megszerezte első győzelmét az SZTE EHÖK SE

2012. október 16., kedd

Hétfő este, fordulatos mérkőzésen gyűjtötte be első pontjait az SZTE EHÖK SE az Ujpesti TE legyőzésével az NB II-es bajnokság Keleti csoportjában.

Nagyon jó szellemben kezdtek a csapatok, különösen az egyetemisták, akik

Kalános János

találatával már az első percben megszerezték a vezetést. Simának tűnt a mérkőzés hazai szempontból az első percek alapján, ám feleszmélt az ellenfél, a félidő derekában fordítottak kihasználva két védelmi hibát. A szünet előtti hajrában azonban ismét az SZTE EHÖK SE került előnybe, miután a kiválóan játszó

Nagy Krisztián

váltotta. A második félidőben gyorsan ki egyenlítettek a lilák (3-3), s ettől kicsit megtorpant a hazai együttes.

Cserenkó Szabolcs

cserékkel igyekezett frissíteni, ám a vendégek tovább tudták növelni előnyüket pár perccel később (3-4). Herczeg Gábor találatával egyenlített a hazai gárda (4-4), azonban a félidő derekán Nagy Krisztián sárga lapot érő rossz becsúszása miatt hatméteresből szerzett gólt az ellenfél, majd egy perccel később rosszul jött ki a hazai hálóőr, a bepasszolt labdára érkező támadó lövését pedig a kapuba befutó

Türk Balázs

hárította kézzel. A jogos kiállítást követő újabb büntetőt is gólra váltották az újpestiek, s úgy tűnhetett, javukra dől el a mérkőzés (4-6). Az emberhátrány letelte után lehozta kapusát az EHÖK SE, s létszámfölényes játékkal igyekezett felzárkózni és kiegyenlíteni. Az egyetemisták türelmesen és pontosan játszottak, így Várnagy két találatával és közte Herczegével sikerült megfordítani a mérkőzést. Berndt Dánielék a végén visszaálltak védekezni - visszatért a portás is a kapujába - és kontrákra rendezkedtek be, jóllehet még ekkor is adódott volna előttük gólszerzési lehetőség, ha a játékvezetők két vendég szabálytalanság egyikét befújják mint 6. faultot az UTE ellen. Ez nem történt meg a hajrá izgalmai közepette, de így is megtudta őrizni előnyét a hazai gárda, s nagy csatában 7-6-ra diadalmaskodva megszerezte első győzelmét az idei szezonban. A rutinos játékosokból álló első sort leszámítva még nem egészen összecsiszolódott egyetemista csapat csütörtökön Szentesre utazik edzőmérkőzésre, melyet a vendéglátók is viszonoznak egy szegedi túrával. Ezt követően, az egyetemi csapat szempontjából nem éppen ideális időpontban, a hosszú hétvége hétfőjén, október 22-én egy nehéz diósgyőri túra vár Kalánosékra, akik a hosszú utazás okozta fáradtság mellett ráadásul Kulisits sérülése miatt kapusgondokkal is meg kell küzdjenek a jó erőkből álló észak-magyarországiak otthonában a 19.50-kor kezdődő találkozón. Hír még ezzel kapcsolatban, hogy a korábban súlyos sérülést szenvedő

Gombos Viktor

, a csapat első számú, rutinos kapusa még legalább egy hónapig biztosan nem állhat a csapat rendelkezésére a kapuban.

Férfi futsal NB II Keleti csoport 5. forduló:

SZTE EHÖK SE - Ujpesti TE 7-6 (3-2)

Szeged-Algyő, Fehér Ignác Tornacsarnok, 100 néző. Vezette: Hegyesi, Borbás, Samu.

SZTE EHÖK SE:

Kulisits - Várnagy, Herczeg, Kalános, Berndt.

Türk, Kozma, Miklós, Ferenczi, Szokolai, Vékes, Nagy K.

Cserenkó Szabolcs.

UTE:

Benkovits - Nagy D., Urbán, Szabó I., Altsach.

Bodnár, Horváth B., Pál, Andrs, Dózsa, Tóth L.

Játékos-edző:

Tóth László.

Kalános (1'), Várnagy (16', 35', 37'), Kozma (17'), Herczeg (32', 36'), ill. Horváth B. (6'), Bodnár (9', 25'), Altsach (21'), Nagy D. (33'), Szabó I. (35').

Nagy K. (32'), Kozma (39').

Türk (33'). Cserenkó Szabolcs:

"Kicsit futsalosabb játékkal sikerült megnyernünk a meccset, egy motivált, jó szellemű, fiatal Újpesttel szemben, rutinunkat érvényesítve. Első sorunk nagyon jól teljesített, dicséret illeti a fiúkat. Nagyon nagy szükségünk volt erre a győzelemre önmagunk miatt is, bízom benne hogy most már elkezdjük gyűjtögetni a további pontokat, főleg hazai pályán."

Siketek SK - Monor SE 3-3 (0-2) Újpesti FC - DEAC Armada Futsal Klub 3-5 (2-2) Pioneers Viharsarki FC - Vasas-Kalafa SE 1-0 (0-0) Kincsem Lovaspark Nagykáta - Energia SC Gyöngyös 4-1 (1-1) Bábolna Natural Meat TFC - Rákosmenti FC 5-7 (4-2) Salgótarjáni VSE - Diósgyőri Futsal Club 2-5 (1-1)