Futsal: felöklelték a Bikák az egyetemistákat

2012. október 11., csütörtök

A férfi futsal magyar kupa első köréből történelmi győzelemmel továbbjutó SZTE EHÖK SE szerda este kikapott a bivalyerős Bikáktól, így búcsúzott a sorozattól.

A hazaiaknál két meghatározó ember,

Kalános János

családi okok,

Várnagy Milán

sérülés miatt hiányzott, míg a vendégek sem a teljes élvonalbeli csapatukkal utaztak Szegedre, jóllehet több kulcsjátékosuk is erősítette foghíjas keretüket. A papírformának megfelelően a még az összecsiszolódás útján járó hazaiakkal szemben hamar előnybe kerültek a nagyon erős Pest megyeiek, majd folyamatosan növelték góljaik számát. 0-3-nál

Türk Balázs

vette be hazai részről először a vendég kaput (1-3), ám felzárkózni nem sikerült, az egyetemisták hibáit azonnal kihasználva 5-1-re mentek el a Bikák a szünetig. Fordulás után

Ferenczi András

faragott a hátrányból (2-5), de tovább folytatódott a gödöllőiek fiesztája, zsinórban öt gólt szereztek, ekkor már a kapus kivételével mindenki neve mellett állt találat a vendégeknél (2-10). A 32. percben

Kozma Szilárd

kozmetikázott az eredményen (3-10), majd a tavalyi bajnoki bronzérmes részéről

Biczi Gábor

Fehér Krisztián

lőtték felváltva a gólokat, egy részüket már az 5 a 4 elleni játékot gyakorolva. A hajrában egy ilyen szituációban eladott labdára lecsapva

Berndt Dániel

szerezte meg az EHÖK SE negyedik gólját (4-12). A krónikához hozzá tartozik, hogy a vendégek kigyűlt faultjai miatt a második félidőben Ferenczi tízméterest is lőhetett, ám a büntetőrúgás nem találta el a kaput. A lényegen, persze, az sem változtatott volna semmit ha bemegy, az osztálykülönbség az eredményen is tükröződött a fiatal hazaiak és a rutinos, egykori válogatottakat is felvonultató vendégek között, akik végül 15-4-es diadalt aratva jutottak tovább a legjobb 16 közé. Az NB I-es szegedi alakulat, az UTC Futsal Team hétfőn játssza halasztott kupameccsét a Rubeola FC Csömör gárdájával az újszegedi sportcsarnokban este 19 órától.

Férfi futsal magyar kupa 2. forduló:

SZTE EHÖK SE - Gödöllői Bikák/Vasas-Phiten 4-15 (1-5)

Szeged-Algyő, Fehér Ignác Tornacsarnok, 50 néző. Vezette: Lovas, Orosz, Serfőző.

SZTE EHÖK SE:

Nagy K. - Ferenczi, Berndt, Hegedűs Z., Lukács.

Kulisits (kapus), Bacher, Vékes, Türk, Kozma, Herczeg, Miklós.

Cserenkó Szabolcs.

Gödöllő-Vasas:

Hegedűs F. - Biczi, Frank, Veres, Fehér.

Baranyai, Pintér, Lovrencsics, Vidák.

Szente Tamás.

Türk (15'), Ferenczi (21'), Kozma (32'), Berndt (37'), ill. Frank (1', 16', 26'), Veres (9'), Lovrencsics (13'), Vidák (19'), Fehér (25', 31', 34', 38'), Baranyai (28'), Pintér (29'), Biczi (33', 38', 39').

Lovrencsics (30'). Cserenkó Szabolcs: "

A tisztes helytállás volt a célunk, valamint, hogy újabb meccset játszhassunk, ennek szellemében igyekeztem mindenkinek ugyanannyi játéklehetőséget biztosítani. A védekezésen volt a hangsúly, de voltak támadásaink is, négyszer be tudtunk találni a tudatosan, szervezetten, szinte hiba nélkül játszó ellenfélnek, azonban nagyon sok gólt kaptunk, melyeknek egyharmada komoly hibákból született. Nagyon látszott a két csapat között az osztálykülönbség. A nagyobb meccsrutin érdekében igyekszünk programunkat edzőmeccsekkel színesíteni, ebben az ügyben a szentesi futsalosokkal folytatunk tárgyalásokat."