Asztalitenisz: egy döntetlen és egy győzelem idegenben

2012. október 15., hétfő

Előbb Békésen küzdött nagyot az egy pontért, majd Kecskeméten pótolt mérkőzésen aratott győzelmet a férfi asztalitenisz Extraligában a Floratom Szeged AC Kalo-Méh asztalitenisz-csapata.

Bravúros szegedi győzelemmel indult a találkozó Békésen, a

Dudás, Kószó A.

kettős két mérkőzéslabdát hárítva múlta felül a házigazdák párosát. Dudás négy játszmában legyőzte

Bohácsot

, majd Kószó A. két szettes előnyről,

Tóth

pedig simán veszített, 2-2. Tóth újabb veresége után Kószó A. meglepetésre nem bírt a védekező stílusú

Béressel

, de Dudás

Pagonyi

ellen vert helyzetből fordított, így életben maradtak a szegedi pontszerző remények, 4-3. A záró körben helyén volt a floratomosok szíve, hiszen Dudás és Kószó A. is a döntő játszmában nyert Béres, illetve Bohács ellen, utóbbi találkozón a hazai játékos mérkőzéslabdát hagyott kihasználatlanul. Kecskeméten a 2. fordulóból halasztott mérkőzésen kiválóan rajtolt a Floratom, hiszen a Dudás, Kószó A. páros győzelmét követően Kószó A. és Dudás is diadalmaskodott, utóbbi a hazaiak húzóemberét,

Sebestyént

múlta felül meggyőző fölénnyel, 0-3. Tóth két vereségét követően Kószó A. szép játékkal fektette két vállra a vietnami származású

Do Phuongot

, majd Dudás újfent bizonyította, nem véletlenül veretlen a bajnokságban, 2-5. Tóth és Kószó A. vereségét követően felzárkóztak a házigazdák, de Dudás pazar teljesítményének köszönhetően az első győzelmét szerezte a bajnokságban a Floratom.

Férfi asztalitenisz Extraliga, 4. forduló:

Békési TE – Floratom Szeged AC Kalo-Méh 5–5

A szegedi győzelmeket szerezték:

Dudás 3, Kószó A. és a Dudás-Kószó A. páros Lukács Levente:

"Kiváló koncentrációval jobban bírtuk a végjátékokat, két találkozót is mérkőzéslabdát hárítva sikerült megnyernünk. Rászolgáltunk az egy bajnoki pontra."

Férfi asztalitenisz Extraliga, 2. forduló (pótolt mérkőzés):

Kalo-Méh Kefo Univer Kecskemét – Floratom Szeged AC Kalo-Méh 4-6

Dudás 3, Kószó A. 2 és a Dudás, Kószó A. páros Lukács Levente:

"Igazi presztízsmérkőzésen bebizonyítottuk, melyik a jobb csapat! Dudás Robi kiemelkedőt nyújtott a hétvégén, nyolc mérkőzésén veretlen maradt."