Vízilabda: a Kanizsát és a Kaposvárt is kipipálták Kunacék

2012. szeptember 22., szombat

Ahogyan arra számítani lehetett megerőltetés nélkül, könnyed győzelmekkel vette az első két akadályt a magyarkupa-selejtező nagykanizsai csoportjában az A-Híd Szeged VE, miután a házigazdákat több mint húsz, a kaposváriakat pedig kilenc góllal intézte el szombaton.

Percenként lövöldözte a szegedi szupercsapat a gólokat, a hazaiak csak a 12. percben Kéri Péter találatával tudták bevenni

Baksa László

kapuját 0-11-nél, addigra már a végül hat gólig jutó

Molnár Tamás

már négynél, az új-zélandi

Joseph Kayes

pedig kettőnél járt, s a fél szegedi csapat feliratkozott a góllövőlistára. A szünet előtti játékrész egyébként is gólzáporosra sikeredett, viszonylag ritka a 12-1-es negyed a férfi vízilabdában a felnőttek mezőnyében... A hazaiak csak a harmadik negyed végén tudtak ismét betalálni, ekkor 2-20 volt az állás az ő szemszögükből nézve, majd az utolsó negyedben megszórták magukat, két újabb találatot szerezve, miközben csak hatot kaptak.

Vincze Balázs

együttese számára edzőmeccsel ért fel a találkozó, ahol a két kiválóan védő kapus, Baksa László és

Molnár Dávid

mellett egyedül

Aljosa Kunac

nem tudott gólt szerezni, ám védekezésben sokat jeleskedett. A második találkozón a Fradival 8-8-ra végző Kaposvár volt az ellenfél, e találkozón töltötte le Baksa korábban kirótt eltiltását, így a fiatal, junior Eb-6. Molnár Dávid állt a ketrec elé. Az említett eredmény nem hatotta meg a szegedi fiúkat, akik már az első negyedben 6-1-re elhúztak. A folytatásban sem sok minden változott, Kunac és Szivós duplázott, a csapat pedig a szünetre csaknem tízre növelte előnyét (11-2). Fordulás után érezhetően visszavett a magyar kupa címvédője, a negyedet némi meglepetésre 2-1-gyel a hazaiak hozták (4-12). A zárófelvonásban aztán összeszedték magukat Varga Péterék, az újonnan igazolt

Decker Ádám

kivételével a csapat minden tagja szerzett egy vagy két gólt, s végül magabiztos győzelmet aratva bebiztosították továbbjutásukat a csoportból. A két könnyű, bemelegítő jellegű meccs után a legkomolyabb mérkőzése e selejtezők során a Fradi ellen, vasárnap 11.30-tól lesz Hegedüs Gáboréknak - ha ilyen egyáltalán kijelenthető, a zöld-fehérek tavalyi teljesítménye, illetve szombat délben a Kaposvárral vívott döntetlenjük fényében...

Férfi vízilabda magyar kupa A selejtezőcsoport:

A-Híd Szeged VE - Kanizsa VSE 26-4 (4-0, 12-1, 4-1, 6-2)

Nagykanizsai uszoda, 100 néző. Vezette: Vojvoda, Székely.

BAKSA - Younger 2, Szivós 1, Kunac, MOLNÁR T. 6, Hegedüs 2, Kiss I Cs. 2.

MOLNÁR D. (kapus), DECKER 3, Varga P. 2, KAYES 4, Juhász 2, Somogyi 1, Vincze M. 1.