Vízilabda: megszorongatta az oroszokat a Lakó-csapat + FOTÓK

2012. szeptember 14., péntek

Egy győzelemmel, majd egy vereséggel folytatta szereplését a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata a hazai rendezésű III. Taylor&Nash Kupán.

Lengyel Dominikáék két góllal verték a BVSC gárdáját a péntek délben rendezett mérkőzésen, 11-9-re. A hazaiaknál

Lengyel Anett

Árkosy Lilla

három-három góllal volt a legeredményesebb, a csütörtök esti, Eger elleni találkozón is villogó

Tóth Eszter

pedig kiváló formában védte a zuglói kísérleteket. A vendégeknél

Illés Henrietta

vitte hátán csapatát, négy találatig jutva. Ez a győzelem amiatt is fontos a szegedi lányok számára, mert a bajnokságot épp a BVSC ellen kezdik idegenben szeptember 29-én, 17 órától. A délelőtti program másik találkozóján az Eger nagyon magabiztosan verte a szentesieket (11-4). A délutáni programban az egriek a BVSC-t is megverték 11-7-re, ezzel komoly lépést tettek a tornagyőzelem felé. A 17.30-kor kezdődő találkozón pedig az orosz Izmailovo is bemutatkozott a szegedi lányokkal szemben. A vendégeknél az előzetes hírekkel szemben nem jött el az orosz válogatott két londoni olimpikonja,

Alekszandra

Diana Antonova

. A hazaiak nem illetődtek meg a komoly ellenféltől,

Dalmády Szandra

találatával vezetést szereztek, majd kezükben tartották a játékot a szünetig. A csapatkapitány mellett húga,

Dalmády Petra

is jeleskedett a gólszerzésben, s bár az oroszok rendre ki tudtak egyenlíteni - az egyre jobban belelendülő

Olekszandra Karpovicsot

szinte lehetetlen volt tartani -, úgy tűnt meg lehet őket verni. A második negyed végére fordítani tudtak a vendégek, ám a szegedi lányok végül döntetlennel mehettek hosszabb pihenőre (5-5). Fordulás után azonban beindult az orosz gőzhenger. Az első félidőben is remekül védő

Szvetlana Sipulinának

nem lehetett gólt lőni, míg Karpovics mellé

Veronika Troskina

is felzárkózott az orosz női mesterlövész hagyományoknak megfelelően, s egy 4-0-s rohammal állva hagyták a mieinket, a negyed végén pedig 6-10 állt a SZUE eredményjelzőjén. Az utolsó játékrészben aztán összekapta magát a Szeged,

Tóth Eszter

kiváló védései mellé megérkeztek

Lengyel Dominika

góljai is, zsinórban mindjárt három, így a második félidőre kissé elfáradó hazaiak elkerülték a nagyobb vereséget, s szorossá tudták tenni a meccs végét. Az Izmailovo végül 13-11-es győzelmet aratott.

III. Taylor&Nash Kupa női vízilabdatorna:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - SKIF Izmailovo 11-13 (2-2, 3-3, 1-5, 5-3)

TÓTH E. – Lengyel Dor. 1, Dalmády P. 2, Tóth P. 2, Miklós, DALMÁDY SZ. 3, LENGYEL DOM. 3.

Árkosy, Lengyel A., Vidovics, Vecseri, Farkas P., Lázár.