Vízilabda: a Szentes nyerte a Taylor&Nash Kupa megyei rangadóját + FOTÓK

2012. szeptember 15., szombat

A Szentes elleni vereséggel fejezte be a III. Taylor&Nash Kupát a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem női vízilabdacsapata, melyet szombat délelőtt már megnyert az Eger.

A Napfényfürdő Aquapolisban rendezett torna délelőtti programjának folyamán előbb a magyar bajnok ZF-Eger az orosz élcsapat Izmailovóval csapott össze, s az első két negyed során döntő előnyre tett szert az olimpikonjait nélkülöző ellenféllel szemben.

Kelemen Attila

együttese végül 15-13-ra diadalmaskodott, ami egyben azt is jelentette, hogy veretlenül megnyerte a Taylor&Nash Kupát. A szegedi csapat elnöke,

Drégelyi Zoltán

a kupa névadója, a Taylor&Nash Kft. ügyvezetője a találkozót követően, még a Szentes - BVSC összecsapás előtt virágcsokorral köszöntötte a londoni olimpián 4. helyezett magyar női vízilabda-válogatott, a tornán résztvevő négy tagját,

Gangl Edinát, Keszthelyi Ritát, Czigány Dórát

Csabai Dórát

. A délelőtti program második meccsén fordulatos összecsapást követően szoros, 10-9-es győzelmet aratott a BVSC együttese ellen. Délután 16 órától a szegedi csapat is medencébe szállt a torna megyei rangadóján

Zantleitner Krisztina

tanítványai ellen. A vendégek már az első negyedben előnyre tettek szert, melyet a szünetig megtartottak, kihasználva a hazaiak védekezésbeli hiányosságait, valamint támadásbeli hibáit. A harmadik negyedben kapaszkodott

Lakó Gábor

csapata, melyet

Lengyel Dominika

vitt a hátán, ám az utolsó játékrészben eldöntötték a találkozót a vendégek, s 11-8-ra nyertek. A nap utolsó találkozóján a BVSC magabiztos játékkal, gólzáporos meccsen legyőzte az oroszokat 14-11-re. A III. Taylor&Nash Kupa az Izmailovo - Szentes találkozóval zárul, mely vasárnap délelőtt 10 órától kezdődik.

III. Taylor&Nash Kupa női vízilabdatorna:

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem - Hungerit Szentesi VK 8-11 (1-3, 3-3, 3-2, 1-3)

Lengyel Dom. 3, Dalmády P. 2, Dalmády Sz. 2, Árkosy 1, ill. Kádár 4, Kövés-Kis 3, Hevesi 1, Magyar 1, Rácz 1, Kotova 1.

SKIF Izmailovo - ZF-Eger 13-15 (3-5, 2-4, 3-4, 4-3) Hungerit Szentesi VK - BVSC-Zugló 10-9 (2-2, 0-1, 5-3, 3-3) SKIF Izmailovo - BVSC-Zugló 11-14 (1-3, 3-4, 4-4, 3-3)