Labdarúgás: Kéri visszalőtte az élre a Dorozsmát + FOTÓK

2012. szeptember 30., vasárnap

A Szeged 2011-ből visszajátszó támadó nagyszerű találatával verte Bóka Ferenc legénysége a Csongrádot a vasárnapi rangadón. A vendégek hosszú időn át játszottak emberhátrányban, nem tudtak egyenlíteni. Győzelmével a Dorozsma újra visszavette az első helyet az Algyőtől.

A megyei I. osztály 7. fordulójában:

Kiskundorozsmai ESK - Csongrád TSE 1-0 (1-0).

Kiskundorozsma, 150 néző, vezette: Zahorán János (Krasznai Dávid, Krisán János).

Kiskundorozsma:

Kiss J. - Takács A. (Németh A. 45'), Tóth I., Kiss Cs., Győri, Marjanucz, Kiss D. (Csányi 68'), Mórocz (Bress 54'), Kéri (Farkas 74'), Pócs, Vangel Nagy N. 74'). Vezetőedző: Bóka Ferenc.

Csongrád:

Bíró - Bánfi, Bodor, Lévai, Török, Sándor, Szabó (Bálint A. 64'), Sarusi (Szeles 64'; Budai 68'), Deli (Tompa 46'), Nagy Á., Bertók. Vezetőedző: Keller Mihály.

Gólszerző:

Kéri T. (6')

Kiállítva:

Nagy Á. (42') Bóka Ferenc:

"A helyzetek alapján még így is négy-öt góllal kellett volna nyernünk, ezzel szemben a gól és a kiállítás után enerválttá váltunk..."

Keller Mihály:

"Hosszú emberhátrányunk miatt nem tudtuk megmutatni, mit is tudunk valójában. A Dorozsma rengeteg helyzetet dolgozott ki, s hagyott ki, szerencsével tehát akár még egy döntetlent is elérhettünk volna. Összességében azonban gratulálnunk kell a hazaiak játékához és győzelméhez."

90. perc: Az utolsó percekben a hazaiak ügyesen és taktikusan járatták a labdát, sikerült is lenyelniük, a vendégek kapuja előtt tartani a zsugát. A Csongrád emberhátránya itt már nagyon kijött, képtelenek voltak visszaszerezni a játékszert. Nincs is hosszabbítás, vége a mérkőzésnek. Nem túl izgalmas és magas színvonalú meccsen a Dorozsma itthon tartotta mindhárom pontot, mert több helyzetéből egyet értékesített, majd kihasználta azt is, hogy hosszú időn át emberelőnyben futballozhatott egy buta csongrádi kiállítás következtében. 85. perc: Marjanucz a nehezét megcsinálta, az alapvonalig tört, majd rosszul adott be. Nem sokkal később Bress Balázs nagy helyzetbe került, ám 16 méterről mellé durrantott. Közel már a győzelemhez Bóka Ferenc legénysége, a Csongrádnak alig van ideje arra, hogy próbálkozzon az egyenlítéssel. 81. perc: Török 8 méteres fejesét üggyel-bajjal tolta szögletre Kiss kapus, ebben is benne volt a gól. A Csongrád nyíltabbá és kiegyenlítettebbé tette a meccset végjátékra. Ugyanakkor azzal, hogy kicsit kinyílnak, több területe is van a Dorozsmának a gyors ellencsapásokra. Az imént egy ilyen végén Farkas Ádám nem túli távoli kísérlete hullott mellé. 75. perc: Bóka Ferenc Farkas Ádámot és Nagy Norbertet küldte be Kéri és Vangel helyére. A zöld-fehérek nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak, Tóth Imre parádés lökését ujjheggyel tolta fölé Bíór Mihály. Még negyedórája van a vendégcsapatnak, hogy góllal vigyen végig egy kontrát. 70. perc: Újabb változtatások: Szeles megsérült, Budai Bálint állt a helyére. A túloldalon Kiss D. helyett jött be Csányi. Közben Bertók ismét egyenlítési lehetőséget szalasztott el, hosszan szöktette magát, így Kiss János fel tudta szedni előle a labdát. 65. perc: A hatalmas dorozsmai rohamok végén majdnem egyenlített a Csongrád. Egy jobb oldali akció remekül futott végig, Bertók Gábor elé került a bőr, aki ajtó-ablak helyzetből, 8 méterről durrantott fölé. Keller Mihály nem mondott le a pontrablásról, amit két csere is jelzett: Sarusi és Szabó helyére Bálint Attilát és Szeles Dánielt küldte. 59. perc: Kéri zseniálisan kavargatja a vendégek védelmét, de kevés társra talál elöl, ezért nem sikerül góllal befejezni az akcióit. Meddő, de óriási fölényben a Dorozsma, valahogy az utolsó megoldások nem elég élesek most, mindig kicsit kivárnak a hazai futballisták, lehetőséget teremtve a védőknek a közbelépésre. 54. perc: Mórocz helyett Bress Balázs a pályán a dorozsmaiaknál. Nagyrészt a Csongrád térfelén folyik a játék, a hazaiak jóval többet birtokolják a lasztit, ám nincs most bennük elég átütőerő és lendület a második gólhoz. Miközben ezt írjuk, Kiss Dániel jó helyzetből pörgetett fölé külsővel. 50. perc: Kéri egy hosszú beadást testtel tett kapura, egészen pontosan centikkel mellé, majd Pócs cselezett jobbról befelé, a tizenhatos sarkától lőtt, de gyengén, így Bíró könnyedén szedte össze a bogyót. Ezek az események jól jelzik azonban a hazai fölényt. 46. perc: A hazaiak elkezdték a második félidőt. A szünetben a csongrádiaknál Delit Tompa Mór váltotta. SZÜNET!45. perc: Kényszerű csere, Takács András megsérült, Németh András váltotta a hazaiaknál. Ez volt az első felvonás utolsó momentuma, s bár csak egy góllal vezet, emberfölénye miatt feltehetőleg azért nyugodtan vonulhat pihenőre a Dorozsma, míg a Csongrádtól jóval több kell a pontszerzéshez, mint amit eddig láttunk. 42. perc: KIÁLLÍTÁS! Némileg váratlanul Nagy Ádámot kiállította a játékvezető. A csongrádi támadó a tizenhatoson belül ütközött egy védővel, de nem történt semmi, a játékvezető teljes joggal nem ítélt büntetőt, amit Nagy sérelmezett, szövegelésért pedig mehetett is zuhanyozni... Ezzel rendkívüli mértékben sújtotta csapatát, mely most már a gól- mellett emberhátrányban kénytelen futballozni. 37. perc: Pócs Tamás két megmozdulása emelhető ki. Szépen került lövőhelyzetbe, jobbra tartó lövését Bíró bravúrral ütötte szögletre. Pár perccel később igen komoly ziccer adódott a dorozsmai futballista előtt, de 6-7 méterről kissé flegmán pörgetett fölé. 31. perc: Mezőnyjátékkal teltek az utóbbi percek, ebben a szakaszban is több a gólveszély a zöld-fehérek akcióiban. 26. perc: Előbb a Csongrád, majd a Dorozsma veszélyeztetett. Történt, hogy Kiss kapus felöklelte Bertók Gábort a tizenhatos jobb oldalánál, ám szerencséjére kívül, így nem járt az esetért büntető. A portás megúszta sárgával. A szabadrúgást Lévai gurította le Bertóknak, aki lőtt, ám kísérlete messze elkerülte a ketrecet. Odaát Kéri kígyózott át a védelmen kihasználva gyorsasági és technikai fölényét, majd 3 méterről Bíró kapusba lőtte a labdát, mely a jobb kapufáról az alapvonalon túlra perdült. Ha a villámgyors szélső kicsit önzetlenebb, már 2-0, mert középen ketten is érkeztek... 21. perc: Kiegyenlítődött a játék, ahogyan a dorozsmaiak visszavettek a lendületből. A kékek is el-el jutottak a tizenhatosig, beíveléseket, védők mögé játszott labdákat kellett hárítania Kiss János kapusnak, aki rendkívül magabiztosan látta el feladatát. 14. perc: Először jutott el az ellenfél kapujáig a Csongrád, de jobb oldali szögletüket könnyedén bólintották ki a védők. Aztán mégis sikerült kiharcolniuk egy szabadrúgást, melyet a kapitány Lévai Mihály fölé bombázott vagy 28 méterről. 12. perc: Továbbra is a vendéglátók akarata érvényesül, egy remek jobb oldali beadást követően Pócs gyönyörű mozdulattal alig fejelt középre. 7. perc: A vendégek középkezdését követően a zöld-fehérek hamar elcsenték a zsugát, s Pócs Tamást csak szabálytalanul tudták szerelni. Mórocz Zsolt 27 méteres szabadrúgása nem sokkal szállt kapu mellé. 6. perc: GÓÓÓL 1-0! Veszélyes támadásokkal nyitott a Dorozsma, s Kéri Tamás révén meg is született az első találat. Gyönyörűen vette át a labdát az NB II-es Szeged 2011 játékosa a tizenhatoson, befordult, megverte emberét, majd a dermedten álló Bíró Mihály kapus mellett kilőtte a jobb alsót. 4. perc: Egyértelműen támadólag lépett fel Bóka Ferenc együttese, Móroczék meg akarják adni az alaphangot egy korai góllal. 1. perc: Fehér mezben, zöld nadrágban és sportszárban lépett pályára a hazai Kiskundorozsma, míg tiszta kékben a vendég csongrádiak. Megkezdődött a rangadó! Az ifik 2-2-re végeztek.

Nagyszerűen kezdte a bajnokságot az immár az NB II-es Szeged 2011 fiókcsapaként szereplő Kiskundorozsma. Bóka Ferenc mester legényei eddigi hat fellépésük során ötször győztesen hagyták el a játékteret. Az egyetlen becsúszott vereség, a csanádpalotai 2-6-os kudarc után is talpra tudtak állni, a Röszkét és a Bordányt kapott gól nélkül verték az elmúlt két hétvégén. Ennek megfelelően a 7. fordulót 15 ponttal ők várták az élről. Szombaton aztán a Kistelek elleni 3-1-es sikerrel az Algyő 16 pontjával eléjük vágott, ám ma ismét változhat a helyzet. A csongrádiak sem panaszkodhatnak a rajtjukra, különösen annak tükrében, hogy számos kulcsjátékosukat vesztették el a nyáron, s mind szakmai, mind anyagi szempontból az erőgyűjtés szezonjának nevezte a 2012/13-as sorozatot Kiss István klubelnök. A 2010-es aranyérmes 11 ponttal így is az ötödik helyen tanyázik, három győzelme és két döntetlenje mellett szintén csak egy alkalommal maradt alul, mégpedig a Sándorfalva elleni idegenbeli rangadón. A megfiatalított csongrádi legénység bravúrokra is képes volt már, ilyen az ásotthalmi 2-2 vagy az Algyő hazai 2-1-es legyőzése. Legveszélyesebb támadójuk, Bertók Gábor nyolc alkalommal vette már be az ellenfelek hálóját, amivel a harmadik helyen áll a góllövőlistán az algyői Hadár Attila (12) és a kisteleki Szél Róbert (11) mögött. A dorozsmaiak részéről eddig Farkas Ádám volt a legeredményesebb három találatával. Végül egy kis múltidéző: a 2011/12-es bajnokságban először Dorozsmán csaptak össze a felek. Azt a mérkőzést - mely 0-0-ra végződött - szintén online közvetítésünkben kísérhették figyelemmel. Márciusban aztán a megye névadó városában hazai siker született, a mesterlövész kapus Bíró Mihály és Nagy Ádám góljaira nem érkezett válasz a vendégektől, így 0-0-s félidőt követően 2-0 lett a vége Keller Mihály tanítványainak.