Labdarúgás: nyílt csata végén győzött a listavezető a Szeged ellen + FOTÓK

2012. szeptember 23., vasárnap

Büntetővel kapott lendületet a Mezőkövesd, a Szegedet pedig Radnai bombagólja ébresztette fel, de a nyílt sisakos küzdelemben sikerült megtartania előnyét a tabellát vezető hazai gárdának.

A pontos okát nehéz meghatározni, de az első negyedórában érződött megint némi bizonytalanság a szegedi védekezésben, mindeközben nem akart kirajzolódni a támadások során semmilyen elképzelés a befejezést illetően. A küzdelemmel és az irammal nem volt gond, a labdák megjátszásában viszont eredményesebb volt a hazai gárda. Mégis azt kell mondani, hogy nem dolgozott ki akkora fölényt a Mezőkövesd, hogy érettnek érezzék a lelátón a nézők a vezető találatot. A tizenegyesből bekapott gól megzavarta Laczkóékat, kapkodóbb lett az eddig sem túl pontos szegedi játék, de tíz perc elteltével kezdtek magukra találni a kék-feketék – ekkor érkezett a második találat... A második játékrész kiegyenlített küzdelemmel indult, egymást váltották a támadások, igaz az 59. minutumban a Mezőkövesd hibázott egy száz százalékos ziccert, ám utána mintha feleszméltek volna a szegediek, többet akcióztak, Radnai bombagólja után az egyenlítés is csak hajszálon múlt. A hajrá egy igazi, nyíltsisakos csatát hozott, végig izgulhatott a szépszámú publikum, hogy születik-e még gól és melyik oldalon.

A tudósítás margójára

Eddig nem tapasztalt „utójáték” döbbentette meg tudósítóinkat. Mikor negyedórát vártak a hazaiak edzőjére a helyi tévés kollégákkal, hogy a mérkőzésről a hazai trénertől is kérjenek értékelést, a szegedi születésű és futballistaként is a Tisza-parton nevelkedett Véber György azt mondta, hogy a szegedieknek nem ad interjút, majd a „suttyó” és a „csürhe” kifejezésekkel célozott az okokra, és próbálta megindokolni elutasítását. Előbbi kifejezéssel minden bizonnyal a gyakori szegedi szabálytalanságokra és azok elkövetőre célzott, a „csürhével” pedig a hazai kispad szomszédságába beengedett szegedi ultrákra. Sajnáljuk, hogy nem tudtunk beszámolni olvasóinknak Véber György edzői meglátásairól is, és hogy mindezt ilyen stílusban kellett megtudnunk...

Az NB II Keleti csoport 6. fordulójában:

Mezőkövesd Zsóry SE - Szeged 2011 2-1 (2-0)

Mezőkövesd, Mezökövesdi SE Sporttelep, 1000 néző. Vezette: Erdős József (Erős Gábor, Becséri Gergely).

Mezőkövesd:

Szántai - Hegedűs, Lakatos, Elek, Éles, Sigér, Dobos (Bagi 81'), Bognár, Bogdány, Hamar, Lipusz (Irhás 46', Jeremiás 61').

Véber György.

Trepák - Laczkó (Radnai 63'), Petrók, Toca, Farkas, Ulvicki (Markovic 46'), Borbély, Lisztes (Gomez 46'), Kéri, Jovánczai, Geiger.

Tóth Bálint.

Hamar (19' - tizenegyesből, 40'), ill. Radnai (72').

Lakatos (11'), ill. Farkas Z. (5'), Borbély (15'), Geiger (18'), Kéri (38'), Jovánczai (83'). Véber György:

"A szegedieknek nem nyilatkozok! Tóth Bálint meg a suttyói miatt, meg a csürhe szegedi szurkolók miatt, akiket idehoztatok, ezt nyugodtan leírhatjátok!"

Tóth Bálint:

"Az első félidőben olyan gólokat kaptunk, amelyekre elméletben és gyakorlatban is fel voltunk készülve. Az első játékrészben minősíthetetlen módon futballoztunk. A félidei cserék, a minden mindegy alapú játék megmutatta, hogy vannak olyan játékosok, akikkel ki lehet kapni, nyerni is lehet, illetve azt, hogy nincsen nélkülözhetetlen labdarúgó. Az első 45 percben az a nagyon fontos egy szó hiányzott, hogy alázat. A második félidőben azok a játékosok, akik be lettek állítva bizonyították, hogy lehet rájuk számítani, egyébként már nem először fordul elő, hogy a második 45 percben jobban játszunk."

Online tudósításunk:

VÉGE90' + 6' A végére Bogdány hagyott ki jobb oldalon egy hatalmas ziccert, majd a bíró lefújja a meccset. Vége. 90' + 4' Két perc ápolás. Megy tovább a meccs, a Szeged próbál rohamozni. 90' + 2' A játékvezető nem jelzett hosszabbítást, de még tart a meccs. Geiger-átlövés 20 méterről jobbról, egy méterrel fölé. 90' Az utolsó percekben a hazaiak rohamoznak. Egy leshelyzet és egy lepattan átlövést jegyezhetünk fel. 87' Jeremiás fejezett be lövéssel a bal oldalon egy kontrát, 10 méterre a szegedi kaputól: Trepák zárta a szöget. 85' A vendégek agresszívan szereznek labdákat, egy ilyen szerelésből indult akció végén fejelt gyengén kapura Geiger 12 méterről. 83' Jovánczai kap szándékos kezezésért sárgát. 81' Hazai csere. Dobos jön le, Bagi váltotta. Továbbra is a Szeged szervezi a játékot, a hazaiaknál sok az eladott labda. 78' Hazai kontra végén egy keresztbe lőtt labdára kellett kivetődnie Trepáknak. 75' Majdnem egyenlít is a vendéggárda. Farkas a hazai térfél közepéről, a jobb oldalról ível fel egy szabadrúgást. A tizenegyes pontnál próbálnak a védők felszabadítani, de a zsuga továbbcsurog épp Toca lába elé, aki 5 méterről próbálja kapura pöckölni a bőrt, de Szántai bravúrral vetődik a labdára. Fölényben fociznak Kériék. 72' GÓÓÓL! Ritkán látható bombával szépítette a Szeged. Radnai a balösszekötő helyéről vezette befelé a labdát, gondolt egyet, s 25 méterről rászúrta. A zsugát mintha zsinóron húzták volna be a bal felső sarokba. 2-1 70' Két szegedi akció. Az elsőnél Gomezhez került a labda bal oldalon, beadása épphogy elszállt az öt méteren felugró Geiger feje felett. A második próbálkozás a ziccerhelyzet előtt akadt meg: a partjelző zászlaja lendült. 65' Bal oldalról, 20 méterről Bogdány tekert el egy helyezett lövést a bal alsó sarok felé, a kék-fekete portás vetődve fogta a labdát. 63' Csere a Szegednél is. Laczkó megy le, Radnai jön fel. 61' Egy ütközésnél Irhás sérült meg, Jeremiás érkezik helyére. 59' Hazai kontra végén Bogdánynak passzolnak két védő között középre, a gyorslábú támadó egyedül tör kapura, 16 méterről a kifutó Trepák mellett jobbról balra lövi el a labdát, fél méterrel mellé. Ez bizony ziccer volt... 58' Farkas bal oldalról lőtt be egy labdát félmagasan, Szántai kivetődve hárított. 55' Egy ígéretes szegedi akció akadt meg, középen Kéri ütközött, a középpályást ápolni kellett, de folytatja a játékot. 50' Gomez húzta meg a bal oldalt, beadás átszállt Geiger fölött, a szegedi kispad egy emberként ugrott fel lökést reklamálva. 48' Egy megjáratott labda után küldővel tekert Jovánczai kapura 20 méterről középre, Szántai könnyedén védett. 46' elindult a második félidő. A szünetben mindkét csapat cserélt. A hazaiaknál Lipusz helyére állt be Irhás, a Szegednél Ulvickit váltotta Markovic, Lisztest pedig Gomez. SZÜNET45'Vége az első félidőnek. 44' Egy jobb oldali kiugratásra jó ütemben mozdult ki Trepák és fogja Hamar 7 méteres emelését. 40'GÓÓÓL! A megítélt szabadrúgást Bognár tekerte be 35 méterről jobb oldalról. Hamar emelkedett a védők fölé és hat méterről a jobb kapufa tövéhez bólintott. 2-0 38' Kéri kap lerántásért figyelmeztetést. A rendkívüli gyors Bogdány okoz a vendégek bal oldalán problémát. 36' A Szeged gyakrabban szervezett támadásokat a mérkőzés elmúlt perceiben. Ulvickiék agresszívan visszatámadnak a hazaiak térfelén, jó az iram, nagy a küzdés. 31' Geiger tört be a jobb oldalon a sárga mezesek tizenhatosán belülre két gyors csellel, majd 14 méterről lőtt, Szántai zárta a szöget és öklözve védett. 29' Dobos 28 méteres átlövését fogta biztosan Trepák. A játék egyébként kiegyenlített. 24' Farkas jobb oldali szögletét fejelte meg Petrók - jócskán fölé. 21' Lackó és Trepák közt volt némi diszharmónia, végül a kapus a mindkettőjük mellett elguruló labda után vetődött és megfogta azt. 19'GÓÓÓL! A büntetőt Hamar a balra elmozduló Trepák mellett középre lőtte. 1-0 18'TIZENEGYES! Egy veszélyesen keresztbe lőtt labdára Bogdány csapott le 15 méternél, a keresztező Geiger előbb szerelt, majd a földön fekve a továbbguruló labda után rúgott, a hazaiak 9-es számú támadója nagyot repülve esett el... 15' Borbély is besárgult. 14' Egy bal oldali mezőkövesdi szabadrúgás tekeredett be veszélyesen, egy rosszul eltalált átlövés után 12 méterről Hamar húzta kapura a bőrt fordulásból, alig mellé. 12' A szabadrúgást Farkas centikkel tekerte a bal alsó sarok mellé. 11' Csúnyán letalpalta Lakatos Jovánczait 35 méterre a hazai kaputól - egy sárga lett a jutalma. 8' Hegedűs egy csel után a jobb oldalon, a tizenhatos vonaláról bökött a labda alá: emelése a felső lécen megpattanva szállt pályán kívülre. 5' Lerántásért Farkas kapott sárgát. 3' Az első izgalmasabb megmozdulás: egy hazaadás után Trepák felszabadítása találta fejen Hamart, de helyzet nem lett az esetből - némi piros folt annál inkább... 1' A Mezőkövesd kezdte a játékot. 16.00: A meccs egy elhunyt szurkoló emlékére gyászszünettel kezdődött. 15.58: Kifutnak a csapatok. A hazaiak sárga felsőben és kék alsószerelésben, a vendégek pedig kék-fehér csíkos mezben, fehér nadrágban és sportszárban futballoznak majd. Mintegy 1000 ember szurkol. 15.45: Csordogálnak a nézők a hangulatos pályára, ahol egy újépítésű, 600 fős lelátó fogadja a szurkolókat a cserepadokkal szemben, mögöttük pedig még annyira friss a betonozás a 400 széksoros építmény alatt, hogy még lezárt területként díszeleg. A tudósító mellet ülő drukker elmondása szerint a Vasas ellen 1500-an buzdították a csapatukat. 15.35: Üdvözöljük olvasóinkat Mezőkövesdről, ahol az eddig száz százalékos listavezető fogadja a kék-feketéket. Megerősített biztonsági szolgálattal készültek a hazaiak a meccsre, hiszen nemrég a nyíregyházi szurkolók komoly randalírozást mutattak be. Reméljük, ma csak a focié lesz a főszerep.

Minden délben az Etázsban

A Szeged 2011 focistái, szakmai stábja és az Etázs Soccer Sport Club közösen készülnek az edzésekre és a mérkőzésre is. Csakhogy míg a labdarúgók a pályán gyakorolnak, addig az étterem és szurkolói klub munkatársai a konyhában serénykednek. A kék-feketék egy közös együttműködés keretében minden délben a Gogol utcai klubban menüznek és itt nézik meg a mérkőzéseket is, legyen az válogatott meccs, vagy Bajnokok Ligája derbi. A meccs előtti napon, szombaton is közös ebéden vett részt a csapat. Simon Attila, az Etázs üzemeltetője portálunknak elmondta, hogy ez a hely Szeged egyetlen olyan szurkolói klubja, ahol rendszeresen gyűlnek össze baráti társaságok, európai kupameccseket, vébét, ebét vagy épp válogatott találkozókat nézni. Ő pedig állandó akciókkal próbál a pult mögül a hangulatról gondoskodni. Aki szeretne a csapat tagjaival találkozni, beszélni a fiúkkal, azt szívesen fogadja az étterem minden nap ebédidőben! Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.