Labdarúgás: ásotthalmi siker a Tápé elleni rangadón + FOTÓK

2012. szeptember 16., vasárnap

Második félidei remek teljesítményének és jobb helyzetkihasználásának köszönhetően az éllovas felül tudott kerekedni a harmadik helyezetten. Hatvani és Patarcic járt túl Erdei kapus eszén.

Lendület. Ez a szó jellemezte leginkább az Ásotthalom - Tápé rangadót. Pörgős, küzdelmes játékkal kényeztették a csapatok a szép számú közönséget. Az első negyedórában a Tápé nagy kedvvel és átütő erővel rohamozott. Szinte a kapujához szegezte a hazaiakat. De szép lassan kiegyenlített lett a játék, a hazaiak egyre gyakrabban törték fel Paksi Péter gárdájának védelmét, főleg a széleket sikerült megbontaniuk Bajiéknak. Az első játékrész igazán fordulatos és izgalmas képet mutatott, mindkét kapusnak akadt dolga rendesen. A második 45 perc álmosan indult, a szünetben kissé lehűltek az izmok. A kapuk egészen a 69. percig nem igazán forogtak veszélyben, mindössze Patarcic csúsztatásánál kellett résen lennie Erdeinek. Ám húsz perccel a meccs vége előtt megérkezett az első hazai találat, ami a játék ütemén, ritmusán is lendített. A vendéglátók bátran, magabiztosan kezdtek el játszani, átvették az irányítást az akciók szervezésében. A Tápé nem talált rést a hazai védelmen. A második találatnál már senki sem kételkedett abban a lelátón, hogy az Ásotthalom megszerzi a három pontot.

A megyei I. osztály 5. fordulójában:

Ásotthalom TE - Tápé ESK 2-0 (0-0).

Ásotthalom, 250 néző, vezeti: Cseh Géza (Széll János, Somodi Imre).

Ásotthalom:

Ábrahám - Török (Baji Sz. 86'), Vastag B., Bogdán (Patarcic 46'), Németh P., Rencsár, Kothencz (Frank 70'), Csáki, Hatvani, Baji R. (Völgyi 87'), Szűcs K. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Tápé:

Erdei - Cseh, Hegyesi Á., Szélpál A., Kárász (Kozó 66'), Kőszegi (Juhász 60'), Németh L. (Dlusztus 76'), Márki, Pöszmet (Bubori 81'), Brinszky, K. Tóth. Vezetőedző: Paksi Péter.

Gólszerző:

Hatvani J. (69'), Patarcic K. (83') Hevesi Tibor:

"A Tápé kezdett jobban, mi lassan lendültünk játékba. Viszonylag kevés helyzetből sikerült kétszer betalálnunk, a játék képe alapján döntetlenszagú mérkőzésnek tűnt a mai. Gratulálok a győzelemhez a csapatomnak."

Paksi Péter:

"Ha én most nyilatkoznék, abból nagy botrány lenne."

94. perc:

Bő három perc hosszabbítás után vége a mérkőzésnek, az Ásotthalom 2-0-ra nyerte a Tápé elleni rangadót.

90. perc: Az utolsó percben a vendégek még támadásba lendültek a széleken a szépítésért, de komolyabb helyzetet nem tudtak teremteni, jól zártak Rencsárék. "Szép volt, fiúk!" - zeng az ásotthalmi publikum. 87. perc: Újabb hazai csere: Völgyi Roland be, Baji Renátó le. Magabiztosan őrzi megnyugtató, kétgólos előnyét az Ásotthalom. 86. perc: Török helyett Baji Szabolcs a sárga-feketéknél. Ezt megelőzően Hatvani közelről stukkolt mellé egy hosszú felívelést. 83. perc:GÓÓÓL 2-0! Alighanem eldőlt a meccs! A csereként beállt Frank Attila a vendégek térfelének közepén indította a keresztbe futó másik csereembert, Patarcic Krisztiánt, aki a büntetőterületen belül kapta az átadást, majd megtolta, s balról, mintegy 7 méterről kilőtte a hosszút. A rutinos csatárnak jól sikerült a bemutatkozása: első ásotthalmi meccsén meg is született az első gólja ebben a bajnokságban. 81. perc: Bubori végül Pöszmetet váltotta. Tíz perce maradt, hogy bizonyítson. Mindent egy lapra feltéve kell már támadnia a Tápénak, ez persze azt is jelentheti, hogy kinyílnak, s szabadon kontrázhat az Ásotthalom. 79. perc: Újabb támadó érkezhet a tápéi csapatba: Bubori Kornél is az egyenlítés érdekében rohamozhat. 78. perc: Frank Attila 25 méteres átlövését csodálhatták meg a hazai nézők, a jobb felső fölött centikkel húzott el a löket, tapsolt érdemelt a kísérlet! 76. perc: Németh Lászlót is lehívta a pályáról Paksi Péter, s Dlusztus Imrét küldte a pályára az utolsó negyedórára, az ő lendületében és gólképességében bízik. 71. perc: A gólszerző Hatvani is besárgult, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást. 70. perc: Kothencz helyére Frank Attila érkezett hazai oldalon. 69. perc:GÓÓÓL 1-0! Hatvani József találatával vezet a hazai együttes! Történt, hogy Rencsár ívelte előre a labdát, mely átszállt a védők fölött, szép mozdulattal vette le az ötös sarkán légstoppal Hatvani, egy mozdulattal maga elé pöckölte, végül a rövidet védő Erdei lába alatt vágta a hálóba! A 21 esztendős, korábban a Kiszombort erősítő támadónak ez a második találata ebben a szezonban. A Röszke ellen az első fordulóban a hajrában szerzett győztes gólt. Lehet, hogy a mostani is három pontot ér? 66. perc: Újabb vendégcsere: Kozó Bálint érkezett, s Kárász mehetett tusolni. 64. perc: Ismét szövegelésért villant a cédula, K. Tóth mondandóját unta meg a játékvezetői hármas. Egyébként álmosabb a játék, mint az első felvonásban, veszélyesebb picit az Ásotthalom, ziccerek ugyanakkor nincsenek, s alapvetően mindkét fél sokat ad a biztonságra. 60. perc: Paksi Péter is változtatott: Juhász Imrét küldte fel Kőszegi helyett. 58. perc: Kothencz egy kontra végén a bal szárnyon húzta meg, az alapvonaltól laposan, élesen adott középre, Baji Renátó meg tudta előzni a kivetődő Erdeit és a visszafutó védőt, de nem sikerült már kellőképpen irányítania a lasztit, mely így a becsúszó ásotthalmi támadó lábáról az alapvonalon túlra perdült. 51. perc: Ezúttal az ásotthalmiak próbálkoztak: Csáki lágy középre adásába a berobbanó Patarcic csúsztatott bele, Erdei kapus nagyot nyújtózkodva hárított. 49. perc: Brinszky kényszerítőzött ügyesen az ásotthalmi tizenhatosnál, ám a védők végül beérték, s határozottan elválasztották a játékszertől. A vendégek tizenegyest reklamáltak, nem túl nagy meggyőződéssel. 46. perc: Megkezdődött a második félidő. Az Ásotthalom cserélt, Patarcic Krisztián lépett a pályára a szünetben Bogdán Róbert helyett, Hevesi Tibor mester tehát a támadórészleget kívánta megerősíteni, felfrissíteni. SZÜNET!45. perc: Ismét a Tápé jutott szabadrúgáshoz a tizenhatos előteréből, Kárász Dávid lövését kivágták a védők, majd nem sokkal később véget ért az első játékrész. 44. perc: Brinszky 16 méteres lövését Ábrahámnak kellett a hosszú sarok elől vetődve kiütnie. 43. perc: Baji Renátó szövegelésért sárga lapos figyelmeztetésben részesült. 42. perc: Bal oldali ásotthalmi szögletet figyelhettünk, Kothencz Levente végezte el, a túlsóra átszálló labdát Vastag Balázs két védő közül 6 méterről tisztán fejelhette meg, a lepattintott bólintás nem sokkal ment a bal kapufa mellé. 39. perc: Nem sokkal később ismét K. Tóth durranthatta rá, ezúttal 14 méterről, az ásotthalmi portás vetődve ütötte a mezőnybe a zsugát. A félidő végére tehát ismét eljutottak a tápéiak is az ellenfél kapujáig. Gólt még nem láttunk a remek iramú rangadón, sorsdöntő lehet, melyik csapat töri meg a jeget. 38. perc: Egy szabadrúgás után K. Tóthhoz került a labda a jobb oldalon, aki váratlan mozdulattal a tizenhatos sarkától tűzte rá, Ábrahám résen volt, előredőlve vette mellre a zsugát. 32. perc: Kijelenthető: az Ásotthalom átvette az irányítást, beszorult a Tápé. Hatvani ügyesen futott el az előbb a bal szárnyon, az alapvonal közeléből szemfülesen csavart a rövidre, de a kékek hátsó alakzatának sikerült mentenie. Ezekben a percekben a Paksi-gárda jobbára a védekezésre összpontosít, a biztonságot tartja szem előtt, a sárga-feketék építkeznek, rohamoznak. 28. perc: A balösszekötő helyéről, jó 30 méterről ismét Németh P. lőhetett szabadrúgást, a bal alsóba tartó lapos bombát bravúrral, vetődve tolta ki, majd szedte össze Erdei hálóőr. 25. perc: A tápéi Kőszegi Szabolcs lerántásért megkapta az első sárgát. 35 méterről Németh Péter tűzte le külsővel a szabadrúgást, a sorfalról szögletre vágódott a labda. 22. perc: A félidő közepére kiegyenlítődött a játék. Egy ásotthalmi akció érdemel említést: egy bal oldali beadást magasan fejelt tovább a tápéi védelem, a hosszún a felfutó Rencsár József érkezett üresen, azonnal visszastukkolta a zsugát mintegy 2 méterről, oldalról. A kísérlet a felső léc tetejére hullott. 16. perc: Jobb oldali kornert csavartak középre félmagasan a sárga-feketék, az ötös és a tizenegyespont között pattogott a laszti, előbb Török András vetődve próbálta meg rálőni, de lepattant, majd Hatvani József 10 méterről fölé bombázott. Ez volt a hazaiak első igazán komoly lehetősége. 13. perc: A kezdeti percek után az ásotthalmiak is kijöttek végre a szorításból. Eljutottak egy kornerig is, amit könnyedén hárítottak a védők, majd Csáki Róbert szép esernyőcsel után élesen adott középre, Erdei Gergő azonban kilépett kapujából, s magához ölelte a bőrt. 6. perc: Nagyszerűen járatta a labdát a továbbra is fölényben lévő Tápé a bal szárnyon, Márki Kornél került lövőhelyzetbe 20 méterről, el is vállalta, s a jobb kapufát találta telibe. A kipattanó Pöszmet Tamásról a hálóba vágódott, de les miatt nem adták meg a találatot. Ezzel együtt is sokkal meggyőzőbb az elején a vendéggárda. 5. perc: K. Tóth Gyula a hazai tizenhatos bal oldalán tört be, majd 8 méterről szúrta rá, Ábrahám Tamás jól zárta a szöget, s biztosan hárított. 2. perc: Brinszky révén a vendégek lendültek támadásba a meccs elején. A rutinos irányító szabadrúgását követően szögletre pattant a bogyó, majd ugyanő tekerte középre, s az egyik védő végül ki tudta fejelni a kékek elől. 1. perc: Brinszky Adrián passzával a Tápé kezdte a mérkőzést. 16.25: Köszöntjük kedves olvasóinkat Ásotthalomról! Enyhe szél fúj, de 22-23 fok van, tehát kellemes az idő. Sárga felsőben és fekete alsóban lépnek pályára a hazaiak, míg a vendégek tiszta világoskék szerelésben futottak ki. Az ásotthalmiaknál Szlobodnyik és Kiszner sérült, míg a tápéi csapatból Simon Sz., Péter és Jenei hiányzik sérülés, Kecskés pedig eltiltás miatt. Az ifimeccset 2-0-ra a vendéglátók nyerték meg.

A megyei I. osztály első négy játéknapjának történései alapján egyértelműen kijelenthetjük, hogy rangadóvá avanzsált a Tápé vasárnapi, ásotthalmi fellépése. Az utóbbi két szezon bronzérmese ismét nagyszerűen rajtolt, Hevesi Tibor tanítványai 10 ponttal vezetik a tabellát, s most hazai környezetben nemcsak veretlenségüket őriznék meg, de leszakítanák egyik riválisukat is. Paksi Péter legényei a fordulót megelőzően 9 ponttal a harmadik helyen tanyáztak, három siker mellett csak az FK elleni idegenbeli vereség rontotta mérlegüket. Egy esetleges győzelemmel tehát akár meg is tudnák előzni Baji Renátóékat. Mivel az Algyő szombaton 5-0-ra verte a HFC II.-t, a virtuálisan az élre ugrott, így az ásotthalmiak se totojázhatnak: egy iksz (mint például a két heti a Csongráddal szembeni hazai 2-2) nem elég nekik ahhoz, hogy visszavegyék a vezetést! Mindkét együttes tele van villámgyors, képzett támadókkal, garantált tehát a látványos és izgalmas futball, a hatalmas küzdelem! Egy biztos: a vendéglátó csak akkor kerekedhet felül, ha valahogy kikapcsolja a játékból K. Tóth Gyulát! A nyáron Mórahalomról igazolt csatár a Tápé nyolc góljából eddig hatot jegyzett (ezzel holtversenyben az első a góllövőlistán), a négyből három mérkőzésen csak ő tudott beköszönni az aktuális rivális hálóőrének. Kérdés, kit bíz majd meg az őrzésével Hevesi mester! Ami a múltat illeti: a 2011/12-es idényben ősszel Tápén 2-0-ra nyert az Ásotthalom Andróczki Attila és Bárdosi Nándor találataival, míg tavasszal odahaza 3-1-re tudtak diadalmaskodni, ekkor Hatvani József, Baji Renátó és Kothencz Levente vette be Kispéter Zoltán ketrecét, míg az ellenoldalról Brinszky Adrián volt eredményes. Biztos, hogy a megizmosodott vendégek most nem adják ilyen olcsón a bőrüket! Kövesse velünk a vasárnapi megyei csúcstalálkozót!