Labdarúgás: alsóvárosi diadal Bordányban

2012. szeptember 9., vasárnap

Kiss Ferenc legénysége színvonalas mérkőzésen, nagy csatában gyűjtötte be a fontos idegenbeli sikert.

A megyei III. osztály Homokháti csoport 4. fordulójában az IKV Alsóváros a Bordány II. otthonában lépett pályára szombaton. Változatos játék után a vendégcsapat vette át az irányítást, és megérdemelten jutott vezetéshez. A 28. percben

Martonosi T.

bal oldali kapu elé ívelt labdáját

Polyák P.

közelről küldte a kapuba; 0-1. A 34. percben gyors jobb oldali támadás végén a hosszú saroknál üresen érkező

Lippai

kapujába; 1-2. A főleg helybéli fiatalokra épülő hazaiak gyorsaságukat igyekeztek elsősorban érvényre juttatni, de az Alsóváros fegyelmezett, lelkes játékának köszönhetően előnnyel vonulhatott pihenőre. Szünet után a hazaiak igyekeztek nagy elszántsággal betalálni

Szécsi Z.

kapujába, s ez némi szerencsével össze is jött. Az 55. percben középről, mintegy 20 méterről

Kozma

lőtt a jobb alsó sarokba; 2-2. Érezhető volt, amelyik együttes betalál, az be is fogja gyűjteni a három pontot. Bő negyedórával a lefújás előtt egy szépen kidolgozott akció végén a rutinos vendégeknek sikerült megszerezniük a minden eldöntő gólt: a 72. percben

Török M.

bedobásával Czibere a bal oldalról, az alapvonal közeléből ívelte be a labdát, és

Farkas M.

10 méterről bólintott a bal sarokba; 2-3. A szegediek szervezett, akaratos játékkal meg is tartották az előnyüket. Kivétel nélkül minden alsóvárosi játékos jó teljesítményt nyújtott, minden csapatrészben akadt kiemelkedő teljesítmény: a söprögető

Szalma G.

, a középpályán

Szepesi Z.

technikás megoldásai, a csatárként kezdő, majd középpályára visszalépő Hüvös L. és a győztes találatot szerző Farkas M. egyaránt kimagaslót nyújtott ezen a meccsen. Jövő hét vasárnapján ismét idegenbe utazik az IKV Alsóváros: a megerősödött Pusztamérgeshez látogat.