Kézilabda: nem bírt a gátlástalan francia bírókkal a Pick

2012. szeptember 1., szombat

Ha nem is sokgólos, de vélhetően mindenképp könnyed győzelmet aratott volna a Pick a franciaországi Grenoble-ban megrendezett felkészülési torna döntőjében, ahol a Chambéryt gátlástalanul tolták a játékvezetők.

Remekül kezdett a magyar bajnoki ezüstérmes a francia Chambéry ellen a Grenoble-i torna döntőjében.

Tóth Mihály

különösen örülhetett, hiszen nem mindennap adódik az ifjú kapusnak két magyar válogatott hálóőr mellett ilyen komoly ellenfél ellen szerephez jutni - ennek megfelelően a felvidéki származású fiatalember kiváló formában védett a kezdést követően. De nem csak hátul remekelt a csapat, hanem elől is,

Ancsin Gábor

sorra lőtte a gólokat, így 10 perc elteltével 6-3-ra, a 20. percben pedig 11-9-re vezetett a Tisza parti alakulat. Talán érezhették a gallok, hogy nem lesz ez így jó, mert egyre erősebben kezdte tolni a hazaiak szekerét a - természetesen - francia játékvezetői duó. Folyamatosan emberhátrányban játszott a Pick, egy alkalommal még hármas emberelőnyben is támadhattak a hazaiak, így talán nem is meglepő, hogy az inkorrekt viszonyok közepette a félidőben 17-16-ra a Chambéry vezetett. A szünetben a magyar csapatot ráadásul tovább sújtották: a páratlan páros piros lappal

Skaliczki László

vezetőedzőt is kiállította. Fordulás után érződött, hogy a sportszerűtlen játékvezetés miatt a meccs elvesztette sportértékét, azonban a félidő közepére erőn felül teljesítve fordítani tudtak Vadkertiék, s tartották a lépést a hazaiak bírói fogat húzta száguldó szekerével. Mi több! A hajrára kétgólos előnnyel fordult a francia csapások alatt görnyedező Pick (33-31). Ekkor azonban tetőztek a balkáni viszonyok, eldöntetett, a Pick nem nyerhet:

Zubai Szabolcs

négyperces kiállítást kapott, azaz a hátralévő időt végig emberhátrányban kellett játssza az edzőjétől is megfosztott szegedi gárda. Ezt a nyomást már nem bírták el a mieink és végül a franciák egy góllal nyertek, jóllehet ilyen körülmények között nincs győztes csak vesztes, s a legnagyobb vesztes maga a kézilabda... A csapat körében történő felháborodást mi sem jellemzi jobban, hogy

a magyar klub honlapja

egyenesen csalást kiált, s az ismertetett körülményeket figyelembe véve, nehezen hihető, hogy nem joggal teszi ezt...