Kajak-kenu: három ifi-arany a római maratoni vb-n

2012. szeptember 22., szombat

Fantasztikusan szerepeltek ifjúsági versenyzőink a római maraton világbajnokságon. Fiú K-1-ben Petró Ádám, a hölgyeknél Takács Tamara, míg kenu egyesben Bodonyi András lett aranyérmes és B-egységeink is dobogóra állhattak: Horváth Noémi ezüst-, a kajakos Havas Balázs és a kenus Varga Patrik pedig bronzérmes lett.

"Ennél szebb kezdést elképzelni sem lehet" – mondta Hüttner Csaba ifjúsági kapitány a római maraton világbajnokság első napját követően. "Szerintem még nem volt ilyen, hogy mindhárom számban aranyérmesek lettünk volna, ráadásul a B-egységeink is éremmel térnek haza..." Fiú K-1-ben

Petró Ádám Havas Balázzsal

egyetemben egy négyes bolyban lapátolta végig a versenyt, majd az utolsó futószakaszon fogta a hajóját, s úgy ellépett a mezőnytől, hogy senki sem tudta vele tartani a lépést. Havas Balázs is csak a finisben kapott ki argentin riválisától, és lett harmadik a versenyben. A hölgyeknél

Takács Tamara

hihetetlen magabiztosan versenyzett, szinte már a harmadik kört követően eldöntötte az aranyérem sorsát.

Horváth Noémi

is minden dicséretet megérdemel, hiszen a belgák 500 és 1000 méteren Európa-bajnok versenyzőjét,

Hermien Peterst

szorította le a dobogó harmadik fokára. Férfi kenuban

Bodonyi András

végig a portugál

Amorimmal

meccselt az első helyért, majd a negyedik körben ellépett és több mint 15 másodperccel verte meg riválisát, s másfél perccel a másik magyart,

Varga Patrikot

. U23-as versenyzőinknek sajnos ezúttal nem sikerült érmet szerezniük, női K-1-ben