Gémes Máté Európa trónján - gyorsasága atlétikában és fociban is érvényesül

2012. szeptember 11., kedd

Szombaton a Varsóban megrendezett VII. Nemzetközi Gyermek Atlétikai Versenyen a 11 éves Gémes Máté, a szegedi Madách-iskola tanulója 300 méteres síkfutásban Európa legjobbjának bizonyult. Hazatérte után beszélgettünk az ifjú tehetséggel.

Immár hetedszer adott otthont Varsó e nemzetközi megmérettetésnek, melyen a Lengyel Gyermek és Ifjúsági Szervezet meghívására 8 ország 1999-2001 között született ifjú atlétái vettek részt. A magyar csapatot összesen 36 fő (18 fiú, 18 leány), közöttük négy szegedi - a Titán Triatlon Club három versenyzője,

Vas Evelin, Répássy Hanna

Kovács Gergely

, valamint a Madách Imre Általános Iskola tanulója,

Gémes Máté

- képviselte, közülük utóbbi aranyérmet nyert számában, a 300 méteres síkfutásban. A korábban az RTE, nyár óta a SZEOL SC igazolt focistájaként ismert ifjú tehetség a SZEGEDma.hu-nak elmondta, hogy nemrég óta foglalkozik az atletizálással. "Az iskolában kezdtem előbb egy városi atlétikai versenyen, azt egyéniben megnyertem, majd a megyei versenyen ugyanígy, végül a diákolimpián összetettben második lettem, ott a 60 méteres futást meg is nyertem" - sorolja méltán büszkén eredményeit, ami alapján megállapítható, hogy

Menyhárt Zoltán

Tűhegyi Sára

, a Titán TC edzőinek felkészítő munkája révén Máté útja gyakorlatilag nyílegyenesen, törés nélkül vezetett fel Európa csúcsára.

A Madách Imre Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola sporttagozatos osztályának szeptembertől ötödikes tanulójától megtudtuk, pénteken korán indultak útnak a szegedi, illetve a magyar különítménnyel, s este 8-9 óra körül értek Varsóba. Mint az ifjú bajnok részletesen beszámolt róla, versenyére szombaton 13 óra 20 perckor került sor, s jó előjel volt számára, hogy szerencseszámát, a hetest kapta a pályák közül. Máté a rajt után 80 méterrel megelőzte a pályaív miatt előrébbről rajtoló 8-as pályán futó riválisát, majd onnantól végig vezetett - legkomolyabb ellenfele a hazai lengyel versenyző volt a hatoson, őt mintegy fél méterrel sikerült megelőznie sprinterünknek. "Nagyon örültem, amikor célba értem, és tudtam hogy nyertem. Nem taktikáztam, nem tartalékoltam az erőmet, az volt a célom, hogy mindig az ellenfél előtt legyek" - mondta el győzelméről. Hozzátette azt is, a pihenőidőben volt lehetőségük kisebb városnézésre is, a történelmi lengyel fővárost nagyon szépnek találta Máté. A csapat vasárnap este indult vissza Lengyelországból, s hétfőn reggel érkeztek meg Budapestre. Hétfő délelőtt az újdonsült futóbajnokot az iskolában nagy örömmel fogadták tanárai -

Tamásné Bitter Ildikó

Várkonyi Béla

testnevelők - akiknek Máté felkészítő edzői mellett nagyon sokat köszönhet, valamint osztálytársai, akikről megtudtuk, számosan közülük fociznak, vannak sportlövők, a lányok között pedig kosárlabdázók is. Városunk újabb sportreménysége - aki még nem döntötte el, a labdarúgás vagy az atlétika mellett teszi le voksát - aztán hétfő délután sietett is labdarúgó-edzésre a Felső Tisza partra. "Még nem tudom, hogy focizni, vagy futni fogok-e majd a jövőben. A focipályán jobb szélső csatár poszton játszom, itt nagyon fontos a gyorsaság, s ezt remekül is tudom hasznosítani. Mindenesetre ezen a versenyen és a megelőző hazaiakon is szeretném megvédeni címemet" - mondta magabiztosan a szélvész gyors atléta-labdarúgó.