Atlétika: eredményesek voltak a SZVSE tájfutói

2012. szeptember 18., kedd

Szeptember elején rendezték a Tájékozódási Futók Nyílt Országos Rövidtávú Bajnokságát, illetve a Pontbegyűjtő Csapatbajnokságot is. A SZVSE tájfutói mindkét helyen ott voltak.

A Zánkán a Gyermekvárosban több mint 1000 fő részvételével rendezett Rövidtávú Országos Bajnokságon a délelőtt selejtezők folyamán kategóriánként a legjobb 24 fő jutott a döntőbe. A Szegedi Vasutas sportolói közül csupán 5 fő nem tudta kvalifikálni magát a nevezett 34-ből. A délutáni finálékban a rutinosabb versenyzőknek sikerült a pontszerzés. A felnőtt nőknél

Szerencsi Ildikó

kiváló futással második lett, csupán 5 másodpercet kapott a felnőtt rövidtávú világbajnok svéd

Gustavson Linneától

, ám a magyar versenyző ezzel is aranyérmet nyert a hazai bajnokságban. Szintén a felnőtt nőknél a még első éves

Tóth Réka

a negyedik helyet szerezte meg, a junior lányoknál Szokol Mónika pedig magabiztos futással a dobogó második fokára állhatott fel.

F 65

1. Sindely Pál Következő nap Tapolca felett, Uzsa közszég határában rendezték az Országos Pontbegyűjtő Csapatbajnokságot. A tájékozódásilag és fizikailag igen nehéz terepen már sokkal jobban szerepeltek az SZVSE versenyzői. Ebben a versenyszámban a csapat mind a három tagja egyszerre indul, és a térképre berajzolt pontokat kell egymás között elosztani az egyéni képességekhez mérten, és a csapat utolsónak befutó emberének számít a csapat idejének is. A fiatalok is kitettek magukért, hiszen szinte minden csapat pontszerző helyen végzett.