Labdarúgás: nem bírt egymással az Ásotthalom és a Csongrád + FOTÓK

2012. szeptember 2., vasárnap

A várakozásoknak megfelelően nagy iramú, magas hőfokú, színvonalas, fordulatos meccset vívott a megye I. két élcsapata, a két-két gólért egy-egy pont lett a jutalmuk.

A Csongrád már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, de nem sokáig tudta tartani előnyét. A hazai gárda veszélyesebb támadásokat dolgozott ki, Bíró kapusnak többször kellett bizonyítania. A 30. percben góllá ért az Ásotthalom mezőfölénye, egy perccel később pedig érkezett a következő találat, így a vendéglátók lényegében két perc alatt megfordították a meccset. A második játékrészben egy fordulatos, izgalmas találkozó kerekedett az összecsapásból. Szinte futószalagon érkeztek a veszélyes támadások mindkét oldalon. Hol az egyik gárda, hol a másik uralta a játékot. Egy-egy beszorított helyzetet szinte mindig egy gólveszélyes kontratámadás oldott fel. Összességében azt kell mondani, hogy egy igazságos döntetlen született, az Ásotthalom - Csongrád meccsnek a legnagyobb nyertese a szép számú nézőközönség volt.

A megyei I. osztály 3. fordulójában:

Ásotthalom TE - Csongrád TSE 2-2 (2-1).

Ásotthalom, 200 néző, vezette: Szűcs Dénes (Tompai Zoltán, Szalai Szabolcs).

Ásotthalom:

Ábrahám - Török A. (Völgyi 46'), Vastag B., Bogdán (Hatvani 62'), Németh, Rencsár, Kothencz (Frank 66'), Kiszner, Csáki, Baji R., Szűcs K. Vezetőedző: Hevesi Tibor.

Csongrád:

Bíró - Tóth, Török G., Sándor, Bánfi, Zsigó (Somodi 60'), Deli, Szabó L., Sarusi (Nagy Á. 46'), Bertók, Bálint (Kovács 60'). Vezetőedző: Keller Mihály.

Gólszerző:

Török A. 2 (30', 31') illetve Bertók G. (9'), Nagy Á. (80') Hevesi Tibor:

"A meccs első háromnegyedében úgy alakult a játék képe és a helyzetek száma, ahogy szerettük volna, ám az utolsó húsz percre érthetetlen módon szétesett a játékunk, és a Csongrád újítani tudott, épp ezért igazságos döntetlen született."

Keller Mihály:

"Az első félidőben az ellenfél felíveléseivel és szabadrúgásaival nem igazán tudtunk mit kezdeni. Mire ezt rendeztük, már hátrányban is voltunk. A második felvonás kontráival jól operáltunk, az utolsó percig voltak lehetőségeink, így az ikszet igazságosnak érzem."

91. perc: A szabadrúgást Csáki ívelte középre, Bíró lehúzta a bogyót, majd harsant a hármas sípszó, döntetlennel zárult a rangadó. 90. perc: 30 méterre a kaputól rossz ütemű becsúszást mutatott be Tóth, amiért sárga lapot kapott. 87. perc: Hárompontos labdát rontott az Ásotthalom? A villámléptű Hatvani tört a tizenhatoson belülre balról, belőtt labdájára Völgyi és Bíró csúszott a rövid saroknál, továbbcsorgott a bogyó az alapvonal felé, s a felpattanó Völgyi a gólvonal előtt vágta azt keresztbe. Óriási lehetőség volt, de nem sikerült a kapuba terelnie a lasztit a csatárnak. Igen heves a küzdelem a hajrában, mindkét fél a győzelemre hajt. 83. perc: Az egyenlítést követően is támadásban maradtak a csongrádiak, s újabb ziccert alakítottak ki. Balról vitték keresztbe a játékszert, majd a védőfal mögé tették, Somodi 5 méterről nem tudta átemelni a kimozduló Ábrahám fölött, hasba lőtte a kapust. Ezt követően Rencsár kapott sárgát, mert az akció közben szabálytalankodott. 80. perc:GÓÓÓL 2-2! Góllá érett a vendégek fölénye, egyenlített a Csongrád. Egy felpassz után Nagy Ádám futott versenyt védőjével, Vastag Balázzsal, a jobb oldalon szép visszahúzós csellel csapta be emberét, majd 6 méterről a rövidbe tekert Ábrahám keze fölött. 79. perc: Somodi vállalkozott lövésre 28 méterről, a felső léc környékére szálló labdáját Ábrahám ásotthalmi kapus segítette fölé. 73. perc: Továbbra is nagyon nyom a Csongrád. Félmagas felívelés találta meg Bertókot, aki egyből az átvétel után félfordulattal lőtt 10 méterről, Ábrahám a bal alsóból tolta ki nagy bravúrral. 70. perc: Ezt igazolandó Deli bólintott 10 méterről egy jobb oldali beadás után, fejese a bal kapufa külső éléről csorgott ki. Nagyon hajtanak most az egyenlítésért a Keller-legények. 69. perc: Ismét a vendégek veszélyeztettek: a félpályánál Nagy léphetett meg, a keresztbe futó Bertókot igyekezett helyzetbe hozni, de kissé hosszú passzára jó ütemben mozdult Ábrahám, s a tizenhatos vonalánál elrúgta a bogyót. A Csongrád perceit éljük! 66. perc: Újabb ásotthalmi csere: Frank Attila állt be Kothencz helyett. Ezt megelőzően egy csongrádi ellentámadást figyelhettünk, Nagy Ádám vitte végig a bőrt a jobb oldalon, belül többen is üresen érkeztek, ám a lapos beadást Ábrahám a tizenegyespontnál kivetődve csípte el előlük. 65. perc: Csáki próbálkozhatott 30 méterről, a balösszekötő helyéről, betekert labdáját a hosszún Baji csúsztatta meg, a bal fölső sarokból Bíró ki tudta tornászni a játékszert. 63. perc: Kothencz Levente 28 méterről küldhetett rá szabadrúgást, ígéretes pozícióból, ám lökete a sorfalban halt el. 62. perc: Változtatott Hevesi Tibor is, Bogdánt hívta le a pályáról, s Hatvani Józsefet küldte be. 60. perc: Kettős cserére szánta el magát Keller Mihály. Zsigó és Bálint hagyták el a pályát, Somodi és Kovács érkeztek a helyükre. Jó iramú a mérkőzés, az ásotthalmiak is vezettek akciókat, de csak szögletig jutottak, illetve Völgyi jobb oldali lapos beadását említhetjük meg, amit ki tudott vágni a csongrádi védelem. 54. perc: A látogatók vették át az irányítást, az ő lábaikon jár a labda percek óta, ám magabiztos és jól zár az ásotthalmi hátsó alakzat. 51. perc: Deli gyűjtött be sárgát a csongrádiaktól. 50. perc: A jobb oldalon törtek ezúttal előre a hazaiak, magasan küldték középre a lasztit, Bíró nem lépett ki, így Völgyi kezelhette le a hosszú oldalon, majd közelről fölé durrantott. 48. perc: Tapogatózó játék az elején, majd egy ásotthalmi akció a bal oldalon, ám hosszú a beadás. 46. perc: Az Ásotthalom megkezdte a második félidőt. A szünetben Nagy Ádám váltotta Sarusit a vendégeknél, Völgyi Roland pedig Törököt a hazaiaknál. Egész héten vírusos betegséggel küzdött a kétgólos játékos, kifutotta magát, elfogyott az ereje. Megtette a magáét! SZÜNET!45. perc: Bertók Gábor veszélyeztetett: a jobbösszekötő helyéről a hosszút célozta meg, Ábrahám azonban számított erre, s ügyesen ütötte ki a bogyót. Ez volt az első félidő utolsó momentuma, pihenni küldte a srácokat a játékvezetői sípszó. 43. perc: Bal oldali szöglet után üresen maradt Vastag Balázs, 6 méterről azonban fölé belsőzött. Nagy lehetőséget hagyott ki az ásotthalmi futballista. 40. perc: Kontrázni tudtak a vendégek, Ábrahámmal Deli ugrott fel a beadásra a ketrec előterében, a középpályás labdával együtt ellökte a hálóőrt, így szabadrúgással jöhetett végül az Ásotthalom. 37. perc: A csongrádi Szabó L. is besárgult, miután csúnyán rátartott egy lendülő lábra a középpályán. 36. perc: Baji R. kapott sárgát sokadik faultja után. 35. perc: Az ásotthalmi gólszerzőt kellett ápolni, rossz helyen találta el a labda... 31. perc:GÓÓÓL 2-1! Itt a fordulat, alig egy perc alatt... A Csongrád még magához sem tudott térni, már meg is kapta a második gólt. Egy bal oldali felívelést nem tudtak felszabadítani a kék-fehérek, érkezett ismét Török András, aki egy ellenfelétől is szorongatva, estében, laposan lőtt 7 méterről a jobb alsóba. A duplázó 23 éves játékost a nyáron Kiskunhalasról igazolták. Mai teljesítménye alapján jó vételnek tűnik. 30. perc:GÓÓÓL 1-1! Sikerült egalizál. Jobbról, 40 méterről ívelt be szabadrúgást a kapu előterébe Csáki Róbert, Török András a védők fölé emelkedve szép mozdulattal bólintott a jobb felsőbe, Bíró csak beletolni tudott, védeni nem. 26. perc: Újabb hatalmas lehetőség maradt ki a sárga-feketék előtt. 35 méterre a csongrádi kaputól két védő között tört ki Baji Renátó, a tizenhatos vonaláig vezette, végül nem tudta elpasszolni a labdát Bíró kapus mellett, aki hárította a ziccert. 25. perc: Kis híján egyenlíteni is tudtak a hazaiak! Kothencz 45 méteres felívelése szállt át a csongrádi védők fölött, Baji Renátó 6 méterről tudott csúsztatni, centikkel a jobb kapufa mellé. Bíró nem vetődött, tőle beakadhatott volna. 24. perc: Egy elkésett becsúszásért Sarusi kapott sárga lapos figyelmeztetést. Kiegyenlített a játék, ám az Ásotthalom igyekszik átvenni az irányítást. 20. perc: Egy felívelt labdát röviden szabadítottak föl a vendégek, a bal oldalon Török András elé került a zsuga, aki betört a tizenhatoson belülre, 8 méterről lőtt, Bíró jól zárta a szöget, lábbal hárított. 19. perc: Éledezik a sokkból az Ásotthalom. A kapitány, Szűcs Krisztián futott fel a jobb oldalon, majd két csel után 28 méterről bombázott, alig fél méterrel a vendégek kapuja fölé. 17. perc: Megint Bertók kapott egy lapos keresztlabdát, az átvétel után visszacselt csinált, majd azonnal lőtt, egy védő lábán lassult le a labda, amit Ábrahám szép vetődéssel tolt ki szögletre. 16. perc: Bíró Mihály kapus hosszú indítását kellett Ábrahámnak a tizenhatoson kívülre futva, előre ugorva elfejelnie Bertók elől, akit Szűcs Krisztián nem nagyon tud semlegesíteni. 14. perc: Bertók Gábor végül is vissza tudott térni, megkapta erre az engedélyt. 12. perc: A félpályánál Bartók és Vastag Balázs ugrott föl a labdáért, a csongrádi játékos hatalmas könyököst kapott a hátába, el is terült a földön. A bíró szóbeli megrovásban részesítette a vétkest, a "sértettet" két percen át ápolták. 9. perc:GÓÓÓL 0-1! Vezetést szerzett a Csongrád, ez az Ásotthalom első kapott gólja ebben a szezonban. Egy jobb oldali hosszú, magas keresztlabdát Bertók Gábor kezelt le védője mellett a tizenhatos környékén, Ábrahám kiindult a kapujából, a vendégek támadója ügyesen ismerte föl a lehetőséget, s a portás fölött a hálóba emelt. A 25 esztendős futballistának ez már a negyedik találata volt ebben a szezonban. 8. perc: 35 méterről lőtt rá egy szabadrúgást középről Németh Péter, kísérlete másfél méterrel szállt a csongrádi kapu fölé. Aztán újra a vendégek játékosa, Bálint próbálkozott, 28 méterről tűzte rá, nem sokkal ment el a labda a bal kapufa mellett. 4. perc: Gólhelyzet ugyan még nem adódott, de veszélyes akciókat már láttunk. Előbb a vendégek részéről Bálint húzta meg a bal oldalon Szűcs mellett, beadása azonban elszállt mindenki felett, s kirúgás következhetett. A másik kapu előtt Baji R. léphetett volna ki helyzetben, de lesen állította őt meg a játékvezetői sípszó. 1. perc: Sárga mezben, fekete nadrágban és sportszárban lépnek pályára a hazaiak, míg a vendégek kék-fehér színösszeállításban pompáznak. Tikkasztó a meleg Ásotthalmon, a nyarat még nem tudta legyűrni a kora ősz itt a Dél-Alföldön. A Csongrád hozta játékba a labdát, megkezdődött tehát a találkozó. 16.20: Mindkét oldalon akadnak hiányzók is, ahogy megtudtuk a két mestertől. Az ásotthalmiak sérülés miatt nem számíthatnak a kemény középpályásra, Szlobodnyik Gáborra, valamint rutinos támadójukra, Patarcic Krisztiánra. A csongrádiaknál a csapatkapitány, Lévai Mihály dőlt ki sérülés miatt, Tompa Mór, az egyik belső védő munkahelyi elfoglaltsága, Bodor Bendegúz pedig egyetemi kötelezettsége miatt nem lehet itt. 16.15: Az ifimérkőzés ebben a pillanatban fejeződött be, 3-1-es ásotthalmi győzelemmel. 16.10: Köszönjük kedves olvasóinkat Ásotthalomról, a vasárnapi megye I-es rangadóról, ahol Baji Renátóék a Csongrádot látják vendégül. A két együttes javában melegít, már megvannak a kezdőcsapatok is, bő negyedóra múlva kezdünk.

Nagyszerűen kezdte a bajnokságot az Ásotthalom, mely mestere, Hevesi Tibor szerint ugyan még nem állt teljesen össze, nincs a legjobb formában, ám mégis mindkét mérkőzését meg tudta nyerni, mégpedig kapott gól nélkül. A Röszke ellen Hatvani József a hajrában szerzett találatával, míg Bordányban Németh Péter szabadrúgásgóljával diadalmaskodtak Szűcs Krisztiánék, akik tehát százszázalékosak a sorozatban. Menetelésüket vasárnap odahaza a Csongrád ellen folytatnák. Ami a 2010-es aranyérmest illeti, az első játéknapon hatalmas csatában mentett pontot az FK 1899 Szeged vendégeként, Bertók Gábor (2) és Szabó László találataival sikerült kiharcolnia a 3-3-as döntetlent 0-2-ről, illetve 2-3-ról felállva. Ezt követően Keller Mihály tanítványai hazai pályájukon 4-2-re verték a Szegedi VSE-t, a végjátékban eldöntve a nyílt sisakos és színvonalas ütközetet. Ezúttal az UTC-től érkezett Szabó László szerzett két, Bertók Gábor egy gólt, egy alkalommal pedig Kovács Nándor is mattolta a vendégek portását. A csongrádiak sem akarják elveszíteni veretlenségüket, éppen ezért nagyszerű mérkőzésre van kilátás Ásotthalom. Élő közvetítésünk 16.30-kor indul!