Labdarúgás: Röszkén tíz perc alatt döntött az Algyő + FOTÓK

2012. augusztus 26., vasárnap

Az első félidőben egy gyorsan jött öngól padlóra küldte a Röszkét, és a második félidőben hiába támadtak többet, a háromgólos algyői előnyt nem tudták lefaragni.

Lényegében az első 20 percben eldőlt a Röszke - Algyő megyei I. osztályú meccs. A hazaiak talán a 6. percben bekapott öngóltól roppantak meg, mindenesetre az Algyőnek ezután minden egyes támadása életveszélyes volt. Hamarosan már 3-0-ra vezetett s látogató. A játékot 70 százalékban a vendégek irányították ekkor, akár újabb gólokat is rúghattak volna Hadárék, de több ziccert is elpuskáztak. A Röszke lényegében két-három alkalommal tudott csak támadást végigvinni. A második játékrészben azonban megváltozott a játék képe. Jót tettek a hazai csapatank a szünet és a cserék, hiszen nagyobb fokozatra váltottak a röszkeiek. Igaz az első percekben még az algyőiek veszélyeztettek, de egyre több akciót vezetett

Molnár Tibor

csapata, amelyekből egy góllá vált a 71. percben. Ettől kezdve teljesen átvette a meccs irányítását a Röszke, viszont veszélyes gólhelyzeteket nem nagyon tudtak kidolgozni. Ha az első játékrészben is ezt a teljesítményt nyújtotta volna a hazai gárda, szoros és nyílt találkozót vívtak volna a felek, de a fociban a „mi lett volna, ha” kezdetű mondatok nem sokat érnek. Amiről pedig mindenképp említést kell tennünk, az a 4-5 fős „kemény mag” a kapu mögött, akik végig énekelve buzdították csapatukat.

A megyei I. osztály 2. fordulójában:

Röszke SK - Algyő SK 1-3 (0-3).

Röszke, 200 néző, vezette: Cseh Géza (Tompai Zoltán, Török Sándor).

Röszke:

Szabó - Lacak, Papdi, Bálint (Mácsai 45'), Sztuparity (Tóth 45'), Fülöp, Répás (Kovács 78'), Takács Cs., Balogh Á., Kohajda, Nagy-Torma. Vezetőedző: Molnár Tibor.

Algyő:

Szűcs - Koza, Gábor, Gonda, Daróczi, Takács R. (Farkas 85'), Hegedűs, Balogh N. (Orosházi 81'), Pataki, Bogdán (Kiss 81'), Hadár. Vezetőedző: Takács Zoltán.

Kohajda (71'), ill. Bálint (6' - öngól), Hadár (18'), Hegedűs (20')

Répás (29'), Kohajda (63') illetve Takács R. (43'), Koza (86'), Hadár (90'), Hegedűs (92') Molnár Tibor:

"Az első félidőben kialakult rövidzárlat miatt adtunk 45 perc előnyt ellenfelünknek. Ha úgy szereplünk, mint a második félidőben, akár másképp is alakulhatott volna az eredmény."

Takács Zoltán:

"Tíz perc alatt eldöntöttük a mérkőzést, teljesen megérdemelten nyertünk, 3-0 után több helyzetünket is elpuskáztuk. Meglátásunk szerint mi pedig egy szabálytalan gólt kaptunk."

VÉGE92' SÁRGA LAP Hegedűs is sárgát kapott az Algyőtől, mert ápolása után előbb tért vissza a pályára a megengedettnél. 90' SÁRGA LAP Hadár kapott sárgát, amiért akadályozta a szabadrúgás elvégzését. 89' Balogh 25 méteres szabadrúgása pattant meg a sorfalon, Szűcsnek kellett lábbal mentenie a rá startoló támadó elől. 85' Farkas váltotta Takács R.-t az Algyőben. 86' SÁRGA LAP Próbál tovább támadni a Röszke, egyik gyors akciójuknál lépett fel csúnyán Koza, sárgát kapott. 81' Kettős csere a vendégeknél: Bogdán és Balogh jön le, Orosházi és Kiss léphet helyettük a pályára. 78' Csere a hazaiaknál: Répás jön le, és Kovács mehet játszani. A mérkőzés ezen szakaszában továbbra is a Röszke dominál, próbálnak újabb gólt szerezni. Az Algyő visszaállt, kontrákat próbálnak szervezni. 71' ÓÓL!A frissen pályára lépett Szabó máris szépítéshez segítette a csapatát: bal oldali felívelését pofozta be a hosszú oldalon érkező Kohajda négy méterről. 1-368' Szabó váltotta Takács Cs.-t. 63' Egy szabálytalanság után paprikás lett a hangulat. Kohajda rúgta csúnyán lábfejen Takács R.-t, amiért sárga lapot kapott. 60' Az előző perceket röszkei akciók jellemezték, a hazaiak a széleken próbálják feltörni az Algyő védelmét. Több bedobást és szögletet is elvégeztek a röszkeiek, de az ellenfélnek sikerült felszabadítani minden esetben. 56' Pataki a jobb összekötő helyéről ívelt a védők mögé egy szabadrúgást. Hadár hét méterről bevetődve ment a labdára, amit Szabó reflexmozdulattal tolt fölé. 49' A leshatárról lépett ki Hegedűs, a tizenhatoson belülre érve kissé kisodródott, a visszaérkező védők végül felszabadítottak. 46' Kettőt cserét könyvelhetünk el a hazai csapatnál: Bálint és Sztuparity helyére Mácsai és Tóth állt be. SZÜNET45' Vége az első félidőnek! 43' SÁRGA LAP Takács R. az algyőiektől könyöklésért kapott lapot. 42' Egy jobb oldalsó szabadrúgás kötött ki a hazai kapuban, a partjelző zászlaja azonban lendült - leshelyzet miatt érvénytelennek ítélték a találatot. 39' Ismét a bal szélen, és megint csak Bogdán volt az, aki betört a tizenhatoson belülre: most laposan lőtt keresztbe, a labdára kivetődő kapus elől az érkező Hadár azonban a tizenhatoson kívülre rúgta vissza a bogyót, így nem lett semmi az akcióból. 36' A játékot továbbra is a vendégcsapat irányítja. Az ellenfél próbál helyzeteket kialakítani, de az algyőiek agresszív kitámadásaira még nem találtak ellenszert a hazaiak. 29' SÁRGA LAP Répás kapott sárga lapot. 25' Jobb összekötő helyéről Pataki életerős átlövését kellett kiütnie Szabónak. Ezt követően egy bal oldali beívelés okozott némi zavart a hazai védelemben, de végül rendezték soraikat a zöldek. 20'ÓÓL! Hegedűs tudott ziccerbe kiugrani egy összecsapásból. Egy az egyben vihette a kapusra a labdát, ziccerét először bravúrral fogta Szabó, de a kipattanó ismét Hegedűs elé került, aki másodszorra már nem hibázott, öt méterről a kapus alatt lőtt a hálóba. 0-318'ÓÓL! Daróczi jobb oldali szöglete élesen szállt be a rövid sarok felett, és a két méterre berobbanó Hadár lábát szinte telibe kapta, ahonnan bepattant a labda a hálóba. 0-212' Egy bedobás után tudott meglépni a labdával Nagy-Torma a jobb oldalon. Keresztbe lőtt labdáját azonban sikerült az algyői védőnek az érkező csatár elől szögletre rúgnia. 6' ÓÓL! Bogdán húzta meg a bal oldalt: egy csellel az alapvonalig futott, onnan erősen, félmagasan keresztbe lőtte a labdát, melybe olyan szerencsétlenül ért bele a felszabadítani igyekvő Bálint, hogy a bal felső sarokban kötött ki a labda - öngól! 0-15' A hazai kapu bal oldalánál Bogdán került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, de továbbpasszolta a labdát Hadárnak, így viszont már les lett a helyzetből 3' Takács Cs. jobb oldalról, a középpálya környékéről felpasszolta a labdát, mellyel Nagy-Torma tudott meglépni. Tizennyolc méterről próbálkozott lövéssel, de jócskán a kapu mellé durrantott. 1' A vendégek kezdhették meg a mérkőzést. 17.30 Felvonultak kezdésre a csapatok: a röszkeiek világoszöld-sötétzöld kombinációt húztak, az algyőiek pedig fehér fölsőben és kék alsó szerelésben fognak játszani. 17.20 A szombati kánikula után jelentősen kellemesebb időben játszhatnak a csapatok. Egy problémával azonban mindkét csapatnak küzdenie kell: a pálya talaja kissé kemény, mert elromlott a locsolórendszer, és még nem sikerült megjavítani. Ezt leszámítva minden adott egy küzdelmes, hangulatos mérkőzéshez. Az Algyő maradt ugyanaz a masszív, összeszokott gárda, amilyen az előző szezonban volt. A hazai együttes pedig jelentősen megerősödött, több szerbiai idegenlégiós is játszik a csapatban.

Az előző szezon negyedik helyezettje, az Algyő fantasztikusan kezdte az új pontvadászatot, hiszen a rajton odahaza 6-0-ra gázolta el a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa címvédőjét, a Csanádpalotát (gól: Hadár Attila 2, Bogdán Péter, Hegedűs Tibor, Kiss Bence, Daróczi László). Takács Zoltán alakulata ismét komoly célokat tűzött maga elé, ezért nyilvánvalóan győzelmi reményekkel (és esélyekkel) utazik Röszkére ebben a fordulóban. A tavalyi nyolcadik azonban különösen hazai pályáján mindenkire rendkívül veszélyes, senki sem mehet ellene biztosra. Bár a tavasszal remeklő gárda nyáron több meghatározó játékosát is elveszítette, a nyitányon bizonyította, hogy újra számolni kell vele: csak az utolsó előtti percben kapott góllal maradtak alul 1-0-ra az Algyőhöz hasonlóan akár a bajnoki címre is esélyesnek tartott Ásotthalom vendégeként. A közelmúlt szintén kőkemény, fantasztikus csatát ígér vasárnap délutánra. Hiszen igaz ugyan, hogy az Algyő egy éve otthon Hadár A. és Farkas Szilveszter találataival 2-0-ra verte a Röszkét, ám a tavaszi "visszavágón" Molnár Tibor legénysége nyert 2-1-re (gól: Kohajda Gergely, ifj. Major László, illetve Hadár A.), részt vállalva ezzel Bogdán Péterék dobogós álmainak szertefoszlatásából. A röszkeiek tehát ismerik a receptet, hogyan lehet két vállra fektetni az Algyőt, ám hogy ezúttal is meg tudják-e ezt valósítani, az kiderül élő közvetítésünkből!

Röszke SK:

Távozott: Szűcs Szása, Nagy Zoltán (Mórahalom), Dalibor Crkvenjakov (Kanizsa), ifj. Major László (Sándorfalva), Tóth Dávid (?), Szalma István (Szentmihály). Érkezett: Bálint Dávid (HFC), Répás Sándor (Kiskunmajsa), Mácsai Dávid (Szerbia), Lőrinc Árpád (Szerbia), Balogh Ádám (Algyő), Fülöp Csaba (Tisza Volán SC Szeged), Kovács László (Algyő).

Algyő SK:

Távozott: Tombácz Róbert (Mórahalom), Szigeti Tamás (Angliában dolgozik), Balogh Ádám és Kovács László (Röszke). Érkezett: Szűcs Marcell (Mórahalom), Pataki Sándor (Ásotthalom).