Labdarúgás: Ruzsinszki vezette sikerre a Bordányt a rajton + FOTÓK

2012. augusztus 19., vasárnap

A megyei II. osztály bajnoka kiváló meccsen verte a több kulcsemberét nélkülöző, ám fiataljaival is derekasan küzdő SZVSE-t. Ruzsinszki Ferenc duplája döntött.

A megyei I. osztály 1. fordulójában:

Bordány SK - Szegedi VSE 2-1 (0-0).

Bordány, 200 néző, vezette: Szeles Ádám.

Bordány:

Stankovics - Szabó (Dobó 61'), Bán, Bosánszki Zs., Bosánszki M., Sádt (Nógrádi 54'), Retek, Kasza, Kovács (Kozma 90'), Ruzsinszki, Füleki (Szentmártoni 68'). Vezetőedző: Bozó Csaba.

SZVSE:

Pluhár - Petrovics, Pécsek, Ágoston, Bálint D., Mazula (Kertész 40'), Németh, Papp (Gulyás 83'), Ónodi, Balogh (Törköly 67'), Szalma. Vezetőedző: Kántor Ferenc.

Ruzsinszki F. 2 (62', 86'), illetve Szalma G. (64') Bozó Csaba:

"Fontos volt számunkra ennek a három pontnak a megszerzése, hiszen igen nehéz a sorsolásunk. A következő három fordulóban az előző szezon harmadikjával, negyedikjével és másodikjával csapunk majd össze, így nagyon kellett ez a siker itt az elején. A rendkívül szervezett, fiatal vendégcsapat ellen megérdemelten nyertünk."

Kántor Ferenc:

"Továbbra is az jellemez bennünket, mint tavasszal, egyre-másra építjük be az ifjú tehetségeket. Még tovább fiatalodtunk, hiszen ma öten is az első felnőttmeccsüket játszották, illetve rajtuk kívül is léptek pályára újonnan igazolt labdarúgók. Be kell vallanunk, még nem állt, nem is állhatott össze igazán az együttes, az út elején tartunk. Ennek ellenére ragyogóan teljesített a csapat. Nagyon elégedett vagyok a mutatott játékkal azzal együtt is, hogy a végén rutinos futballistái vezetésével a Bordány ki tudta csikarni a győzelmet. A jövő a miénk, azért dolgozunk, hogy egyre jobbak legyünk."

90. perc: A játékvezető nem is hosszabbított, lefújta a találkozót, mely az újonc Bordány sikerét hozta a tartalékos (Hegyesi Zsolt arcüreggyulladás, Simon István sérülés miatt hiányzott például), de jól küzdő SZVSE ellen. Ruzsinszki Ferenc, aki az előző szezonban 41 találattal lett a megye II. gólkirálya, az élvonalban két góllal mutatkozott be. 89. perc: A hajrában mindent egy lapra téve rohamoz a SZVSE, a hazaiak faultokkal igyekeznek töredezni a játékot. 86. perc: GÓÓÓL 2-1! Góllá érett a bordányi fölény. Egy mintaszerű jobb oldali váltás után érkezett a centerezés, Ruzsinszki - ki más? - maradt egyedül középen, s higgadtan fejelt a hálóba, a zseniálisan védő Pluhár itt már nem avatkozhatott közbe. Ruzsinszki pedig ott folytatja, ahol júniusban egy osztállyal lejjebb abbahagyta! 83. perc: Papp Ádám helyett Gulyás Barnabás érkezett a vendégeknél, Kántor Ferenc ismét egy rendkívül fiatal játékos személyében avatott újoncot. Ám hogy ponttal ünnepelhet-e, még nem tudni, mert nagyon nyomnak a vendéglátók. 81. perc: Jobbról végezhetett el szabadrúgást a Bordány, amiből szöglet lett, a rövid felszabadítás után Ruzsinszki lőtt, Pluhár bravúrral mentett. 76. perc: Úgy tűnik, a hazai együttes újra be tudja szorítani ellenfelét. Folyamatosan érkeznek a beívelések és a lövések a SZVSE ketrece felé, a szegedieken sokszor a szerencse is segít, mindazonáltal Pluhár kapus és a védelem állja a sarat. Sőt, miközben ezt lejegyezzük, egy ígéretes ellencsapásra is futotta a vendégek erejéből, Szalma vezette a labdát az utolsó emberre, ám elcsúszott, így nem lett semmi az akcióból. 70. perc: Parázs hangulatú lett az ütközet, többet kezdeményez a Bordány, ám a SZVSE is felpörgött, jó kis végjátékra számíthatunk. A szegedieknél közben Törköly Tamás váltotta Baloghot, Petrovics László, Bálint Dániel és Kertész Balázs mellett tehát újabb ifjú titán kap lehetőséget, mutatkozik be a felnőttek között. Bozó Csaba is cserélt, Szentmártonit állította be, s Fülekit hívta le. 64. perc: GÓÓÓL 1-1! Igencsak felgyorsultak itt az események! Két perccel a vezető találat után máris itt az egyenlítés. Szalma ismét a balösszekötő pozíciójában kapta a zsugát, tolt rajta egyet külsővel a büntetőterületen belül, majd a hosszú felsőbe zúdította azt, Stankovics csak beleérni tudott. 62. perc: GÓÓÓL 1-0! Milyen érdekes a futball, akkor szerzett vezetést a Bordány, mikor a vendégek kerültek fölénybe. Kasza remek keresztlabdájára Ruzsinszki érkezett középen, s 6 méterről könnyedén helyezett a hálóba, ezzel a megye I-ben is megkezdte a gólgyártást. 61. perc: Szabó helyett Dobó a pályán a hazaiaknál. 60. perc: Bordányi nyomás után három hatalmas SZVSE-lehetőség. Először Szalma cselezett befelé a balösszekötő helyén, majd a hosszú sarkot célozta meg, Stankovics bravúrral tolta szögletre a löketet. Nem sokkal később a bal oldalon Szalma, Ónodi, Papp volt a labda útja, utóbbi egy csel után a kapufát találta telibe, ehhez is hozzáért azonban a portás. A szöglet után Bálint alig bólintott fölé. 56. perc: Az egyre aktívabb Ruzsinszki rengeteg gondot okoz a vendégek védelmének. Ezúttal 14 méterről tudott tüzelni, Pluhár óriási bravúrral óvta meg kapuját a góltól, ám azt kell mondanunk, érik a bordányi vezetés. Bozó Csaba is cserélt, Sádt helyett Nógrádit küldte a pályára. 51. perc: Hatalmas elánnal rohamoznak Retekék az első percekben, mindenáron meg akarják szerezni a vezető találatot. A szegediek teljesen beszorultak. Több szöglet is jelezte a hazai fölényt, Ruzsinszki, a megye II. tavalyi gólkirálya tudott fejelni az imént, ám a labda elkerülte a kaput. Nem sokkal később Sádt ágyúzott messze fölé. Az azonban egyértelmű, hogy most a piros mezesek jóval többet tesznek a gólért, mint ellenfelük. 46. perc: A Bordány kezdte a második félidőt, a szünetben egyik csapat sem cserélt. Negyvenöt percük van még arra, hogy eldöntsék, ma ki a jobb. SZÜNET!45. perc: Bán kapott egy kiváló labdát a tizenhatoson belül, lövése fölé szállt. Ez volt az első felvonás utolsó említésre méltó jelenete, gólt nem láttunk, nagy küzdelmet és taktikai csatát viszont igen. A nagy meleg is nehezíti a futballisták dolgát, ezt mindenképpen meg kell jegyeznünk. 40. perc: Az első igazán komoly lehetőség a Bordány előtt adódott. Füleki vezette keresztbe a labdát, s ügyesen vette észre a beinduló Kovácsot, elé is sikerült tennie a zsugát, ám Pluhár nagyszerű ütemben mozdult ki a ketrecből, s kapta le a csatár lábáról a játékszert. A SZVSE ezt követően cserélt, a megsérült Mazulát a fiatal Kertész Balázs váltotta. 37. perc: Továbbra is aktívabbak a Bozó-legények, míg a vasutasok inkább a kontrákra építenek. Szalma igyekszik zavart kelteni a két Bosánszki között, váltakozó sikerrel. Az előbb távolról próbálkozott a szegediek támadója, de nem talált kaput, nem úgy, mint a másik oldalon Füleki, kinek lövése Pluhár ölében halt el. 31. perc: Két távoli átlövéssel próbálkozott a vendéglátó, ám Pluhár kapusnak nem kellett közbeavatkoznia. Sádt kísérlete volt ígéretesebb, egy visszagurítást követően gyorsan tüzelt, ám picit eltévesztette az irányzékot. 25. perc: A Bordány a klasszikus 4-4-2-es felállásban igyekszik futballozni, amelyben a két Bosánszki játszik belső védőt, s Retek kezében a karmesteri pálca. A szegediek a középpályát megerősítve a 4-5-1-et választották, Szalma az előretolt ék, hozzá kellene felzárkózniuk a társaknak. Egyelőre csak gyűrik egymást a felek igazán nagy ziccer nélkül. 23. perc: A félidő közepéhez érve a SZVSE perceit éltük, több veszélyes szabadrúgás és szöglet kanyarodott a Bordány tizenhatosán belülre, ám semmi nem lett a lehetőségekből. Közben Mazula megkapta az összecsapás első sárgáját. 18. perc: Miközben továbbra is hazai mezőnyfölényről beszélhetünk, már a szegediek is elkalandoztak az ellenfél tizenhatosáig. Formás jobb oldali akció végén Papp Á. lőtte be élesen a bogyót, amit Balogh L. vett át, majd csinált egy cselt, és a földre került, a játékvezető pedig továbbot intett, mivel nem látott okot a közbeavatkozásra. 12. perc: Érezhetően kezdeményezőbbé vált a Bordány, többet birtokolja a játékszert, mint ellenfele, igyekszik járatni a labdát, kicsalogatni a vasutasokat. Retek az imént nagyszerű keresztlabdával hozta helyzetbe Kaszát, akit a tizenhatos sarkánál akasztottak. A szabadrúgást Sádt magas ívben lőtte mellé-fölé. 6. perc: Lendületesen indított mindkét fél, ugyanakkor a kapuk még nem forogtak veszélyben, küzdelmes, de ezzel együtt is óvatos és taktikus mezőnyjáték folyik a két tizenhatos között. Senki sem akar beleszaladni a késbe... 1. perc: A vendégek hozták játékba a labdát a mérkőzésen. Információ még a drukkereknek, hogy az ifimeccset elhalasztották, a bordányiak sportszerűen beleegyeztek ebbe. 17.20: Köszöntjük a kedves olvasókat Bordányból, ahol az újonc hazaiak egy erősen átalakult SZVSE-t látnak vendégül. A megye II. bajnoka tiszta pirosban, míg a Szeged kék felsőben, kék nadrágban és fehér sportszárban lép pályára. Tíz perc múlva kezdünk.

Mind a Bordány, mind a SZVSE remek tavaszt produkált, nagyszerű formában futballozott az előző szezon második felében. A bordányiak ennek köszönhetően meg tudták nyerni a megyei II. osztályú bajnokságot, s újra az élvonalban szerepelhetnek, míg a szegediek maguk mögött hagyták a veszélyzónát, s egészen a hetedik helyig futottak fel a megyei I. osztályban. Most a nyitófordulóban mérik össze erejüket, s egészen bizonyos, hogy népes közönség előtt, hiszen egyfajta labdarúgóünnepre készülődhet a vendéglátó település. Bozó Csaba együttesének jól sikerült erősítenie is a nyáron, így kellő önbizalommal vághat neki az idénynek, melynek legfontosabb célja a megye I-es tagság stabilizálása. A másik oldalon Kántor Ferenc legénységéből viszont több meghatározó ember távozott, így egyrészt még több lehetőség juthat a feltörekvő ifjaknak, másrészt viszont kérdés, hogy az új szerzeményeket mennyire sikerült beépíteni a rajtra. 17.30-tól minden kiderül!

Bordány:

Távozott: - Érkezett: Bosánszki Zsolt, Bosánszki Mihály (Balástya), Retek Flórián (Makó), Stankovics Árpád (Mórahalom), Király Zsolt (Üllés).

SZVSE:

Távozott: Dürgő Péter (Mórahalom), Hegyesi Ádám (Tápé), Márki Kornél (Tápé), Csanádi Dániel (Kistelek). Érkezett: Pécsek Tibor (Tápé), Balogh László (FK 1899 Szeged), Ónodi Ferenc (Bácsalmás), Kádár Máté (Tisza Volán SC), Pluhár Gábor (Békéscsaba), Petrovics László (Röszke), Gulyás Barnabás (Röszke), Bullás Péter (újrakezdte). A megyei I. osztály nyári adatbankja ide kattintva érhető el.