Labdarúgás: a SZVSE elleni sikerrel bulizhatott a Csongrád

2012. augusztus 25., szombat

Két olyan együttes csapott össze szombaton Csongrádon, melynek egyaránt javítania kellett az első fordulót követően. A hazaiak terve vált valóra.

A 2010-es megyebajnok Csongrád TSE a rajton 3-3-as döntetlent ért el az újonc FK 1899 Szeged vendégeként, úgy, hogy 0-2-ről, illetve 2-3-ról mentett pontot. A nyáron több kulcsemberét is elvesztő gárda azt a SZVSE-t látta vendégül, ahonnan szintén meghatározó játékosok távoztak. A szegedieknek sem sikerült a legjobban a nyitány, ugyanis 2-1-es vereséget szenvedtek a másik újonc, a Bordány otthonában. Így aztán mindkét legénység rendkívül motiváltan várta a találkozót, mivel pontra, pontokra volt szükségük ahhoz, hogy a bajnokság elején tapadni tudjanak az élmezőnyre, ne ragadjanak a (harmadik vonal átszervezése miatt különösen veszélyes) alsó zónában. A nagy melegben a vendéglátók már a 2. percben vezetéshez jutottak az UTC-től érkezett

Szabó László

találatával, ám egy szöglet utáni fejessel

Pécsek Tibor

révén a 16. percben egyenlített a SZVSE (mely ezúttal is nélkülözte sérülés, betegség miatt

Simon Istvánt

Hegyesi Zsoltot

). Továbbra is igen élvezetes maradt a találkozó, hiszen előbb a 22. percben a csongrádi

Bertók Gábor

szerzett gól, majd nem sokkal később, a 28.-ban

Szalma Gergely

remek lövéssel újra egalizált; 2-2. A szünetig már nem esett újabb találat, ám mindkét fél agilisen, gólra törően futballozott, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, jól szórakoztak a nézők. A fordulást követően Pécsek megsérült, aminek következtében

Kántor Ferenc

szegedi mesternek némiképpen meg kellett bontania az addig jól működő szerkezetet. Nyílt maradt az ütközet, az adok-kapokból aztán a csongrádiak jöttek ki jobban a hajrában. A 78. percben a csereként beállt

Kovács Nándor

juttatta előnyhöz övéit, majd a 81.-ben Szabó L. távoli szabadrúgásból elért gólja végleg eldöntötte a három pont sorsát; 4-2. Ami a folytatást illeti, a csongrádiak szeptember 2-án (vasárnap) 16.30-kor az előző két szezon bronzérmeséhez, az Ásotthalomhoz látogatnak, míg a SZVSE ugyanebben az időpontban hazai közönsége előtt is bemutatkozik, mégpedig a HFC II. ellen. A megye I-es labdarúgó-mérkőzés egyébként az egyik csúcspontja volt a megye névadó városának sporttelepén immár tizedik alkalommal lebonyolított Tiszai Sportnapnak - tudtuk meg

Kiss István

klubelnöktől. A jubileumi rendezvény reggel óvodás és kisiskolás labdarúgótornával (résztvevők: Mindszent, Szentes, Hódmezővásárhely, Csongrád), palánkos kispályás torna (csapatok: Mentősök, Hundec Kft., Tűzoltóság, Polgármesteri Hivatal, Rendőrség, Közmű Szolgáltató Kft.), valamint lábtengókupával startolt el. A felnőttek mellett több száz gyerek rúgta önfeledten a bőrt, nem törődve a kánikulával. A délelőtt folyamán volt még egyebek mellett kajakos, kenus és evezős verseny is, majd gokartviadalnak adott helyet a labdarúgópálya salakja. Délután a megye I-es ifi- és felnőttmeccs előtt összemérte erejét a csongrádi női futballcsapat és a Csongrád TSE vezetősége. A programot továbbá nemzetközi horgász-, halászlé- és kubikusétel-főző verseny, a Csongrádi Fitness SE bemutatója, illetve futóversenyek is színesítették, a napot pedig retródiszkó zárta/zárja.

A megyei I. osztály 2. fordulójában:

Csongrád TSE - Szegedi VSE 4-2 (2-2).

Csongrád, 300 néző, vezette: Ámán András.

Csongrád:

Bíró - Tóth, Török, Bodor (Sándor), Bánfi, Szeles (Zsigó), Deli, Szabó, Sarusi (Somodi), Bertók, Bálint A. (Kovács). Vezetőedző: Keller Mihály.