Labdarúgás: drámai meccsen verte az Újszentiván a Tanárképzőt + FOTÓK

2012. június 10., vasárnap

A vendégek kétszer is néhány perc leforgása alatt fordítottak, s végül a 90. percben csikarták ki a sikert, amivel még élnek a bennmaradási esélyeik az utolsó fordulóra.

A bennmaradás szempontjából sorsdöntő ütközetre került sor vasárnap délelőtt a Kisstadionban. A megye II-től négy vagy öt csapat búcsúzik a nyáron, s mind az USC Tanárképző Szeged, mind a vendég Újszentiván SE mélyen a veszélyzónához tartozott a 33., azaz utolsó előtti fordulót megelőzően. A játékosok annak tudatában futottak ki a gyepre, hogy reális esélye csak a győztesnek maradhat a záró körre. Ennek megfelelően végig nagyszerű iramú, küzdelmes, helyenként színvonalas csatának lehettünk tanúi. A fordulatos csörtében a hazaiak szereztek vezetést, majd 2-1-re fordítottak a vendégek, hogy aztán 2-2-nél érkezzen el a szünet. A második félidőben egyre jobban érződött a fáradtság a feleken. Kevesebb helyzetet és több szabálytalanságot láttunk ekkor. Mikor a hajrában a Tanárképző ismét előnybe került, drukkereik számolgathattak, hogy a sikerrel milyen lehetőségeik maradnak a folytatásra. Az Újszentiván azonban nemcsak nem adta föl, s egyenlíteni tudott, de a lefújás előtt még a győztes találatot is bevitte. Így aztán fordult a kocka: ha a vasárnapi eredmények számukra kedvezően alakulnak, a most 29 pontos újszentivániak jövő vasárnap odahaza a Szőreg ellen elérhetik még a bennmaradást, míg a 28 pontos szegedi gárda akár már ma este kieshet...

Labdarúgó megyei II. osztály 33. forduló:

USC Tanárképző Szeged - Újszentiván SE 3-4 (2-2).

Szeged, Kisstadion, 150 néző, vezette: Kovács Attila.

Tanárképző:

Bánki - Degovics, Tombácz, Terjéki, Türk, Vizi (Tóth G. 69'), Kószó, Gyüre, Gulyás, Huszár (Bázsa 69'; Szőke 75'), Ördögh (Röst 85'). Vezetőedző: Miskolczi József.

Újszentiván:

Pipicz - Tamási, Holló, Gémes, Juhász (Csobán 79'), Szalma A., Nyári, Papp (Hevesi 55'), Suhai, Szalma Z., Túri (Szécsi 50'). Vezetőedző: Terhes Zoltán.

Gólszerző:

Huszár D. (19'), Gémes Sz. (öngól 40'), Szőke D. (82'), illetve Szalma Z. 2 (22', 23'), Hevesi Á. (87'), Szécsi K. (90')

92. perc: Két perc hosszabbítást követően vége a rendkívül fordulatos mérkőzésnek, mely a veszett helyzetet nem ismerő újszentivániak 4-3-as sikerét hozta. Az Újszentiván ezzel 29 pontos, a Tanárképző maradt 28 ponton. Az esti meccsek alakulásától függően Terhes Zoltán csapatának az utolsó fordulóban odahaza a Szőreg ellen talán még marad esélye a bennmaradás kiharcolására. Elképzelhető viszont, hogy a Tanárképző már ma búcsúzik a megye II-től... 90. perc: GÓÓÓL 3-4! Ez hihetetlen, Szécsi Krisztián kilépett a védők mögé ívelt labdával, majd Bánki lábai között a hálóba gurított. Ismét pár perc leforgása alatt fordított az Újszentiván! A mindent eldöntő találatot egy csereként beállt, mindössze 16 esztendős fiatalember szerezte, aki immár négygólos a bajnokságban. Ünneplik is őt a társak! 88. perc: Hevesi újabb lövését Bánki üggyel-bajjal tudta csak menteni. 87. perc: GÓÓÓL 3-3! Elképesztő az Újszentiván, Hevesi Ákos három emberen verekedte át magát, majd 20 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Bánki kapus hiába vetődött, nem érhette el. A 23 éves újszentiváninak ez a harmadik gólja volt ebben a kiírásban. 86. perc: Egy újabb sarokrúgást követően a kétgólos Szalma Zoltán durrantott fölé. Elkeseredetten rohamoznak az újszentivániak. 85. perc: Röst Gergely váltotta Ördöghöt a szegedieknél. Az Újszentiván rendkívül idegessé vált, ívelgetik föl a labdákat, s próbálnak kibirkózni egy-egy lehetőséget, de csak szögletekig jutnak. 82. perc: ÓÓL 3-2! Vezet a Tanárképző! A leshatárról ugratták ki a csereként beállt Szőke Dávidot, aki jól fedezte a labdát, majd a tétován kilépő kapus mellett kilőtte a jobb alsót. A 27 éves futballista másodszor eredményes a szezonban, de milyen fontos ez a gólja most! Élednek a szegediek bennmaradási esélyei! 80. perc: Tamási hatalmasat lövését a jobb kapufa mellől tolta szögletre Bánki kapus. A korner veszélyesen csavarodott középre, de nem érte el senki, így a túlsó oldalon hagyta el a játékteret. A hajrában már inkább a küzdelem dominál egyébként, óriási szívvel és lelkesedéssel harcolnak a srácok, de ez az állás azt jelenti, hogy akár mindkét gárda búcsúzhat a megye II.-től még ma vagy jövő vasárnap... 75. perc: Fáradnak a csapatok, ez a hibák és a szabálytalanságok számának növekedése okán szembetűnő. Nem is csoda ez, hiszen hatalmasat hajtanak a srácok. Közben Szőke állt Bázsa helyére, azaz a csere cseréje a Tanárképzőnél. 70. perc: Kiegyenlítetté tette a játékot a Tanárképző itt a második félidő derekán, sőt, mintha aktívabb is lenne, mint ellenfele. Miskolczi József kettős cserére szánta el magát: Vizi és Huszár hagyták el a pályát, helyükre Tóth G. és Bázsa állt. 66. perc: Nem sokkal nagyszerű szabadrúgása után újra Gulyás került lövőhelyzetbe a mezőnyből, 24 méterről kínálta meg Pipiczet, az újszentiváni portás a jobb sarokból tolta szögletre a bogyót. 65. perc: Itt a válasz! Gulyás Péter 35 méteres, magas ívű szabadrúgása a felső lécen csattant, a kipattanót viszont tisztázták a sárga mezesek. 64. perc: Szalma Zoltán 26 méteres szabadrúgása centikkel ment el a jobb felső sarok mellett. Hatalmas erőket mozgósítanak a látogatók a győzelem kicsikarásáért! 63. perc: Több vendéglövést figyelhettünk. Szalma Ádám 18 méterről bombázott, a tömörülő védőknek sikerült kivágniuk. Nem sokkal ezután Gémes 35 méterről nagy erővel durrantott mellé. 59. perc: Fölényben futballoznak a vendégek, kontralehetőségekre vár a Tanérképző. A hazaiak betömörülnek, s a fő hangsúlyt a védekezésre helyezik. Az újszentivániak folyamatosan lövik a kapu elé a labdákat, ám próbálkozásaik annak ellenére sem vezettek eredményre, hogy látszik rajtuk, ebben a szakaszban döntésre akarják vinni a dolgot. 55. perc: Itt a második újszentiváni csere: Hevesi váltotta Pappot. Terhes Zoltán igyekszik frissíteni, hiszen egész egyszerűen muszáj győzniük. 54. perc: A mérkőzés első sportszerűtlen jelenete után Ördögh kapott sárgát, aki megrúgta ellenfelét. Egyre több a vita, ami érthető is, hiszen mindkét csapatot csak a győzelem tarthatja életben. 50. perc: Megtörtént az első változtatás: Túri helyett Szécsi K. érkezett a vendégeknél. Újszentiváni nyomásnak lehetünk egyébként tanúi, nagy erőkkel rohamoznak a vendégek. Közben Gulyás Péter vezetett azonban egy egyszemélyes kontrát végig a pályán, melynek végén 25 méterről fölé durrantott. 46. perc: Útjára indult a labda. Egyik csapat sem cserélt a szünetben. SZÜNET45. perc: Holló a bal oldalon tört előre, 7 méterre a kaputól Pappot találta meg a begurítása, aki ahelyett, hogy a hálóba bombázott volna, csak emelt, mégpedig Bánki hálóőr ölébe. Nagyon sok helyzettel, eseménnyel tarkított, fantasztikus félidő ért véget. Úgy érezzük, nem lesz iksz a vége, születik itt még gól, ebben biztosak vagyunk. 41. perc: Papp hatalmas lövését védte Bánki kapus. 40. perc: ÓÓL 2-2! Egy a vendégek szempontjából balszerencsés találattal egyenlített az USC. A félpályáról ívelték föl a labdát a center felé a szegediek, a menteni igyekvő Gémes Szabolcs pedig a saját kapujába csúsztatott... 39. perc: A remekül játszó Gulyás Péter egy csellel három újszentivánit vert át, sunyi, lapos löketét Pipicz oldalra tenyerelte. 33. perc: Egyre többször hallatszik a sípszó, sok a szabálytalanság mindkét részről a heves küzdelemben. A szegediek nem tudnak veszélyeztetni, a vendégek sebes szélsőtámadásaiban és beadásaiban inkább érezhető a gólveszély. 31. perc: A ritkán látható jelenet után egy összefoglaló megállapítás: a Tanérképzőt még mindig bénítja a két bekapott gól, nem tud visszatérni meccs eleji játékához. Egyértelműen az újszentivániak akarata érvényesül, akik mindent megtesznek azért, hogy növeljék az előnyt. 30. perc: Gulyás Péter iszonyatosan jól helyezetten dobott kapura egy bedobást, amit nagy nehézségek árán csípett el a fiatal portás, Pipicz Zsolt. 26. perc: A Tanárképző megpróbálja feldolgozni a sokkot, miközben megjött a vendégek önbizalma a kissé váratlan és gyors fordítástól. Jó pár szabálytalanság jelzi a meccs növekvő feszültségét. 23. perc: GÓÓÓL 1-2! Egy perc alatt fordították is a vendségek! A középkezdés után azonnal gyors támadást vezettek a vendégek, s a még bénult állapotban lévő szegediek között Szalma Zoltánt ugratták ki három passzal, ő pedig a kifutó kapus mellett 13 méterről a bal alsó sarokba gurított. A 26 esztendős futballistának ez volt a huszonharmadik gólja a bajnokságban. Ezzel a bordányi Ruzsinszki Ferenc (39) és az FK-s Dóra János (28) mögött most a harmadik a góllövőlistán, ám többekkel áll nagy csatában ezért a pozícióért. 22. perc: GÓÓÓL 1-1! Azonnal feleltek a vendégek. Fölösleges szabálytalanságot követtek el a hazaiak 17 méterre a kaputól. Szalma Zoltán a remek szögből jobbal látványosan a léc alá tekerte a labdát. 20. perc: Hasonló helyzet a másik oldalon: egy hosszan előreívelt szabadrúgást Papp az ötösről csúsztatott fölé. 19. perc: ÓÓL 1-0! Vezetést szerzett a Tanérképző, mégpedig egy kimaradt vendéglehetőség után. Szalma Zoltán az alapvonalig tört, majd a hosszúra ívelte át a labdát, a védők szögletre szereltek - nagy mentés volt, mert a kapus lemaradt a centerezésről. Az ellentámadásnál Tombáczot faultolták a félpályánál. Érkezett a hosszú felívelés, majd az elmélázó újszentiváni védők mellett egy csúsztatás, az egyedül álló Huszár Dávid pedig közvetlen közelről stukkolt a kapuba. A 22 éves futballista harmadik gólját szerezte az idényben. 16. perc: Az iram nem csökkent, de kicsit kevesebb most az esemény, mint az első néhány minutumban. Mindkét kapu elé odaérnek a csapatok, ám helyzetekről nem tudunk beszámolni. Ebben a pillanatban bár röviden szabadított föl az újszentiváni védelem, még sincs gond, mert lesen hal el az abból induló szegedi akció. 13. perc: Klasszikus, belógó középhátvéddel játszik a Tanárképző: Tombácz több alkalommal is nagyszerűen keresztezett egy-egy gyors újszentiváni kontránál, így hiába éledeznek a Terhes-legények, egyelőre nem tudtak veszélyes lehetőséget kialakítani az ellenfél kapuja előtt. 9. perc: Tűzijáték a vendégek kapuja előtt. A harcos szegediek számtalan helyzetet puskáztak el. Gulyás Péter balról húzott befelé az alapvonalnál, a rövidet vette célba, Pipicz lábbal mentett. Sarokrúgás következhetett, majd több próbálkozás, közülük Huszáré a legveszélyesebb, ami a tömörülésben álló egyik védőről pattant le. Zsinórban négy kornert végezhettek el a hazaiak, de még mindig érintetlen a látogatók hálója. 6. perc: Veszélyes Tanárképző-szöglet után a hosszún ismét Huszár bólintott, Pipicz a levegőben úszva tolta ki a labdát. Rendkívül mozgalmasak az első percek. 5. perc: A tétnek megfelelően óriási energiákkal kezdtek a csapatok, előbb a hazaiak, majd a vendégek rohamoztak. A szegedi Huszár fejesét az újszentiváni Pipicz kapus fogta, a túloldalon Gémest vágták föl szólója végén, s szabadrúgást Holló a sorfalba, a kipattanót pedig egy védőbe bombázta. 1. perc: A szegedi együttes fehér-zöld-fehérben, míg a vendégek sárga-sárga-türkiz színösszeállításban. Öt perccel 11 óra előtt meg is kezdődött a kulcsfontosságú derbi. 10.50: Ez a matiné az a matiné, melyen nem lesz happy end. Valamelyik szimpatikus és szerethető együttes nagyon szomorúan és csalódottan távozik a végén. Mindkettő benn akar maradni, sajnálni fogjuk, ha egyiktől és/vagy másiktól búcsúznunk kell. A Kisstadionban egyébként pörög a sportélet, valamennyi műfüves, homokos focipálya és a két lábteniszpálya is foglalt, a centeren pedig hamarosan indul a megye II-es kiesési rangadó.

A megyei II. osztály ősszel 16 csapattal indul, ami azt jelenti, hogy négy vagy öt együttes kényszerül búcsúra (ez attól függ, hogy ketten vagy hárman érkeznek a megye I-ből). A forduló előtt a 28 pontos Tanárképző a tizenötödik, míg a 26 pontos Újszentiván a tizenhatodik volt, azaz mindketten kieső pozíciót foglaltak el. Szegény embert az ág is húzza: a vendégeket a héten egypontos levonás is sújtotta, mert ificsapatuk sokadszor állt ki létszámhiányosan... Nos, mivel a közvetlen riválisoknak komoly pontszerzési esélyük van vasárnap, emberi számítások szerint az utolsó fordulóra már csak az őrizheti meg reálisan bennmaradási esélyeit a két fél közül, amelyik megnyeri a délelőtti ütközetet. Szögezzük le: az iksz senkinek sem jó. Ezért aztán elképesztően nagy harc várható! Ősszel egyébként a szegediek idegenben 3-1-re diadalmaskodtak az újszentivániak ellen, a gólokat akkor Suhai Edvin, illetve Kárász Dávid, Kószó Tamás és Börcsök Ákos szerezték. Miskolczi József tanár úr alighanem most is kiegyezne ezzel az eredménnyel...