Női futball: gólzáporos meccsel zárta a szezont a Szegedi AK + FOTÓK

2012. június 7., csütörtök

Sok év utáni első NB I-es szezonjának utolsó mérkőzését vívta a Szegedi AK együttese a Ferencváros ellen szerda délután, s közönségszórakoztató, gólzáporos, igaz, elvesztett mérkőzéssel zárta az idényt.

Vendég támadásokkal indult a mérkőzés, aminek hamar meg is lett az eredménye, előbb egy védelmi hibát követően megítélt büntetőt értékesített a szegedi nevelésű, utánpótlás-válogatott

Beke Adrienn

, majd

Mosdóczi Evelin

lépett jól el védőjétől, s gurított bal oldalról a hosszú sarokba (0-2). A két gyorsan bekapott gól után csatárt küldött a pályára

Cserenkó Szabolcs

szegedi vezetőedző, s a támadóbb szellemű játéknak rövidesen meg is lett az eredménye, előbb egy kapufa, majd

Zimányi Kovács Anikó

gólja formájában (1-2). Az első félidő második felében mindkét csapat több helyzetet dolgozott még ki, de újabb találat már nem született.

Fordulás után nyomás alá helyezte a zöld-fehérek kapuját a SZAK, azonban a félidő derekáig csak újabb kapufára futotta. A játékrész derekán azonban egy remek szélső elfutást követően szépen beívelt labdát fejelt Baksa Katalin a vendég hálóőr Aschenbrenner Réka kapujába, ezzel újra nyílttá téve a találkozót (2-2). Azonban az utolsó húsz perc elején a zöld sasok két újabb villanása eldönteni látszott a találkozót, amikor előbb Csiszár Henrietta vette vissza előnyüket, majd Vachter Zsófia bal oldalról éles szögből nem túl erősen kapura lőtt, kellemetlen, pattogó labda csapta be a tűző nappal szemben védő Horváth Melindát (2-4). Nem adták fel azonban a küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgázó szegedi lányok, alig lépett el két góllal a Fradi, a remekül kiugró Zimányi Kovács ismét be tudta venni kapujukat, s ismét visszajött a meccsbe a Szegedi AK (3-4). Pillanatokkal később az újbóli egyenlítés is összejöhetett volna, ám Baksa tizenhatoson belülről balról kapura lőtt labdája elkerülte a hosszú sarkot, s a jobb oldalon érkező Lipták Lilla sem érhette be a mellé guruló labdát, röviddel később pedig ismét a vendégek kapufája mentett. A szerencsére nem lehetett panasz hazai oldalon sem, amikor egy FTC-szögletnél a becsavart ívelés a felsőlécen landolt. A SZAK kimaradt helyzeteit pár perc múlva végül büntette a Fradi, Csiszár emelte át a hazai kapust (3-5). Erre is volt válasz szegedi részről, Horváth Hanna 18 méterről leadott löketét nem érte be a hosszú saroknál Aschenbrenner a 83. percben. Az utolsó perceket a nagy küzdelem közepette több kisebb-nagyobb sérülés is tarkította az alapvetően sportszerű találkozón. A hazaiak becsülettel rohamoztak az utolsó pillanatig, ám egyenlíteniük már nem sikerült, így maradt az 5-4-es Fradi-győzelem a látványos, gólzáporos mérkőzésen. A Szegedi AK számára ezzel véget ért az idei NB I-es szezont, az utolsó fordulóban szabadnaposak Szalai Ágnesék, s mivel nem sikerült legyőzni a zöld-fehéreket, így nem tudják visszaelőzni a tabella 7. helyén álló Újpestet, akiknek egyébként várhatóan nem fog gondot okozni a hétvégi zárófordulóban a múlt vasárnap a SZAK-kal szemben pontot mentő, s így a kieséstől kvázi megmenekült, biztos osztályozós Nyíregyháza legyőzése, mellyel a lilák megerősíthetik pozíciójukat. Az idei évben hosszú évek után az élvonalba visszatért szegedi női labdarúgás a szezont a tabella 8. helyén zárja. Az újonc teljesítette az ősszel kitűzött célt, bennmaradt az élvonalban, ahol az éllovasok és az alsóházi csapatok között nem egyszer osztálykülönbség volt tapasztalható, ám a tavaszra olyannyira sikerült összeállnia Cserenkó Szabolcs alakulatának, hogy nem egyszer sikerült meglepetésgyőzelmeket aratniuk, az alsóházban pedig már sokkal inkább velük egy súlycsoportban lévő ellenfelekkel szemben 8 mérkőzésből 5 alkalommal győztesen hagyhatták el a pályát, s csak a Ferencvárost nem sikerült legyűrniük - jóllehet ehhez a szerdai találkozón álltak a legközelebb. Mindez azt jelenti, hogy stabil NB I-es csapattá válhat a SZAK a következő idényben, amikor már az előrébb lépés sem tűnik lehetetlen célkitűzésnek.

Női labdarúgó NB I alsóházi rájátszás (6-10. helyért) 8. forduló (pótlás):

Szegedi AK - Ferencvárosi TC 4-5 (1-2) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Orosz, Ujhelyi, Túri. SZAK: Horváth M. (Németh Zsa. 82') - Miklós (Dóczi 58'), Kardos (Lipták 18'), Boros, Németh Zsó., Lévai, Szil, Szalai, Horváth H., Zimányi Kovács, Baksa. Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs. FTC: Aschenbrenner - Tóth B., Harsányi, Beke, Urbán, Kovács K. (Kovács Zs. 46'), Varga Sz. (Gáspár 82'), Csiszár, Mosdóczi (Faltusz 77'), Zeller, Vachter. Vezetőedző: Bubcsó Norbert. Gólszerzők: Zimányi Kovács (21', 75'), Baksa (67'), Horváth H. (83'), ill. Beke (8'), Mosdóczi (10'), Csiszár (71', 80'), Vachter (73'). Sárga lap: Kovács K. (38'), Vachter (44'). Cserenkó Szabolcs: "Teljesen más Szeged lépett pályára, mint Nyíregyházán. Mentálisan készültünk elsősorban a Fradi ellen, kielemeztük a korábbi hazai meccsnek a videófelvételét is. A védelmünket nem dicséri az, hogy sok gólt kaptunk, ám a lányok hozzáállása és az egész csapat küzdeni tudása elismerésre méltó. Úgy érzem a döntetlent megérdemeltük volna. Véget ért a bajnokság, 8. helyen zártunk, ami egy hellyel jobb, mint amit a szezon elején vártunk. Ha együtt marad a csapat és tudunk még igazolni egy-két játékost, jövőre ezen a helyezésen is tudunk javítani. Gratulálok a csapatomnak az egész éves munkáért!"

A nő labdarúgó NB I alsóházi rájátszásának (6-10. helyért) jelenlegi állása: