Labdarúgás: ismét gólképtelen volt a HFC

2012. június 18., hétfő

A labdarúgó NB III Alföld csoport zárófordulójában folytatta az elmúlt hetek sikertelen sorozatát a Hódmezővásárhelyi FC.

A vásárhelyiek az utolsó öt mérkőzésüket 2-11-es gólkülönbséget produkálva veszítették el, így nem csoda, hogy a tervezett középmezőny helyett csak a 11. helyen zárták a bajnokságot. Szolnokon, rekkenő hőségben és egy szomorú hírrel kezdődött a találkozó. A hazai klub vezetői bejelentették, hogy bár csapatuk kiharcolta a benntmaradást, ennek ellenére a következő bajnoki idényben már nem indítanak második csapatot az NB III-ban. A vásárhelyiek rendkívül tartalékosan készülődtek a kezdéshez, a szinte teljesen fiatalokból álló szolnokiak elszántabbnak tűntek a találkozó előtt. Az első negyedóra óvatos, tapogatózó játékkal, helyzetek nélkül telt el, ezért jött meglepetésként a hazaiak vezető gólja. Bal oldalról végezhetett el sarokrúgást a MÁV, a beívelt labda teljesen egyedül találta az előre húzódó

Tóth Nándort

és a balhátvéd nyolc méterről bal belsővel a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0. Válaszként a "kényszer éket" játszó

Varga Máté

lépett ki a jobb oldalon, de éles szögből a hosszú sarok mellé lőtt. A következő negyedórában érthetetlenül sok csúnya jelenet tarkította a játékot, a játékvezető sárga lapokkal próbálta megfékezni az indulatokat. Az első játékrész utolsó perceiben három egyenlítési lehetőséget is elszalasztott a HFC, előbb

Borost

küldte egy sorral előbbre. Nagy vásárhelyi fölényt hozott a szünet utáni első tíz perc, de a vendégek képtelenek voltak bevenni a szolnoki kaput. A helyzetek sora

Marton

beívelésével kezdődött, amelyet Varga Máté óriási helyzetben hat méterről, jobb külsővel a vetődő kapusba perdített, majd szintén Varga lőtt egy hosszú előreívelés után szorongatott helyzetben mellé. Felébredtek a hazai fiatalok is, ezt jelezte, hogy

Rézműves

húzott el

Horváth R.

mellett, de hatalmas ziccerben jobb külsővel mellé lőtt. Egy perc múlva Bakos lőtt 20 méterről alig fölé. A 71. percben eldőlt a találkozó sorsa, egy jobb oldali szabadrúgásra

Győrfi

remekül emelkedett fel és a védők között 8 méterről fejelt a léc alá, 2-0. Támadásban maradtak a hazaiak, akik a középpályán labdát szereztek, majd ebből Rézműves kapott kiváló ütemű kiugratást, de 16 méterről leadott lövését Kovács kapus bravúrral védte. Az utolsó tíz percben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, előbb Marton beadását a csereként pályára lépő fiatal

Király Dávid

fejelte kapura, de Gerhát menteni tudott, majd Varga Máté éles szögből leadott lövését hárította a hazai hálóőr. A másik oldalon Rézműves került ígéretes helyzetbe, de lövése

Kavaric

hátáról levágódott. Küzdött a szépítésért a HFC, de Boros beadását

Király

óriási helyzetben fölé fejelte, majd Marton beadása mindenki előtt elment a kapu előtt, így az ismét gólképtelennek bizonyuló vásárhelyiek ötödik vereségüket szenvedték el zsinorban.