Labdarúgás: győzött és megyei bajnok a Mórahalom + FOTÓK

2012. június 16., szombat

Bajnoki címet ünnepelt Szegeden a Mórahalom, hiszen a Sándorfalva hazai győzelmétől függetlenül, a SZVSE-pályán elért sikerrel Tóth Ákos együttese nyerte a megyei bajnokságot.

Visszafogottan kezdtek a csapatok a SZVSE-pályára kilátogató szépszámú közönség előtt, s a 11. percben máris vezetésnek örülhetett a mórahalmi szurkolóhad, amikor

Szőke

találatával a bajnokaspiráns került előnybe. A gól után teret engedett a hazai csapatnak a vendég alakulat, ám mintegy 10 perc elteltével visszavették a kezdeményezést a sárga-feketék, tetszetős és veszélyes támadásokat vezettek, ám előnyüket növelniük nem sikerült a szünetig. Fordulás után aztán jött a hidegzuhany: az 56. percben egy védelmi kihagyást használt ki a Vasutas és

Márki

kiegyenlített. Összeszedte magát a homokháti alakulat, különösen annak tükrében, hogy a Sándorfalva a párhuzamosan zajló találkozón magabiztosan vezetett a Kistelek ellen. Nyolc perccel az egyenlítés után az akarat meghozta gyümölcsét,

K. Tóth

révén került előnybe ismét

Tóth Ákos

alakulata. A folytatásban több veszélyes helyzetet dolgozott ki a Mórahalom, ám egészen a végjátékig nem sikerült bebiztosítani a győzelmet. Ekkor újfent K. Tóth villant, egy remek beívelést közelről fejelt a hazai kapuba, kialakítva a 3-1-es mórahalmi győzelmet jelentő végeredményt. A játékvezetői hármas sípszó után pedig megérdemelt győzelmüket, s a klub fennállásának első bajnoki címét ünnepelhették a SZVSE-stadion gyepén Tóth Attiláék.

Labdarúgó megyei I. osztály 34. forduló:

Szegedi VSE - Mórahalom VSE

1-3 (0-1). Szeged, SZVSE-stadion, 500 néző. Vezette: Lovas (Kócsó, Dobai)

SZVSE:

Weszelovszky - Hegyesi Á., Ágoston, Laczkó, Márki, Mazula (László 59'), Papp, Simon I. (Báló 70'), Dürgő, Busa, Szalma.

Kántor Ferenc.

Mórahalom:

Szűcs - Kothencz, Gyimesi, Udvari (Patarcic 46'), Mészáros, Lázár, Tóth L. (Bokányi 5', Tüskés 64'), Vojnic-Zelic, K. Tóth, Tóth A., Szőke.

Tóth Ákos.

Márki (56'), ill. Szőke (11'), K. Tóth (64', 90').

Mészáros (40'), Tüskés (77'). Kántor Ferenc:

"Gratulálok a Mórahalomnak a bajnoki címhez! Előzetesen számítottam rá, hogy a vendég együttes komolyabb játékerőt képvisel, s bár igyekeztem feltüzelni a srácokat, ez most csak ennyire volt elég. A szezon egészével elégedett vagyok, hiszen, amikor átvettem a csapatot a 14. helyen álltunk, s végül a 7. helyen zártunk."

Tóth Ákos:

"Gratulálok a csapatomnak és a sándorfalviaknak is! Ahogyan arra már a szezon vége előtt 4-5 fordulóval számítani lehetett, rendkívüli izgalmak közepette dőlt el a bajnoki cím, de így, hogy végül mi végeztünk az élen, örülök, hogy ilyen izgalmasan alakult."

18.55: Önfeledten ünneplik a pályán a mórahalmi játékosok, vezetők és szurkolók a klub 76 éves fennállásának első megyei bajnoki címét, előkerülnek a pezsgős üvegek is! Olvassa el ennek kapcsán írt cikkünket!Jelentés az alsóházi derbiről: a Tápé 1-0-ra verte a HFC II.-t, így a vásárhelyiek zártak a veszélyeztetett tizenötödik helyen. Az UTC és a Balástya már kiesett, a HFC II. akkor marad benn, ha a bajnok vállalja az NB III-at.92' Lovas sporttárs lefújja a mérkőzést, 3-1-re győzött, ezzel története során először megyei bajnok a Mórahalom! Kezdődhet az ünneplés! Közben a Tápé 1-0-ra legyőzi a HFC II-t, így a vásárhelyiek végeznek a 15. helyen.90' GÓÓÓL! 1-3! Bajnok a Mórahalom! Még nincs vége, de Szőke beadása után K. Tóth közelről fejel a kapuba, eldöntve amérkőzést! 1-3! Sándorfalván közben 4-0 már a hazaiaknak, de ez semmi sem ér számukra, ha itt marad a 2-1-es Mórahalmi vezetés.85' A gólra éhesen kiugró Busa elől remek ütemben ment haza Mészáros. 83' Szalma ad egy remek labdát Bálónak, ám a támadó lesen ugrik ki, lenget a sporttárs. 81' K. Tóth kiszorított szögből, balról tüzel a kapura, Weszelovszky nagyot véd ismét, Patarcic elé kerül a labda, blokkba lő, szöglet, azt meg kivágják a védők. 80' Patarcic fut el a jobb oldalon, a tizenhatos jobb oldalához érve tüzel futtából, Weszelovszky nagyot véd, szöglet. A sarogrúgás Kothencz felett tekeredik el a hosszú oldalra - így veszélytelenül. 77' Dürgő kecsegtető szögből, jobbról 27 méterről tekerhet kapura egy szabadrúgást, de eltekeredik a bal sarok felett. 76' Mészáros ment egy SZVSE löket után a gól vonalról egy szöglet után, amit a hosszú oldalról Márki tűzött rá. 74' Az ismételt mórahalmi gól és a hazai cserék óta megélénkült a SZVSE játéka. 70' Simon István le, Báló be a hazaiaknál. 66' Távoli kísérlet a Mórahalomnál, Tüskés suhint, Weszelovszky véd. Jelentés az alsóházi derbiről: a második félidő közepén 0-0-ra áll a Tápé - HFC II. meccs, ám a hazaiak tíz főre fogyatkoztak. Továbbra is a tápéiak tanyáznak a veszélyeztetett 15. helyen.64' GÓÓÓL! 1-2! Lázár megy el, ad egy kötényt, üresen áll K. Tóth, kapja is, bevágja a kapuba! 1-2! Most viszont a Mórahalom a bajnok. Aztán csere is, méghozzá a cserét hozzák le, Bokányi helyett Tüskés érkezik. A Sándorfalva közben 2-0-ra vezet. Jelen állás szerint most egyébként ők a bajnokok.59' Busa lesen ugrik ki, hiába gurít a hálóba, nem ér. Mazula helyett László érkezik a SZVSE-nél. 56' GÓÓÓL! 1-1! Egyenlít a SZVSE! Hegyesi Ádám az alapvonalig megy le, bead középre, ott vannak hárman is a csapattársak közül, a védő luftot rúg, Márki lekezeli a labdát és aztán 11 méterről kilövi a hosszú alsót. 53' Egy veszélyes SZVSE-akció, szöglet után Laczkó fejelt mellé. 46' A hazaiak kezdik a második félidőt. Egy csere a vendégeknél, Patarcic Udvari helyett a pályán. SZÜNET!Jelentés az alsóházi derbiről: a szünetben 0-0-ra áll a Tápé - HFC II. meccs, ami egyelőre azt jelenti, hogy tápéiak tanyáznak a veszélyeztetett 15. helyen.45' Újabb mórahalmi akció, Szőke harcol ki szögletet, veszélytelen. 44' A sarokrúgás után a beívelt labdát jó pozícióból, zavartalanul, 5-6 méterről fejelheti Szőke - mellé. 43' Lázár az alapvonalról ad középre a kapu elé, Weszelovszky előtt elpattog a labda, a kapus szerencséje hogy nincs érkező ember elég közel, szögletre ment a védő. 40' A félpályán Szalmát rúgja fel Mészáros, Lovas sporttárs sárgával díjazza a megmozdulást. 39' K. Tóth iramodik meg a bal oldalon, beível az érkező a Szőkének, aki otthagyja az elmélázó Laczkót, majd a felpattanó labdát kapásból suhintja - épp csak a bal felső mellé. 35' Tóth Attilától indult akció után K. Tóthhoz keveredik ki a labda balra, áthámozva magát a védőjén vissza ad Tóthnak, de előle már ment egy hazai védő. 33' Tóth Attila kisszöglete után visszakapva a labdát ível a hosszú sarokhoz, Szőke emelkedik ki, de mellé fejel. 32' Dürgő ugrik ki, mehetne akár kapuig is a kapott labdával, ám a védője lefutja. A másik oldalon Lázár harcol ki szögletet. 30' Tóth Attila ad remek labdát Szőkének aki leráz egy védőt, majd a következő szorításában ugrik ki, betör a büntetőterületre, futtából lő, de felpattan előtte a labda, így méterekkel fölé. 28' Tóth Attila kínálja meg egy őszinte, lapos lövéssel Weszelovszkyt 25 méterről balról, vetődve véd a portás. 25' Szőke kap egy remek K. Tóth-ívelést a tizenhatoson belül, látványosan leveszi, de már csak épphogy tud beleszúrni a labdába, Weszelovszky jól jön ki, lábbal véd. 23' Ivószünet! 22' Dürgő teker laposan kapura egy újabb szabadot 26 méterről balról, a keresztbefutó Mazula lábáról pattan vissza a laszti. A mórahalmi gól óta inkább a SZVSE a kezdeményezőbb. A Sándorfalva egyébként vezet a Kistelek ellen 1-0-ra, ám jelen állás szerint ettől függetlenül a Mórahalom a bajnok. 18' Dürgő végez el 28 méterről középről egy szabadrúgást, ami kiüti a fal egyik mórahalmi tagját. Jelentés az alsóházi derbiről: 20 perc után 0-0-ra áll a Tápé - HFC II. meccs, ami egyelőre azt jelenti, hogy tápéiak tanyáznak a veszélyeztetett 15. helyen.16' K. Tóth indítja a tizenhatosra betörő Szőkét, aki elcsúszik védője szorításában, nincs tizenegyes, de nem is történt semmi. 14' Márki veszélytelen beívelését fejeli haza Udvari. 11' GÓÓÓL! 0-1! Tóth Attila megy el a bal oldalon, előreível a tizenhatosra befutó Szőkének aki higgadtan passzol a jobb alsóba Weszelovszky mellett! 0-1! A mórahalmi drukkereknek - vannak vagy másfélszázan - van okuk az örömre! 8' Nyilván a kánikula is az oka, hogy nem eszeveszett az iram, persze a mórahalmiak óvatossága is érthető, hiszen csak győzelemmel szerezhetik meg a legbiztosabban a bajnoki címet. 5' Keresik a fogást egymáson a felek, tapogatózó játék zajlott az első öt percben, nem forogtak veszélyben a kapuk. Tóth Lukácsot váltja kényszerűségből Bokányi a Mórahalomnál. 1' A Mórahalom kezdi a meccset Lovas sporttárs sípjelére. 17.00: Lassacskán elkezdjük a sorsdöntő derbit, bevonulnak a pályára a felek. 16.55: Verőfényes, napsütötte nyári idő van, kissé talán túl meleg is, ami persze az évszakot tekintve nem meglepő... A hazaiak kék mez, fehér nadrág, fekete sportszár, a vendégek sárga mez, fekete nadrág és fehér sportszár szerelésben lépnek pályára. 16.45: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat a SZVSE-stadionból, ahol rövidesen kezdődik a Mórahalom sosdöntő meccse a bajnoki aranyéremért! Ha már érmek: az ifimeccsen a SZVSE 3-1-re nyert, ezzel ezüstérmet szerzett az ifibajnokságban! Gratulálunk!

Az utolsó fordulót megelőzően a bajnoki tabellát 78 ponttal vezeti a Mórahalom a 77 pontos Sándorfalva előtt. Mivel a rivális a Kistelek ellen odahaza minden bizonnyal begyűjti a győzelmet, az éllovasnak sincs más választása, mint diadalmaskodni a vasutasok vendégeként. Valószínűleg azonban nem lesz könnyű dolga Tóth Ákos legénységének, hiszen a SZVSE nagyszerű tavaszt produkálva 42 pontjával jelenleg a hetedik a megyei I. osztályban. A két együttes őszi mérkőzését egyébként 0-0-s félidő után 2-1-re a Mórahalom nyerte (gól: Márki Kornél - öngól, Szőke Péter, illetve Simon István). Mindkét oldalon sérülések okoznak gondot, a hazaiaknak például minden bizonnyal nélkülözniük kell első számú gólfelelősüket, Hegyesi Zsoltot. A várható kezdőcsapatok:SZVSE: Weszelovszky – László, Hegyesi Á., Laczkó, Ágoston, Németh, Márki, Simon, Dürgő, Papp vagy Hegyesi Zs., Szalma. Mórahalom: Szűcs – Gyimesi vagy Bokányi, Vojnic-Zelic, Udvari, Mészáros, Kothencz, Lázár, Patarcic, K. Tóth, Tóth A., Szőke. Beharangozó írásunk ide kattintva olvasható el.