Labdarúgás: gólzápor, Dürgő-tripla és döntetlen a SZVSE-pályán + FOTÓK

2012. június 3., vasárnap

Gólerős csatárainak köszönhetően kétgólos hátrányból is fordítani tudott a Szegedi VSE az Ásotthalom ellen, ám végül igazságos döntetlennel zárult a vasárnap délutáni gólparádé.

A vendégek kezdtek jobban, s már az 5. percben vezetést szereztek volna egy átlövéssel, ha a partjelző nem ítélte volna lesnek a góljukat megelőző szituációt. Azonban ami késik, nem múlik, a 9. percben már valóban előnyhöz jutottak, miután

Vastag Szabolcs

hagyta faképnél a védőjét, majd a kifutó

Weszelovszky

mellett önzetlenül leadott az érkező

Bajinak

, aki a kapuba pofozta a labdát (0-1). Rögtön ezután előbb Baji kapufára fejelt egy bedobást, majd pillanatok múltán ő adott az alapvonalról egy forintos labdát Vastag Szabolcsnak, aki szintén a lécet találta telibe. A 15. percben aztán a bal oldalon vezetett hazai akció végén

Dürgő

egyenlített közelről, s átvette a kezdeményezést is tíz percre a SZVSE. Aztán amikor

Hegyesi Ádám

szabadrúgása mellé szállt

Ábrahám

kapujának, a kimaradt lehetőséget azonnal büntette a remekül kontrázó Ásotthalom:

Hatvani

, Vastag Szabolcs összjáték után utóbbi terelte a kapuba a portásról kipattanó labdát (1-2). Ismét a vendégek irányították a játékot, s a 36. percben úgy festett, el is döntik a találkozót, amikor ismét Vastag és Hatvani játszott össze egy ellentámadás során, s ezúttal az utóbbi nem hibázott közelről (1-3). Egy-egy kimaradt, kecsegtető szögből elvégzett szabadrúgást követően aztán a félidő hajrájában jött Dürgő ismét, s előbb jól eltalált lövése kötött ki a jobb alsóban, majd egy kapu elé belőtt labdát pofozott közvetlen közelről ugyanoda (3-3).

Fordulás után továbbra is élénk futballt produkált mindkét csapat, az eredménynek megfelelően kiegyenlített játék zajlott. Árnyalatnyival a hazaiak tűntek veszélyesebbnek, ezt nyomatékosította előbb Márki alapvonal közeléből kapura engedett lökete is - melyet azonban Ábrahám kapus magabiztosan húzott le - valamint Laczkó Zsolt két perccel későbbi fejese is egy SZVSE-szabadrúgás után. Aztán a félidő derekán fordult a kocka, míg az első félidőben a vasutasok zakatoltak az eredmény után, úgy a 72. percben Hegyesi Zsolt ugrott ki remek ütemben s a kapuig gyalogolva a labdával könnyedén gurított Ábrahám mellett a bal alsóba (4-3). Több veszélyes kontra követte a hazai találatot, bár ezek veszélyt nem jelentettek az Ásotthalom kapujára. A hajrában Pataki balról beívelt szabadrúgását, majd a hazai kapu előtti kavarodást követően Vastag Balázs egalizált (4-4). Az egyenlítő gól után utolsó erőtartalékaival kezdett rohamozni a vendégalakulat, ám visszafordítaniuk már nem sikerült a meccset. Az utolsó percekben Dürgő lesállás miatt meg nem adott gólja paprikázta a kedélyeket, azonban a közönségszórakoztató 4-4-es döntetlen még így is igazságosnak tekinthető, ezen a találkozón igazából egyik csapat sem érdemelt győzelmet.

Labdarúgó megyei I. osztály 32. forduló:

Szegedi VSE - Ásotthalom TE 4-4 (3-3) Szeged, SZVSE-stadion, 150 néző. Vezette: Farkas Cs. (Zelman, Halma) SZVSE: Weszelovszky - László (Nagypál 80'), Hegyesi Á., Laczkó, Mazula, Simon I., Németh V. (Báló 56'), Márki, Szalma, Dürgő, Hegyesi Zs. Vezetőedző: Kántor Ferenc. Ásotthalom: Ábrahám - Vastag Sz., Vastag B., Rencsár, Németh P., Pataki, Kothencz (Frank 69'), Bárdosi (Tari 78'), Hatvani, Baji, Szűcs K. Vezetőedző: Hevesi Tibor. Gólszerzők: Dürgő (15', 40', 43'), Hegyesi Zs. (72'), ill. Baji (9'), Vastag Sz. (24'), Hatvani (36'), Vastag B. (83'). Sárga lap: Dürgő (78'), ill. Bárdosi (47'). Kántor Ferenc: "Ebben a meccsben benne volt minden, győzelem, döntetlen és vereség is. A sok gól miatt a nézők jól szórakozhattak, én mint edző nem annyira, hiszen rengeteg hibával játszottunk, főleg védekezésben, azt egyenesen tragikusnak ítélem." Hevesi Tibor: "Igazi közönségszórakoztató mérkőzést vívtunk. Sajnos az első negyedórában lőttünk két gólt és két kapufát, mégis 1-1 volt az állás. Mindkét csapat esetében a támadójáték dominált, a védekezés mindkét csapatnál hagyott némi kívánnivalót maga után. Összességében a döntetlen reális, nem érdemeltünk győzelmet."Ifjúsági mérkőzésen: SZVSE - Ásotthalom 13-1