Labdarúgás: csanádpalotai meglepetésgyőzelem a megyei magyar kupa döntőjében + FOTÓK

2012. június 13., szerda

Megállíthatatlanul menetelt végig a Csanádpalota a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa küzdelmei során, minden esélyesebb ellenfelét legyőzte, s a döntőben is diadalmaskodott a Mórahalom együttesével szemben.

Kupacsata a javából! Aki kilátogatott ma a SZEGEDma.hu Csongrád megyei magyar kupa döntőjére a Felső Tisza parti stadionba, ilyen röviden is jellemezhetné az összecsapást. Fordulatos, küzdelmes derbit vívott szerda este egymással a megyei első osztályú bajnoki címre törő Mórahalom és az ugyanott már biztos tizedik helyezett Csanádpalota csapata. A mérkőzés első harmadában már meggyőző fölényben futballozott a homokháti alakulat. Három-négy gólhelyzetet is kidolgoztak, de nem jött össze Szőkééknek a hálót érő találat. A kontrajátékra berendezkedett csanádpalotaiaknak viszont igen: két lehetőségből kettőt értékesítettek az első félidőben. A labdabirtoklás és a játék szervezésének mérlege

Tóth Ákos

tanítványai felé billent, nem is csekély mértékben. Nem kis szerepe volt

Bordás

kapusnak abban, hogy csak későn, az első félidő végén tudták bevenni K. Tóthék a csanádpalotai kaput. A második játékrészben ismét a vendégek szereztek újabb találatot, ismét egy tipikus kontrajátékot követően. Ezután szinte ugyanúgy folyt a játék, mint az első félidőben: a Mórahalom próbálkozott, a Csanádpalota állta a sarat. A 92. percben már a negyedik találatot könyvelhették el

Koczkás Zoltán

fiai. A kupagyőztesek mellett a nézők voltak még nyertesei a 90. percnek, helyzetekkel, tetszetős támadásokkal teli, izgalmas kupameccset láthattak.

Labdarúgó SZEGEDma.hu CSMMK döntő:

Mórahalom VSE - Csanádpalota FC 1-4 (1-2)

Szeged, Felső Tisza parti stadion, 300 néző. Vezette: Madácsi János, Szalai Szabolcs, Túri Tamás.

Mórahalom:

Stankovics - Bokányi, Vojnic-Zelic, Udvari, Mészáros (Tüskés 46'), Kothencz, Lázár, Patarcic (Varga K. 65'), K. Tóth, Tóth A., Szőke.

Tóth Ákos.

Csanádpalota:

Bordás - Cost, Sepsik (Varga R. 82'), Veréb (Zsigmond 89'), Varga Cs., Trényi, Savin, Bimbo (Apostol 74'), Halász, Szellelki, Csókás.

Koczkás Zoltán.

Gólszerző:

Szőke P. (39'), ill. Csókás Cs. (26'), F-T. Bimbo (35', 53'), D. Cost (92').

Mészáros, Tüskés, Udvari, ill. Trényi. Tóth Ákos:

"Hiába játszottunk fölényben, s alakítottunk ki több gólhelyzetet, a gólokat mégsem mi rúgtuk, hanem az ellenfelünk. Gratulálok a Csanádpalotának a megyei magyar kupa elnyeréséhez."

Koczkás Zoltán:

"Készültünk erre a mérkőzésre, főleg mentálisan, hiszen sok játékosom még soha nem állt ilyen siker kapujában, hogy megyei magyar kupát nyerhet. Taktikánk a kontrajátékra épült, ami maximálisan működött. El kell ismernünk, hogy a labdatartás nagyjából 70-30 arányban az ellenfél javára kedvezett, de mégis mi rúgtuk a gólokat. Az országos táblán szeretnénk komolyabb ellenfelet településünkre hozni, az első körön túljutva akár egy NB I-es csapatot is."

19.50: A magyarkupa-ezüstérmes mórahalmiaknak és a győztes csanádpalotaiaknak Nógrádi Tibor, a Magyar Labdarúgó-szövetség területi igazgatója, valamint Pintér M. Lajos, portálunk főszerkesztője adja át a medáliákat. 93' Középkezdés után Madácsi sporttárs lefújja a találkozót. Meglepetésre 4-1-es győzelmet aratott a Csanádpalota a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntőjében! 92' GÓÓÓL! 1-4! Cost iramodik meg a bal oldalon, befut a tizenhatoson belülre, majd rálövi, és telibe kapja a hosszú oldali kapufát! De nincs vége! A kipattanó az érkező apostol elé kerül, aki tologatja kicsit, majd 14 méterről rátekeri, Stankovics kiüti - egyenesen Cost elé, aki laposan gurít ismét a hosszúra, ezúttal már a kapufán belülre! 1-4! 90' Madácsi játékvezető öt percet hosszabbít. 89' Udvari adja be a labdát, Lázár veszi le hat méterre a kaputól mellel, majd továbbível Szőke felé lövés helyett - és ennyi a helyzet, mert elszáll a csatár feje felett a zsuga. Zsigmond érkezik a megsérült Veréb helyett. 87' Előbb K. Tóth emel a kapu elé, Bordás kiöklözi, majd elesik, Kothencz rálövi, hárman állnak a gólvonalon, blokkolják, Szőke ismétel, aztán elveszik a lábak erdejében a játékszer. Hősies csanádpalotai védekezés! 86' Újabb csanádpalotai ziccer, Veréb oldalhálóba lő. Aztán lent marad, talán meghúzódhatott. 85' Bordás vetődik jól K. Tóthnak a balösszekötő helyéről leadott 15 méteres, kellemetlen, pattogós löketére, szögletre tolja. A korner veszélytelen. 84' Apostol ismét remek helyzetben a tizenhatoson belül, de eltologatja a labdát, mentenek. 82' Varga R. érkezik Sepsik helyére a Csanádpalotánál. 79' Vojnic-Zelic durrant rá 23 méterről, fölé. 76' Meddő mezőnyfölényben a Mórahalom, néha egy-egy kontrakísérlet töri meg csanádpalotai részről. 74' Az első csere a Csanádpalotánál, Bimbót váltja Apostol. 72' Tóth Attila küldi kapura a labdát jobb oldalról 28 méterről futtából, magához öleli a bogyót Bordás. 69' Bimbo a meccslabdát hagyja ki! A bal oldalon fut fel a labdával, lehagyja a védőjét, rosszul jön ki Stankovics, kifelé viszi el mellette aromán csatár, majd kiszorítva kapura gurít, a kapufa ment végül... 67' Udvari rántja vissza a jobb szélen kiugrani szándékozó Veréb Tamást, sárga lap ez is. 65' Vojnic-Zelic 22-ről durrant kapura középről, Bordás nagyon nyugodtan nézi ahogy mellé száll. Csere, Varga K. jön Patarcic helyére. 61' Tóth Attila szöglete jól csavarodik, kiüti Bordás portás, egyenesen a tizenhatoson kívül álló Vojnic-Zelicnek, aki kapásból durrant, az ötösön belül akad el egy lábban. 57' Patarcic indul saját térfélről, forintos labdát kap jobbról, elgyalogol vele a kapuig, majd luftot rúg a labda felett a tizennégy méterre a kaputól. Ebben bizony több volt! 53' GÓÓÓL! 1-3! Csókás labdájával Bimbo lép ki Tüskéssel a nyakában, a tizenhatoson belülre érve elrúgja a rövidre, beleér Stankovics, de csak beljebb paskolni tudja, 52' Szellelki most 35 méterről bikázza rá a szabadrúgást, ez sokkal rosszabb mint az előző volt. 50' Mészáros mellett menne el Bimbo majd nagyot esik, szabadrúgást ítél a spori, Szellelki jól tűzi rá, de mellé. A szabálytalanság egyébként egyértelműen gólhelyzetben kiugró ember ellen történt, ennek ellenére elmaradt a lap. 46' A mórahalmiak kezdik a második félidőt. Egy csere volt, az épp a sárga-feketéknél, Mészárost váltotta Tüskés. Bemutatkozásul alaposan lerúgja a Veréb Tamást. Sárga. Érdekes első félidő után vagyunk! Gyakorlatilag végignyomta a játékrészt a megyeegyes bajnokaspiráns Mórahalom, ugyanakkor a Csanádpalota két gólt szerzett két támadásából. Tóth Ákos együttesének nagy szerencséje, hogy sikerült a félidő hajrájában szépíteniük, így továbbra is nyílt a mérkőzés és a megyei kupa sorsa.SZÜNET!45' Madácsi játékvezető véget vet a jó iramú első félidőnek. 43' Bimbót vágják fel a mórahalmi térfél közepén. A szabadrúgás magas ívben száll kapu elé, jól jön ki Stankovics, le is húzza. 39' GÓÓÓL! 1-2! Tóthtól indul az akció, majd egy védő rosszul próbál felszabadítani, Szőkéhez pattan a labda, aki leveszi, majd a hosszú alsó sarkot lövi ki, 1-2! 38' Bimbo egyedül mehet kapura egy remek labdával, beérik a védők, egy csel után lő - nagyon rosszul, méterekkel mellé és fölé száll a bogyó a ketrecnek. 35' GÓÓÓL! 0-2! A villámléptű Cost megy el a bal oldalon, majd megjátssza Verébet középen, aki átveszi, majd külsővel kiugratja két védő között Bimbót, aki a kapus mellett a hosszúba passzol, 0-2! 34' Trényi szabálytalan a saját tizenhatos előtt a bal oldalon, sárga a jutalma. A szabadrúgást mellé-fölé durrantja a Mórahalom. 31' Két veszélytelen mórahalmi szöglet Tóthtól és K. Tóthtól. 26' GÓÓÓL! 0-1! Szépen hámozza át magát két védőn Csókás, majd a hosszú sarokra célozva emeli át Stankovics kapust, benn is a labda a hálóban, 0-1! 25' Mórahalmi helyzetek futószalagon, most is Tóth Attila jó 28 méterről, fölé-mellé. 24' Sepsik tör be ismét a mórahalmi tizenhatoson belülre, de szerelni tudják a védők. Az ellentámadásból K. Tóth csinál egy visszahúzós cselt, majd legurítja Tóth Attilának, aki kapura suhint, Bordás véd nagyot. 21' Bokányi rúgja fel kőkeményen a félpályán Sepsiket, majd Savin kontrázik, de az utolsó pillanatban, az ötösön belül kivágják előle a mórahalmi védők. 16' A tizenhatos bal sarkánál ugrik ki ziccerben Mészáros, de Bordás jól zárja a szöget, lábbal védi a lövést. 15' Patarcic kap forintos labdát a tizenhatoson belül a jobb oldalon, rá is gurítja a hosszúra, Bordás szedi fel Szőke elől a kipattanót. 14' Szőke ismét egyedül ugrik ki, majd átemeli a kapust - és a kaput is. 12' K. Tóth most az alapvonaltól ad vissza középre, Patarcic azonban csúnyán mellé durrant. 11' K. Tóth veszi le remekül a beívelést az ötösön, de már nem tud kapura lőni, szögletre mentenek előle. 9' Két gyors mórahalmi szöglet, a második után a beívelést Kothencz fejeli vissza a hosszú kapufához, Halász fejjel ment a gólvonal előtt. Érezhetően a csanádpalotai térfélen zajlik a játékot. 6' Koczkás mester hangot ad véleményének a sokadik sípszó után, hogy a spori nem engedi a test-test elleni játékot. Tóth Attila jobb összekötő helyéről tekert a kapu elé, Udvari elől kifutva rúgja ki a bőrt Bordás kapus, de már lest int a partjelző. 4' Udvari fejel a kapu mellé egy újabb mórahalmi akció végén. 1' A Csanádpalota kezd. Máris Mészáros vezeti le a labdát a szögletzászlóig, majd beível, kicsit hosszan érkezik Szőke elé, kirúgás. 17.55: Enyhe fújó szélben, vakító napsütésben lépnek pályára a csapatok. A mórahalmiak sárga mez, fekete nadrág, fehér sportszárban, a csanádpalotaiak fekete-fehér felsőben, fekete nadrágban, fehér sportszárban fognak játszani. Hamarosan kezdünk... 17.50: Javában melegítenek a csapatok, még tíz perc a kezdésig. A rekortánpályán közben atlétaedzés zajlik. 17.40: Sok szeretettel köszöntjük Olvasóinkat és a monitor előtt szurkolókat a Felső Tisza parti stadionból, ahol rövidesen kezdődik a SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupa döntője a Mórahalom és a Csanádpalota csapatai között!

Az utolsó felvonáshoz érkeztünk a labdarúgó SZEGEDma.hu Csongrád Megyei Magyar Kupában, szerda estére eldől, kinek a vitrinjébe kerül a portálunk által felajánlott díszes vándortrófea, melyet egy évig a Tisza Volán SC Szeged őrizhetett. A szegedi Felső Tisza parti stadion centerpályáján 18 órai kezdettel a kupasorozat két meglepetéscsapata, a megyei I. osztály éllovasa, a Mórahalom VSE, illetve a megye I-ben a tizedik helyen tanyázó Csanádpalota FC néz farkasszemet. Az elődöntőben NB III-as gárdákat búcsúztattak, de mire mennek egymással az aranycsatában? A győztes - amellett, hogy átveheti a serleget - az MLSZ megyei igazgatósága jóvoltából 80 ezer, a vesztes 60 ezer forint jutalomban is részesül. A végeredménytől függetlenül már mindkét együttes feljutott a magyar kupa 2012/13-as kiírásának országos főtáblájára az NB II-es Szeged 2011 társaságában. A találkozón nincs hosszabbítás, döntetlen esetén azonnal büntetőpárbaj dönt. A belépés ingyenes! A döntő előtti beharangozó írásunkat a két vezetőedző nyilatkozatával ide kattintva olvashatják el.

A két együttes útja a fináléig:

Elődöntő:Mórahalom VSE – Tisza Volán SC Szeged 3-3 (3-1); büntetőkkel 8-6. Gól: Szőke P. 3, ill. Gyimesi L. (öngól), Rácz D. 2 Csanádpalota FC – Makó FC 2-1 (2-0). Gól: Kukucska G., Kiss Z., illetve Bánóczki D. Negyeddöntő:Mindszent SE - Mórahalom VSE 3-4 (2-2).Gól: Mihály R. 2, Bartucz M., illetve Tóth A. 2, K. Tóth Gy., Szőke P. Csongrád TSE – Csanádpalota FC 1-1 (1-1), tizenegyesekkel: 5-6. Gól: Szeles D., illetve Sepsik I. Nyolcaddöntő:KSE Balástya – Mórahalom VSE 1-3 (0-0). Gól: Bosánszki M., illetve Batancs Zs. (öngól), K. Tóth Gy., Tóth L. Kiskundorozsmai ESK - Csanádpalota FC 0-1 (0-1). Gól: A. Sas 2. forduló:Mórahalom VSE - Nagymágocs SE 7-0 (5-0). Gól: Varga K., Gyimesi N., Lázár G. 2-2, Patarcic K. A Csanádpalota FC erőnyerő volt.1. forduló:Maroslele SE - Mórahalom VSE 1-4 (1-0). Gól: Németh R., illetve K. Tóth Gy. 2, Tóth L., Patarcic K. A Csanádpalota FC erőnyerő volt.