Vizilabda: véget ért az alapszakasz az OB I/B-ben

2012. május 1., kedd

A hétvégén lejátszott 18. fordulóval befejeződtek a küzdelmek az OB I/B-s vízilabda bajnokság "A" csoportjában. A zárófordulóban sajnos egyik megyei csapatunk sem tudott nyerni, a hazai döntetlennel a Szegedi Vízipóló Suli lecsúszott az alapszakasz dobogójáról, míg a Hódmezővásárhelyi VSC szintén hazai környezetben szenvedett vereséget a Kecskeméti Sportiskolásoktól, így nem tudtak előre lépni a kilencedik helyről. Május első hétvégéjén a rájátszással folytatódik a bajnokság a magyar második vonalban.

Szegeden a vendég Neptun SE az ötödik helyezése megőrzésért, míg a hazaiak a dobogó megtartásáért szálltak vízbe. A tét szegedieket nyomhatta jobban, mert az első negyedben a fővárosiak végig vezettek (6. perc: 0-2, 7. perc: 1-3). A második negyedben három és fél percnyi játék után sikerült először egyenlíteni

Török András

előnyből lőtt góljával a vendéglátóknak (12. perc: 3-3), majd

Nádasdi Gergő

találatával a 22. percben vezetett első alkalommal a Szeged (5-4). A befejező negyed elején visszavette a vezetést a fővárosi gárda (26. perc: 5-6), majd a következő négy percben felváltva estek a találatok (29. perc: 7-7). Másfél perccel a lefújás előtt

Nádasdi Zala

újra a hazaiak felé billentette a mérleg nyelvét, de a kapusként kezdő, az első negyed után azonban mezőnyre váltó

Dobrica

szabaddobásból egyenlített és ezzel a Neptun elvitt egy pontot az újszegedi uszodából. Az elvesztett két pont sokba került az Éles-fiúknak, hiszen riválisaik győzelmével leszorultak az alapszakasz dobógójáról és negyedik helyezettként az OB I/B B csoportjának győztese, az EKF EGERFOOD-IMOLA lesz a rájátszásban az első ellenfelük.

Vízilabda OB I/B "A" csoport 18. forduló:

Szegedi vízipóló Suli - Neptun VSC 8-8 (2-3, 1-0, 2-2, 3-3)

Szegedi Sportuszoda. Vezette: Horváth Cs., Marnitz M.

SZVPS:

Molnár D. - Nádasdi Z. 1, Palotás 1, Németh Z. 1, Tóth D., Makra Zs., Barna T. 2.

Török A. 1, Hulmann, Katona, Zsigri, Nagy L. 1, Nádasdi G. 1.

Éles Vilmos. Neptun: Dobricza - Hajós 1, Jex 1, Sármezei, Simon P. 2, Ábel 1, Földesi.

Klie, Kovács L., Osváth 1.

Halász Miklós.

Gólok emberelőnyből:

3/9, ill. 1/8

Gólok ötméteresből:

1/1, ill. 1/1. Vásárhelyen a Szegedi VPS egyik nagy riválisa, a Kecskemét vendégszerepelt, de sajnos a HVSC nem tudott pontot szerezve segíteni az Éles-csapatnak. Mindkét együttes számára komoly volt a tét, hiszen a fiatal kecskemétiek az alapszakasz dobogójáért küzdöttek, míg a HVSC győzelme esetén még megelőzhette volna az előtte álló szolnokiakat és akkor nem a kiesés elkerüléséért, hanem a 9-16. helyezésért játszhattak volna tovább. Nos a kérdés gyorsan eldölt, a vásárhelyiek csak öt percig tudtak ragadni a vendégekre (2-3), innen azonban ellépett a Kecskemét (13. perc: 2-7). A folytatásban a remekül játszó

Varga István

vezérletével tovább nőtt a sportiskolások előnye (20. perc: 3-12). Nyolc gólos (5-13) vendég előnnyel kezdődött az utolsó negyed, a vendégeknél mindenki játéklehetőséget kapott, míg a vásárhelyiek becsülettel harcoltak és

Hajdú József

góljaival sikerült is jelentősen szépíteni az eredményen. A HVSC a kilencedik helyen zárva körmérkőzéses rájátszásra kényszerül az OB I/B-ben való benttmaradásért a Csabai Csikefogók, valamint a "B" csoportban utolsóként végzett Bánki Vízisport Egyesület csapataival.

Hódmezővásárhelyi VSC - Kecskeméti Sportiskola 9-14 (2-4, 1-5, 2-4, 4-1)

Hódmezővásárhely. Vezette: Csanádi Zs., Marjay Zs.

HVSC:

Bodor - Vígh Sz., Szabó J. 1, Kristó G. 1, Hajdú J. 4, Pölös 1, Vígh Cs.

Frankó (kapus), Fodor 2, Orosz, Kristó V., Gallyas, Könyves.

Török Sándor.

Kecskemét:

Harkai - Varga I. 4, Bácsi 2, Hartman 1, Kiss Á. 3, Jenei, Heródek 3.

Szilágyi B. (kapus), Szabó B., Bajáki, Varga B., Simon G., Dongó T. 1.

Simon Gábor.

4/10, ill. 4/8.

0, ill. 1/2.

Gallyas.

A 18. forduló további eredményei:

BVSC-Zugló Tipo - Csabai Csirkefogók 22-11, Angyalföldi Sportiskola - Szolnoki FI-KÖZGÉP 14-12, MAFC - Hegyvidék-YBL WPC 4-17.

Az OB I/B A csoport alapszakasz végeredménye:

1. Hegyvidék-YBL WPC 18 15 2 1 228-131 47 2. Kecskeméti SI 18 12 1 5 191-132 37 3. BVSC-Zugló Tipo 18 12 1 5 216-161 37 4. Szegedi VPS 18 11 2 5 203-166 35 5. Neptun VSC 18 9 3 6 168-163 30 6. Angyalföldi SI-DSE 18 9 2 7 185-189 29 7. MAFC 18 7 0 11 172-199 21 8. Szolnoki FI-KÖZGÉP 18 2 4 12 166-214 10 9- Hódmezővásárhelyi VSC 18 1 5 12 177-245 8 10. Csabai Csirkefogók VK 18 0 4 14 149-255 4

Felsőházi rájátszás az OB I/B 1-8. helyért:

(A/1) Hegyvidék-YBL WPC - (B/4) Újpest Vízilabda UPSE (A/2) Kecskeméti Sportiskola - (B/3) Vízmű-HPVK-ESMTK (B/1) EKF EGERFOOD-IMOLA SC - (A/4) Szegedi Vízipóló Suli (május 5 Eger, május 12 Szeged) (B/2) KSI SE - (A/3) BVSC-Zugló Tipo

Rájátszás az OB I/B 17-19. helyért:

1. forduló (május 5): Csabai Csirkefogók VK - Bánki VE 2. forduló (május 12): Bánki VE - Hódmezővásárhelyi VSC 3. forduló (május 19): HVSC - Csabai Csirkefogók VK 4. forduló (május 26): Bánki VE - Csabai Csirkefogók VK 5. forduló (június 2): HVSC - Bánki VE 6. forduló (június 9): Csabai Csirkefogók VK - HVSC