Vízilabda: kikapott a Reccótól, 3. helyért játszhat a Vasas

2012. május 11., péntek

A Vasas 12-5-ös vereséget szenvedett az olasz Pro Recco együttesétől a férfi vízilabda Bajnokok Ligája Nagyváradon zajló Final Fourjának pénteki elődöntőjében.

Jól kezdett az olasz sztárcsapat, ugyanis első két támadásából - mindkét alkalommal emberelőnyből - gólt szerzett. Ugyanakkor a friss magyar bajnok Vasas is értékesítette első fórját

Brguljan

révén. Az olaszok kőkemény védekezésükkel teljesen "kiszorították" az angyalföldieket, támadásban pedig magabiztosan használták ki az emberelőnyöket, így 4-1-re vezettek az első negyed után. A folytatásban is inkább a Recco akarata érvényesült,

Molina

növelte is az előnyt. Támadásban nem tudott változtatni a Vasas, hátul azonban feljavult a magyar együttes,

Nagy Viktor

ötméterest is hárított. Nem sokkal a szünet előtt ismét

Sukno

villant, ezzel ötgólosra növelte az olasz előnyt. A harmadik negyed is két Recco-góllal kezdődött, a hosszú magyar gólcsendet végül

Decker

révén a Vasas talált be először a kapuba, ám ekkor már fáradtnak tűnt az angyalföldi gárda, míg az olaszoknál teljes sorokat cseréltek. A Recco ekkor már csak "félgőzzel" játszott, de így is magabiztosan győzött. A Vasas a szombati bronzmérkőzésen a horvát "házicsata", azaz az A-Híd Szeged Beton együttesét a negyeddöntőben búcsúztató Mladost Zagreb és a Primorje Rijeka közötti összecsapás vesztesével találkozik.

Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, elődöntő:

Pro Recco (olasz) - TEVA-Vasas-UNIQA 12-5 (4-1, 2-0, 4-2, 2-2)

Filipovic, Sukno, Molina, Perrone, Prlainovic 2-2, Pijetlovic, Kásás 1-1, ill. Brguljan, Vámos, Katonás, Decker, Vörös.