Labdarúgás: SZVSE-veréssel üldözi a Sándorfalva a Mórahalmot + FOTÓK

2012. május 13., vasárnap

Lendületes játékkal és jó helyzetkihasználással verték a tartalékos szegedieket Gémes Bencéék, így átvették a második helyet az Ásotthalomtól. A bajnokság hajrájában ők lehetnek a Mórahalom fő kihívói!

A megyei I. osztály 28. fordulójában:

Sándorfalva SK - Szegedi VSE 4-1 (2-0).

Sándorfalva, 100 néző, vezette: Szalai Szabolcs.

Sándorfalva:

Vasas - Lippai, Túri, Barna, Kanász (Kiss P. 67'), Molnár, Mihalkó M., Duba (Bitó R. 67'), Mihalkó D. (Mihalkó G. 67'), Bitó A., Gémes. Vezetőedző: Tóth János.

SZVSE:

Weszelovszky - Báló R. (Bódi 36'), Hegyesi Á., Laczkó, Ágoston, László, Mazula, Simon, Márki, Nagypál (Bagi 63'), Szalma. Vezetőedző: Kántor Ferenc.

Gólszerző:

Bitó A. (25'), Mihalkó D. (45+1'), Gémes B. 2 (52', 59'), illetve Simon I. (73') Tóth János:

"Magabiztosan játszottunk, egy percig sem forgott veszélyben a győzelmünk, ilyen arányban is reálisnak mondható a sikerünk. Gratulálok a csapatomnak."

Kántor Ferenc:

"Teljesen megérdemelten nyert ellenfelünk, nem sikerült komoly gólhelyzeteket kidolgozni, így nemigen volt lehetőségünk arra, hogy partiban legyünk a Sándorfalvával."

91. perc: Vége az összecsapásnak, magabiztosan győzött a Sándorfalva, ezzel feljött a tabella második helyére. Hat fordulóval a zárás előtt a Mórahalom 68, a Sándorfalva 64, míg az Ásotthalom 62 pontos (úgy, hogy a sándorfalviak egy meccsel kevesebbet teljesítettek, mint a két rivális). 90. perc: Kiegyenlített mezőnyjátékot hoztak az utolsó percek, a szegediek kicsit többet birtokolták a labdát, mint korábban, s összességében tisztességesen helytálltak itt a végjátékban, nem adták föl a küzdelmet. Utolsó eseményként Gémes Bence lövése messze elkerülte a kaput. 86. perc: Egy SZVSE-szabadrúgás-variáció után Szalma Gergely ügyesen cselezett befelé, majd rá is szúrta, Vasas Gábor nagyot védett a hosszú saroknál! 83. perc: Kicsit felizzottak az indulatok a végére, amit a bíró nem a legjobban kezel, hiszen vétlen szituációkban adott sárgákkal hergeli a nézőket. A Sándorfalva megérdemelten vezet, magabiztosan őrzi előnyét. A szegediek pedig abban bízhatnak, hogy sérültjeik, eltiltottjaik visszatérésével a következő fordulókban acélosabbak, sikeresebbek lesznek. A jövő héten egyébként majd az UTC-t fogadják városi rangadón, míg a Sándorfalva Vásárhelyre látogat. 78. perc: Hatalmas helyzetbe került Bitó Róbert a jobb oldalon, de fölé durrantott. Ezelőtt nem sokkal a szegediek előtt is adódott lehetőség, Márki Kornél lövése halt el a végén Vasas Gábor kapus ölében. 73. perc: GÓÓÓL 4-1! Mégiscsak siker koronázta a szegedi erőfeszítéseket, összejött a szépítés. A jobb oldalon hozta előre a labdát Bagi, visszafordult, hátrafelé passzolt Bódihoz, aki Simon István elé tálalt. A technikás középpályás fölnézett, s 16 méterről laposan lőtt a jobb alsó sarokba. 72. perc: Csordogál csak a játék ezekben a percekben, már nem annyira erőlteti a Sándorfalva. A SZVSE próbálkozik akciókat vezetni, eddig kevés eredménnyel. 67. perc: Hármas cserére szánta el magát Tóth János a félidő feléhez érkezvén. Lehívta a pályáról Kanászt, Dubát és Mihalkó Dávidot, a helyükre pedig Kiss Pétert, Bitó Róbertet és Mihalkó Gergőt küldte a hajrára. 66. perc: Kicsit próbált kijönni a Szeged az elmúlt percekben, majd visszatámadtak a sándorfalviak, s az egyedül hagyott Gémes veszélyes lövését Weszelovszkynak kellett védenie. Ezt megelőzően Nagypál Patrik helyére Bagi Tamást állította be Kántor Ferenc. 59. perc: GÓÓÓL 4-0! Gémes Bence tarthatatlan, László Viktor csak kísérgeti, de nem bír vele. A fiatal csatár hosszú métereken át szlalomozott a labdával, végül mikor helyzetbe verekedte magát, higgadtan rúgta be a bőrt a szegedi kapus mellett. Immár ő is 16-nál tart a bajnokságban, akárcsak csatártársa, a 21 éves Mihalkó Dávid. 53. perc: Mihalkó Máté egyedül tört ki, Weszelovszky ezúttal hatalmas bravúrral óvta meg kapuját az újabb góltól. 52. perc: GÓÓÓL 3-0! Hegyesi Ádám a kapujától 25 méterre elpasszolta a labdát, a hazaiak Gémes Bencét indították ügyesen a védők között, ő pedig 16 méterről lőtt a hálóba a SZVSE portása mellett. 51. perc: A Sándorfalva irányítja a játékot ebben a félidőben is. Duba szabadrúgását Weszelovszky bravúrral hárította, majd Mihalkó Máté vágta fölé a kipattanót. 46. perc: A vasutasok kezdték a második félidőt. Csere nem történt a szünetben. SZÜNET.45+1. perc: GÓÓÓL 2-0! Bitó Attila cselezgetett a szélen, majd váratlanul lőtt, s a kapufát találta el. A visszapattanó labdát az elmélázó védők közül Mihalkó Dávid 11 méterről bólintotta az üres kapuba. 45. perc: A félidő végére kicsit visszavett a tempóból a Sándorfalva, a SZVSE is el-eljutott a hazai kapu előterébe, ám komolyabb lehetőséget nem alakított ki. 39. perc: Egy előrevágott labdára Weszelovszkynak kellett kilépni a kapujából, megtette, így megakasztotta a sándorfalvi támadást. 36. perc: Cserére kényszerültek a vendégek: korábbi apró sérülésére rásérült Báló, akit Bódi Armand személyében egy vérbeli center váltott. Az ifjú futballista szerdán ünnepelte 18. születésnapját, utólag is gratulálunk. 33. perc: Úgy tűnik, a sok veszélyes akció után most szusszanhat egyet a vendégek védelme, mintha erőt gyűjtene az újabb rohamokra a Sándorfalva. 31. perc: Mihalkó Máté 22 méteres szabadrúgását Weszelovszky bravúrral tolta szögletre. A sarokrúgást követően Barna Dávid durrantott csúnyán fölé. Nem sokkal később Duba próbálkozott, ezt már mentenie kellett a szegedi kapusnak. 25. perc: GÓÓÓL 1-0! Bitó Attila remek passzával Gémes iramodott meg, őt még szerelni tudták a védők, ám lendületből érkezett a támadással Bitó, s mintegy 15 méterről ballal kilőtte a hosszú sarkot. Vezet a Sándorfalva, ami azt jelenti, hogy jó esélye van a második hely átvételére... 24. perc: A sárga-kékek kezdeményeznek a félidő közepén, a visszahúzódó szegediek keveset tudnak hozzátenni a játékhoz, kifejezett támadó játékos hiányában (Dürgő és Hegyesi Zs. távollétében) bizony nem túl élesek az akcióik... 20. perc: Nincs meg a vezetés, óriási esélyt szalasztott el a Sándorfalva, ugyanis Duba Tamás kapufára rúgta a büntetőt, majd pedig fel tudtak szabadítani a vasutasok! 19. perc: Gémes Bence iramodott meg a jobb oldalon, a büntetőterületen belülre ért, ahol Báló Richárd elütötte, a bíró pedig habozás nélkül tizenegyest ítélt. 18. perc: Továbbra is a vendéglátók akarata érvényesül, ami helyzetekben is megnyilvánul, az utóbbi percekben Mihalkó Dávid a főszereplő. Egy ragyogó labdát kapott mélységből, kihasználva Laczkó helyezkedési hibáját, már csak a kapussal állt szemben, ám lövését Weszelovszky szögletre mentette. Ezt követően Bitó Attila szabadrúgása szállt fölé a tizenhatos sarka környékéről, majd a másik oldalon Márki Kornél vállalkozott, de az ő lökete sem talált célt. 12. perc: Gémes Bence révén alakított ki lehetőségeket a hazai együttes. A 19 esztendős támadó előbb a vonalban helyezkedő védők mögé befutva kapott ragyogót labdát, majd lelassult, visszafelé cselezett, s a visszafutó szegediek szerelni tudták. Aztán egy lövésre vállalkozott, ami nem sokkal kerülte el a kaput, majd ismét a védővonal mögé tudott kerülni egy szép passzal, ám beadása nem talált embert. 6. perc: A sándorfalviak sok passzal építgetik játékukat, kezdeményezőbbek, míg a picit kivárásra futballozó a SZVSE Szalma Gergely két távoli lövésével veszélyeztetett. Látszik, hogy a két alakulat jól ismeri egymást, s az edzők alaposan felkészítették a srácokat. Nagy taktikai harc várható. 3. perc: Itt az elején kell beszámolnunk arról, hogy az ifimérkőzést 1-0-ra nyerték a hazaiak úgy, hogy a szegediek kapusuk kiállítását követően hosszú időn át emberhátrányban voltak kénytelenek futballozni. A Sándorfalva U19-es gárdája rendkívül közel került a bajnoki címhez, s még a felnőttek is jó eséllyel pályáznak egy igen fényes medáliára. 1. perc: Hat-hét perc csúszással, de végre megkezdődött a derbi a sándorfalvi műfüves pályán. Mihalkó Dávidék hozták játékba a labdát. Sárga fölsőben, kék nadrágban és sportszárban a hazaiak, tiszta fehérben a vendégek. Szegedi oldalon két kulcsember is hiányzik, Dürgő Péter múlt héten gyűjtötte be az ötödik sárgáját, míg Hegyesi Zsolt sérülése miatt nem állhat rendelkezésre, csak a padon ül. A sándorfalviaktól Grósz Márk öt sárgás.

A 28. forduló szombati mérkőzéseit követően a Mórahalom jelenleg 68 ponttal vezeti a megyei I. osztály tabelláját. Szőke Péterék újszegedi sikere annál inkább értékesnek bizonyult, mivel a második Ásotthalom 4-1-re bukta csongrádi rangadóját, azaz maradt 62 pontos. A 61 pontos Sándorfalva tehát feljöhet a dobogó második fokára, amennyiben vasárnap két vállra tudja fektetni a Szegedi VSE-t. Ebben az esetben egyértelműen Mihalkó Mátéék lehetnek a Mórahalom fő kihívói az utolsó hat játéknapon, tekintve azt is, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak, mint az éllovas, mely még nem töltötte le szabadnapját! Ne szaladjunk azonban ennyire előre, hiszen a vasutasok igencsak jó formában futballoznak tavasszal, nem lesz könnyű dolga ellenük a hazai együttesnek. A szegediek 33 pontjukkal jelenleg kilencedikek, mivel szombaton eléjük vágott a Mindszent és a Csanádpalota. Őszi összecsapásukon (melyet szintén élőben közvetítettünk) egyébként Gyálaréten aratott 3-1-es győzelmetTóth János legénysége: akkor Bitó Attila és Gémes Bence találataira Hegyesi Zsolt még válaszolni tudott, ám a második félidőben Mihalkó Dávid gólja már eldöntötte a mérkőzést. A csoport góllövőlistáján az előbb felsorolt futballisták közül többen is előkelő helyen állnak. A csongrádi Nagy Ádám (22) vezet a mórahalmi Szőke Péter (22) és a kisteleki Koncz Miklós (18) előtt, Hegyesi Zsolt 17-nél, Mihalkó Dávid 15-nél, Gémes Bence 14-nél tart a közvetlen üldözőbolyban.